Hiába csikart ki előnyt az odavágón a Kobenhavn, ez kevés lesz Törökországban? A Trabzonspor ellen nem egyszerű játszani idegenben, szurkolói akkora fanatikusok, hogy képesek győzelembe hajszolni csapatukat bárki ellen.

2022 aug 24. 21:00

Török fölény, dán győzelem

A Kobenhavn hazai pályán lehengerlően kezdett, rögtön letámadták a törököket, akiknek védelme bizonytalankodott, már az első tíz percben vezetéshez jutottak a dánok. Nehezen tudták kihozni a labdát a Trabzonspor játékosai, bekapott gól után nem sokkal ebből újfent problémájuk adódott, de félidőig maradt az egygólos hazai előny, pedig a dánok több nagy helyzetet is kialakítottak.

Az első félidőben is megfigyelhető volt, hogy hiába volt többet a törököknél a labda, nem tudtak vele mit kezdeni, második játékrészre már 65% fölé duzzadt a labdabirtoklásuk, de így is a Kobenhavn tudott újabb találatot elérni, ezzel kétgólosra növelve az előnyt. A 70. perctől kezdett éledezni igazán a Trabzonspor, minden mindegy alapon kapura lőttek, végül egy megpattanó lövésből szépítettek, ezzel életben tartva a továbbjutási esélyeiket.

A katlanba utaznak

A Trabzonspor nem játszott jól, hétvégén ráadásul egy hatalmas pofonba szaladtak bele (5-2-re kaptak ki), de nem szabad őket leírni. A Trabzonspor egy eléggé önérzetes klub, akik 40-50 évvel ezelőtt is az isztambuli klubok ellen harcoltak, több sztárcsapatot is megtréfáltak a nemzetközi kupában (Liverpool, Barcelona, Inter). Hazai pályán teljesen más arcukat mutatják, igazi fanatikusok, szurkolóik büszkék arra, hogy trabzoniak, nem hiába az a becenevük, hogy "önfejű város".

A Kobenhavn egyetlen komoly előnye az edző személye, Jess Thorup lehet. Kellő rutinnal rendelkezik, korábban nyert már európai kupaselejtezőket Törökországban, képes hatékonyan megszervezni a taktikát. A dánok kontrákra fognak berendezkedni, megint török fölény lehet, kérdés az, mikor ébrednek a Trabzon játékosai? A törökök védelme annyira nem jó, hogy kibírják kapott gól nélkül, de ami nekünk fontosabb, képesek-e betalálni a dánok kapujába?

Az elmúlt években elvétve akadt olyan meccs - legutoljára 2021 decemberében -, amikor a Trabzonspor ne szerzett volna gólt hazai környezetben. Ebből kiindulva mi nem kockáztatnak olyan opcióval, hogy melyikük kerül tovább, esetleg melyikük nyeri a visszavágót, mindössze a mindkét csapat gólt szerez lehetőséget "erőltetjük". Az odavágó is gyors (és pontatlan) játékot eredményezett, amikor egy idő után már mindenhonnét lőtték egymás kapuját az ellenfelek. Ezekből bármikor beakadhat egy-egy gól.