Egy korábbi cikkben említettük, hogy nincsen ellenségeskedés a PSV és az Ajax között, de más lehet a helyzet egy kupadöntőben, amin egy trófea múlik.

2023 ápr 30. 18:00 Közvetítés: UnibetBet365

A PSV eldöntötte a bajnoki versenyfutást

A PSV és az Ajax nem ellenség, mint az Ajax és a Feyenoord, szimplán az amszterdami és az eindhoveni klub csak ellenfél. Ebben a szezonban a bajnoki második helyért küzdenek, miután a Feyenoord nagy valószínűséggel megnyeri a bajnokságot. Ez csalódás lehet számukra, ugyanakkor maradt egy mentsvár, hogy a szezont kozmetikázzák, ez pedig a Holland Kupa döntője. Nem egy bajnoki cím, de amikor mindkét klub az átalakulás szélén van, kulcsjátékosok és edzők távoztak, akkor ez is egy fontos trófea. Úgy készülhetnek a fináléra, hogy alig pár napja játszottak a bajnoki ezüstéremről döntő mérkőzést.

A PSV 3-0-ra nyert, szezonban már sokadszorra kapott ki úgy az Ajax, mint ezen a mérkőzésen. A találkozó jelentős részében náluk volt a labda (65%), kontrollálták a mérkőzést, de ezzel semmit sem értek, hiszen kontrából az eindhoveniek könnyedén legyőzték őket. A PSV játéka egyszerű volt, elől egy jól fejelő, robosztus csatár (Luuk de Jong), széleken gyors és agilis szélsők, masszív középpálya. Az első gól is abból született, hogy Bakayoko meghúzta a szélen pár csel után, majd középre ívelte, Luuk de Jong pedig befejelte a kapuba a labdát. Az első 20-30 percben teljes extázisban volt a PSV, érződött, hogy az Ajax nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Labdákat adtak el hátul, feleslegesen szabálytalankodtak, meglepő volt, hogy nem lett ez egy sokkal durvább meccs, de a bíró kézben tartotta az eseményeket. A 30. perc után éledt az Ajax, pár helyzetük volt, elsősorban Bergwijn volt elemében, de eléggé önző volt az amszterdami támadó. A második félidőt a PSV kezdte jobban, megint gyors kontrákat vezettek, teljesen szétesett az Ajax védelme, Timber sokat hibázott, rosszul helyezkedett ő és a többi védő is. Ebből jött a büntető, így a kétgólos előny birtokában még kényelmesebben játszhatott a PSV. A kontrák záporoztak, nem kellett sok, hogy Luuk de Jong egy újabb akció végén gólt szerezzen.

Nem tanul a hibákból az Ajax

Edzőtől függetlenül, idén több alkalommal is ugyanúgy kapott ki az Ajax. A rangadókra nem készülnek fel rendesen, illetve a fontos nemzetközi kupameccsekre sem. Ez a keret így kevés, náluk van ugyan a labda, próbálnak helyzeteket kidolgozni, de nem igazán megy nekik, ha pedig mégis sikerül, akkor elhibázzák a ziccereket. Az elmúlt hetekben kis túlzással az összes rangadót elveszítették, fejben a szezon második felére szétesett a gárda, már nem a bajnoki cím a kérdés, hanem az, hogy egyáltalán a bajnoki dobogót megtartják. Ezért is lesz nekik fontos a Holland Kupa, de ha ugyanazt a játékot hozzák, amit néhány napja a PSV otthonában, megint ki fognak kapni. Mi pedig ebben bízunk, DNB-vel így az eindhoveni klub sikerét preferáljuk.