Karácsony előtt egy Atlético Madrid - Getafe mérkőzés eléggé bátor döntés a szövetségtől, mert ez mindenről fog szólni, csak az ünnepekre való hangolódásról nem. Egy ilyen találkozó könnyedén átmehet durva aprításba, ahol a felek majd nem kímélik egymást.

Atlético Madrid: Sokba kerülhet a hiba Bilbaóban

A tavalyi szezon második fele után tényleg elhittük, hogy idén versenyben lesz a bajnoki címért az Atlético Madrid. Diego Simeone csapata jól kezdett, majd a sérülések kissé megtörték a csapatot, most pedig már kezd elfogyni a keret. Ez lehet a kettős terhelés okozta problémák, de az is lehet, hogy szimplán majd egy esztendőn át felülteljesítettek a Matracosok. Ha ez utóbbi, akkor az minden idők legfeleslegesebb erőfitogtatása volt, ugyanis szó szerint semmit sem ért el ezekkel az eredményekkel az Atlético Madrid.

Hiába a kiemelkedő időszakok, mostanra megint tetemes hátrányt szedtek össze a Girona - Real Madrid duóval szemben, ez pedig tovább növekedhet az ünnep előtt, féltávnál pedig akár 10 pontnál is nagyobb lehetünk a hátrányuk az éllovasokkal szemben. Őszintén szólva, ez olyan, amely már nehezen hozható be, így hiába játszott jól sokáig Simeone együttese, megint lecsúszhatnak a sikerekről. Ez két idegenbeli vereségnek köszönhető, ebből az egyik a Barcelona ellen lveszített derbi volt, ahol a katalánok feltámadtak és végig kontrollálták a találkozót, simán nyerhettek volna többgóllal is.

Az Athletic Bilbao volt a másik ellenfél, akikkel szemben éppen az elmúlt fordulóban maradtak alul 2-0-ra. A baszkok sokkal agresszívabban kezdtek, már az ötödik percben nagy bravúrt kellett végrehajtania Jan Oblaknak, aki egy alsó sarok irányába tartó lövést szedett ki. Néhány perccel később előbb Inaki Williams bombája landolt a kapufán, majd Nico Williams lövését kellett fognia a szlovén kapusnak.

A 35. percben büntetőt hibázott a baszk gárda, majd a 41. percben Nico Williams is rúgott egy kapufát, abszolút fölényben volt a Bilbao, az sem lett volna meglepő, ha 4-5 gólt berámolnak az első félidőben. A statisztikai mutatók is megdöbbentőek voltak, miközben az Atléticónál volt a labda 62%-ban, 0.03-as xG-mutatót csináltak, míg a baszkok 38%-os labdabirtoklásra 1.70-et. A második félidő első 20 percében aztán megtört a játék, fővárosiak továbbra is nyomozták a labdát, Bilbao pedig eldöntötte a három pont sorsát.

Getafe: Maradjunk a bevált módszereknél

Pepe Bordalás úgy van vele, hogy ami korábban bevált recept, azt felesleges módosítani, így gyakorlatilag a Getafe ugyanúgy játszik most, mint négy évvel ezelőtt, amikor a csapatot irányította. A 4-4-2-es hadrend, sok-sok szabálytalanság, megfélemlítő játék, szóval nem szívesen lépnek pályára ellenük a csapatok. A labda elvétve van náluk, pocsékul passzolnak, de abból a kevés helyzetből, ami adatik, azokból sok gólt szereznek, jó arányban használják ki őket.

Simeone és Bordalás küzdelme

A két szakvezető jól ismeri egymást, hiszen régi motorosok ők a spanyol ligában. Eddigi 10 egymás elleni mérkőzésükön azonban még sosem tudott nyerni Bordalás, 2 döntetlen mellett 8 vereség a mérlege, nagyon sokáig (8 meccsen át zsinórban) rendre jött a 2,5 gól alatti opció ezekre a találkozókra, de a legutóbbi kettő meccsen összesen 11 gól született, szóval nem biztos, hogy a gólok piacán lesz érték, mert eléggé kiszámíthatatlan.

A büntető lapok piaca viszont jól fizet, hiába az egyik legfegyelmezettebb csapat az Atlético Madrid, Bordalásék ki tudják hozni Simeone fiait a komfortzónából. Nem egyszer fordult elő a két szakember egymás elleni meccsein a 8-10 lap, legutóbbi találkozón például 12-ig meg sem álltak. Ennek ellenére a határt 5,5-nél húzták meg, Getafe esetében 2,5-nél, amiben bőven látunk értéket.

• Dátum és időpont: 2023.12.19., 21:30
  • Helyszín: Wanda Metropolitano, Madrid
  • TV közvetítés: Spíler 2 (élő, 21:30)