A szerdai játéknapon mindössze két meccset rendeznek. A Pacific csoportból a Calgary Flames vendégszerepel az Anaheim Ducks otthonában és a Metropolitan csoportból a New York Rangers küzd meg a Washington Capitalsszal. Mindkét meccset nevezhetnénk rangadónak.

A parkőrök védtelen kapuja

New York Rangers - Washington Capitals 3.00 3.80 2.02

Ovechkin

Ovechkin

Forrás: dan4th/flickr

Ha egy mondatban kellene jellemeznem a két csapatot, akkor csak annyit írnék, hogy jelenleg az egyik gyengébb, mint a másik. Ennek ellenére sokkal árnyaltabb a helyzet. Egyik csapat se kezdte túl jól a szezont, a Rangerstől nem is vártam, de a Capitals egyelőre csalódás a számomra. A new yorki csapatnak a sorsolás se kedvezett: kilencmeccses idegenbeli túrával nyit, amiből ötön már túl van. A Los Angeles Kings elleni 3-1-es meglepetésgyőzelmet leszámítva, nem látszik, hogy csapat lenne New Yorkban. Vannak játékosok, de az új menedzsment még képtelen volt összerakni a csapatot. Erre tanúbizonyság a négy nagy vereség (1-4, 2-9, 0-6, 3-5). A meccseket alaposabban szemügyre véve, az az érzésem támad, hogy nagyon el lett rontva a csapat fizikális felkészítése. A meccsek elején még partiban van, de mintha 10-15 perc játék után elfogyna a szusz.  A meccsenkénti öt kapott gól nagyon sok, amíg ezen nem tud javítani, a győzelem unikum marad a számára.

Javul a forma

Annak ellenére, hogy csak 2 ponttal gyűjtött többet a Capitals, sokkal biztatóbb a helyzet Washingtonban. Látszik a koncepció a csapatban, csak egy kicsit beragadtak így a szezon elején. Meccsről meccsre láthatjuk a forma javulását, de még messze van a jótól is. Három erős és egy gyenge ellenféllel játszott eddig otthon és két győzelem mellett két vereséget szenvedett. Ami leginkább szembetűnő, hogy sok gól esik a meccsein, védekezésben kell javulnia sokat. Az Ovechkin vezette támadógépezet jól muzsikál, meccsenként három gólt lőnek átlagban, amivel meccseket lehetne nyerni.
A két csapat az elmúlt öt évben húszszor találkozott ebből 13-at a fővárosiak nyertek. Általában kevés gólos meccseket játszanak, de ha az előzményeket és a formákat nézzük, akkor most nem lesz kevés gól.

A Washington a meccs esélyese

Összegezve az idei teljesítményüket. A Rangers még valahol az alapozás időszakában jár, nincs védelem, nincs támadósor, nincs koncepció. A Capitalsnál látható az irányvonal, a támadásokkal nincsen gond, a védekezésen kell javítani még. Egyértelműen a Washington a meccs esélyese, várhatóan sok gólos meccset láthatunk majd.

Forrás: briweldon/flickr

A rendes játékidőben még veretlen Calgary Flames látogat a hazai pályán még veretlen Anaheimhez. Ez alapján egy megjósolhatatlan kimenetelű meccset kellene látnunk, de ha kicsit mélyebbre ásunk akkor megláthatjuk az igazságot. Már nagyon távolinak tűnik a Denverben kapott sokk, azóta mind a négy meccsét megnyerte a Ducks, ebből kettőt hazai pályán. Az egykor szebb napokat megélt NY Rangerst intézte el játszi könnyedséggel 6-0-ra. Elég volt két harmadot végig hajtani, a harmadikban már csak az eredmény megtartására törekedett a csapat. Jakob Silfverberg két góljával és Jonas Hiller 34 védésével, nagy részt vállaltak a sima győzelemben. A formáját csak kereső Ottawa Senators volt a következő áldozata. A kanadai alakulatot se kímélte, igazai tűzijátékot rendezett a „nem tiszteletükre”. Klubrekordot jelentő 56 lövést küldött a Senators kapujára, ebből négy ért célba (4/56 nem túl jó arány, de lényeg a győzelem). A korai vezetőgólja meghatározta a meccs képét. 2-0 után még szépített az Ottawa, de a két újabb kacsa gól eldöntötte a meccset, így újra pihenősre vehette a harmadik harmadot. Ami egyértelmű negatívum a csapat játékában az a két meccsen 12 emberelőnyből 0 gól. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy emberhátrányban nem kapott gólt idén hazai pályán.

A támadójátékkal nincsen gond

A Calgary az első meccsén a fővárosba látogatott, ahol magabiztos vezetést sikerült elherdálnia. Kétszer is vezetett három góllal (3-0 és 4-1), de jött Ovechkin és két góljával és egy gólpasszával járult hozzá, hogy 4-4-gyel végződjön a rendes játékidő. Egy nappal később a Columbus vendége volt a Calgary és egy kiegyenlített meccsen sikerült legyőzni a nem túl erős Blue Jacketset. A jobb helyzetkihasználás döntött a Flames javára. Amiben sokat kellene javulniuk az az emberhátrány kivédekezése és nem szabadna hagyni, hogy az ellenfelei ilyen sokat lőjenek (32 illetve 39) kapura ellene. A két idegenbeli meccsen 50%-ban sikerült csak kihúzni kapott gól nélkül az ilyen szituációkat. A támadójátékkal nincsen gond, de úgy tűnik, hogy ha támad, nem jut energia a védekezésre.
A két csapat viszonylag sűrűn találkozik egymással. Hazai pályán az elmúlt 20 meccsből 18-at nyert az Anaheim és hat meccsből hat meccset nyert, ha hosszabbításra került sor. 2006 óta 15 meccset húztak be zsinórban és nem ez a meccs lesz, amikor megszakad a sorozat.

Mindkét csapat aktív támadásban

Összegezve az idei teljesítményüket. Mindkét csapat nagyon aktív támadásban, de amíg a Ducksnak jut energiája a védekezésre, a Flamesnek nem. Emberelőnyben egyik csapat se brillírozik. Emberhátrányban tapasztalható nagy különbség a két csapat között, az Anaheim sokkal jobban megoldja az ilyen helyzeteket.  Ami még említésre méltó, az a gólarány a házigazdának 10-1, a vendégnek 8-8.
Sérültek:
Calgary: Mike Cammelleri, Matt Stajan
Anaheim: Sheldon Souray, Luca Sbisa, Dustin Penner

Who’s hot:
Calgary: Monahan négy meccsen 3 gól és 2 gólpassz, Hudler négy meccsen 2 gól és 3 gólpassz
Anaheim: Silfverberg négy meccsen 4 gól és 1 gólpassz, Perreault négy meccsen 2 gól és 3 gólpassz

Borítókép: Forrás: artbrom/flickr