A hétközi kiütéses győzelemmel visszavette az első helyet a Bundesligában a Bayern München, akik a vb-szünetre is biztosították ezzel az előnyüket. A Schalke elleni mérkőzés csak formalitás lesz?

2022 nov 12. 18:30 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Eric Maxim Choupo-Moting gólt szerez
1.85

A bajorok újabb könnyed győzelme?

Volt öröm és bánat a Bayernnél a hétközi győzelem után. Egyfelől, simán nyertek a Werder Bremen ellen 6-1-re, másfelől Sadio Mané megsérült. Nehéz eldönteni, hogy ez most rossz hír-e a németeknek, hiszen a szenegáli támadó így nem utazhat a világbajnokságra, viszont ellentétben a többi klasszissal, legalább pihenhet. Az is igaz, hogy mentálisan kerülne rosszabb állapotban, hiszen nem segíthet hazájának a vb-n. Ezt az idő eldönteni, mi viszont először a Werder elleni sikerrel foglalkozunk, ami nem volt benne a levegőben, főleg, mert a brémaiak jól kezdték a mérkőzést.

Legalábbis, ha azt vesszük, hogy Musiala korai góljára tudtak reagálni, egy szépen megkomponált támadás végén egyenlítettek, de nem örülhettek sokáig. A Bayern München 6 perc alatt lerendezte a meccset, előbb Gnabry tekert gyönyörűen a kapuba, majd két gyors kontrára se tudott reagálni a Werder. A másik félidőben megint Gnabry pillanatai következtek, zseniális szóló végén gurított a kapuba. Jót tett neki, hogy az ősz folyamán Nagelsmann és az edzői stáb leült vele külön beszélgetni, hiszen október és november folyamán 10 meccsen 5 gólt szerzett és 6 gólpasszt adott a német támadó.

A hétvégén az a Schalke lesz az ellenfél, akik ugyan visszakerültek az élvonalba, de ha így folytatják, hamar a másodosztályban találják magukat. Pocsék védekezés, gyenge egyéni teljesítmények és a támadójáték is akadozik. Többször kaptak 2-3 gólt hazai pályán, pont a legrosszabb pillanatban találkoznak a bajorokkal. Akkor, amikor érezhetően elkapták a fonalat, önbizalomnövelő volt Nagelsmann számára a Barcelona és az Inter többszöri legyőzése, megszilárdította helyét a kispadon.

Abban sajnos semmi érték, hogy a bajorok nyernek, esetleg három gólt szereznek, inkább maradunk a játékosok góljainál. Eric Maxim Choupo-Motingot sokan leírták, főleg a PSG-ben csinált bakik miatt, de most élete formájában játszik. A Werder ellen ugyan nem szerzett gólt, de több kulcspassza volt, mezőnymunkája kiemelkedő. A korábbi időszakban 15 meccsen 10 gólt szerzett, betalált a Barcelonának és az Internek is, valószínűleg a világbajnokság előtt még utoljára villan a Schalke ellen.