Unod már az európai futballt? Jó alternatívát kínál az NHL kora esti meccsekkel. Négyből kettő vállalható időpontban lesz. Szűk két hét telt el a rajt óta és lassan körvonalazódnak az erőviszonyok.

A hurrikán elsöpri a prérifarkasokat?

Phoenix – Carolina 2.95 3.80 2.15

Carolina_golie

Forrás: Benjamin Reed/flickr

A szezon előtt a rájátszásba kerülést tűzte ki célul a phoenixi vezetés. Ennek érdekében nagy mozgás volt a keretben, főként távozók voltak. A védelem tele van rutinos játékosokkal, mint például Ekman-Larsson, Michalek, Stone. Évek óta küzd a csapat azzal, hogy nem túl erős a támadósora, ez idén se változott eddig. Phoenix idegenben eddig nem sok vizet zavart 1-4 és 1-6, otthon az eddig harmatgyenge Rangerst verte 4-1-re.
A tavalyi szezon nagy csalódás volt a Carolinának. Vezette a csoportját, amikor megsérült az elsőszámú kapusa Ward. Ez akkora törést jelentett a számára, hogy csak 7 meccset nyert az utolsó 27 meccséből. Carolina nagy várakozással tekintett a 2013-2014-es szezon elé. Az egyik legjobb első sorral rendelkezik (Tlusty, Eric Staal, Semin, Gleason, Faulk). Előző szezonban az utolsó előtti volt a bekapott gólok tekintetében, ezért a vezetők idénre nagy átalakítást végeztek ebben az egységben. Én az egyik meglepetés sapatnak tartom a Carolinát. A Hurricans két vereséggel és egy győzelemmel áll. Ennek ellenére jónak mondható a szezon kezdete. A Detroit ellene az utolsó percben egyenlített és kapott ki hosszabbításban, a Stanley kupa-főesélyes Pittsburgh ellen sokáig tartotta magát. 0-2-ről felálltak és a harmadik harmad elején egyenlítve 2-2 volt, de elfáradtak és 2-5-re kikaptak.
Egymás ellen ritkán játszaik a két csapat. 2000 óta mindösszesen kilencszer találkoztak és csak háromszor nyert a Hurricans és egy meccsük végződött hosszabbítással. Inkább underes meccsek jellemzik az összecsapásokat.

A Kings felpörög végre?

Los Angeles – Florida 2.20 3.80 2.85

florida_panthers

Forrás: sarah_connors/flickr

A Kings kerete nem sokat változott a nyáron: néhány távozó, néhány érkező. Ami a leglényegesebb, hogy a legjobb öt góllövője megmaradt és a tavalyi szezont kihagyó védője, Mitchell felépült és játékra kész. Ennek ellenére döcög a Kings játéka: nyögvenyelős győzelmek, meglepő vereség a még alakuló Rangers ellen. Több meccsen is jól kezdett a csapat, de mintha elhitte volna, hogy ha vezet, akkor nyert is, de elkényelmesedett és volt, hogy szép lassan bedarálta őt az ellenfél, mint amikor 0-3-ról 3-3 lett az Ottawa ellen vagy 1-0-ról 1-4 a Winnipeg ellen. Nem lenne meglepetés, ha 0 ponttal állna 4 meccs után.
A teljesen felforgatott Panthers, sok fiatallal és néhány rutinos játékossal küzd idén a végső győzelemért. A csapatépítés a főcél az idei szezonra. Az egyik leggyengébb csapatnak tartott Florida jó irányba tart, bár még sokat kell javulnia, de vannak biztató jelek. Egy meglepő győzelemmel nyitott 4-2 a Dallas ellen, utána 2 vereség 0-7 és 1-2. Ez lesz a második hazai meccse ebben a szezonban.
Egymás elleni eredményeik felemásak, legutóbb tavaly találkoztak ebben a felállásban és a Florida nyert 3-1-re. Ha a Kings tovább bénázik, akkor ma is esélyes egy vereségre. Játéktudás alapján 2-3 góllal kellene nyernie a Los Angelesnek.

Összeomlás, hosszabbításos meccsek, mikor nyer végre meccset a Devils?

New Jersey – Winnipeg 3.00 3.90 2.10

Devils

Forrás: dougtone/flickr

Kovalchuk elhagyta az NHL-t és Oroszországba igazolt. A veterán Jaromir Jagr tűnhet a legnagyobb fogásnak a holtszezonban a New Jersey számára. Támadásban kellene kicsit jobban teljesíteni és akkor a kiváló védelmével, amivel eddig se volt gond (tavaly a legkevesebb kapura lövést engedte ellenfeleinek) könnyen elérheti a rájátszást. Hasonlóan a Kingshez a New Jersey is csak szenved eddig idén, amikor meg magabiztosan vezet jön az összeomlás (Edmonton ellen 3-0-ról 3-4 egy harmad alatt). Négy meccséből hármat vesztett el hosszabbításban. Calgaryben lesz még közben egy fellépése, de ott se várható a sikere.
Winnipeg jól kezdte a szezont. 2-4-ről nyert Edmontonban, simán verte 5-3-ra a Los Angeles Kingset és szoros meccsen kapott ki az Anaheimtől. Idén összejöhet neki a rájátszás. Ehhez támadásban kell fejlődnie, ami az eddigi meccsei alapján sikerült is, bár még hosszú a szezon.
Évente legalább egyszer találkozik a két csapat. Általában underes meccseket játszanak, néha van egy-egy kiugró mérkőzés (2010-ben 7-1-es Winnipeg győzelem, akkor még Atlanta néven szerepeltek). Ezen a meccsen összejöhet a Devilsnek a győzelem.

Megfekszi a gyomrát a szenátoroknak a kacsavacsora?

Ottawa – Anaheim 3.00 3.80 2.10

anaheim_dom

Forrás: briweldon/flickr

Hat idegenbeli fellépéssel indul az Ottawa szezonja, nem könnyű sorsolással. A liga egyik leggyengébb alakulatát verték 1-0-ra, azóta két hosszabbításos vereség a Torontótól és 0-3-ról felállva a Los Angelestől. Mielőtt Los Angelesbe (Anaheim) utazna, San Joséban még lesz egy nehéz fellépése, mondhatnánk egy biztos veresége. Idén is várják a csapattól a jó szezont, de a szezonjuk nekik is nehezen indul. A keret elég erős ahhoz, hogy főcsoportdöntőt játsszon, ehhez egy sérülésmentes szezon kellene (előző szezonban sokat hátráltatta a csapatot).
A szezont hiányos védelemmel kezdte az Anaheim, Souray, Beuachemin és Sbisa is sérüléssel küzd. Hiller a kapuban, kellő támogatást ad a nem gyenge támadósoroknak (Ryan Getzlaf, Corey Perry,Teemu Selanne). Az Aneheimet letaglózta az első meccs, a Colorado a nyitányon hintett neki egy hatost, de úgy néz ki hogy sikerül felállnia. Két szoros meccsen két győzelem. Az idei második hazai meccsére készül a Ducks.
Az Ottawa egy nehéz meccset játszik szombaton a San José Sharks otthonában, míg a kacsák 3 napot pihennek a meccs előtt. A múltat nézve az Ottawának nem sok babér terem az Anaheim otthonában, vasárnap is várható, hogy vereséggel távoznak.

Összefoglalva a vasárnapi esélyeket. Egy magabiztos Carolina-győzelem. Egy underes floridai derbi. Egy végre nyerő Devils. Egy Kacsa-vacsora tálalva a Szenátoroknak.

Borítókép: Forrás: Dougtone/flickr