A spanyol bajnokság dobogós helyének szempontjából fontos mérkőzés következik, ugyanis két BL-negyeddöntő között az Atlético Madrid a Gironát fogadja. Azt a katalán kiscsapatot, aki idén már egyszer elverte őket, jelenleg pedig a harmadik helyen állnak és sokáig versenyben voltak a bajnoki címért. Mennyi ereje maradt Simeone csapatának a LaLiga mérkőzésre?

ápr 13. 14:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: Mindkét csapat gólt szerez + 2,5 gól felett
1.81

Atlético Madrid: Sorsdöntő napok Simeone számára

Adott egy lehetőség az Atlético Madrid számára, hogy idén BL-döntőt játszanak. Megkapták a könnyebb ágat a Bajnokok Ligájában, ezzel lehet kozmetikázni azt, ami 2022 második felétől történt a csapattal. Diego Simeone állása többször került veszélybe, de tavaly összerakott egy olyan csapatot és taktikát, amivel az adott évet tekintve a legjobb teljesítményt hozta Spanyolországban, vesztére azonban ez sem a tavalyi szezonban, sem idén nem ért bajnoki címet. A Spanyol Kupában is elmaradt a döntő, ugyanis az Athletic Bilbaóval szemben alulmaradtak az elődöntőben, marad a BL és a küzdelem a LaLiga dobogóért.

Nyomás alá helyeztük az ellenfelet, sokszor megszereztük a labdát, az első félidőben szinte helyzetük sem volt – értékelt a sajtótájékoztatón Simeone. – Úgy megyünk majd a visszavágóra, hogy kemény rivális vár ránk, amelynek játékosai le fognak támadni bennünket. Szenvedni fogunk és ki kell használnunk a helyzeteinket.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágója felemásan sikerült. Ahogyan kezdték a meccset a Matracosok, az elképesztő volt, első 10 perc során ki sem tudott jönni a saját kapuja elől a Borussia Dortmund. Rodrigo De Paul góljával hamar vezetést szereztek, utána is támadásban maradtak, félidőben már 2-0 volt az előny, viszont megtorpantak. Diego Simeone elképzelése jó volt, hogy hamar le akarta zárni a párharcot, viszont az utolsó pillanatokra látványosan elfogyott az Atlético Madrid, így a BVB szépített, nyílt maradt a továbbjutás, ezért felmerül a kérdés, hogy a hétvégi bajnokit beáldozza-e az argentin mester a BL-visszavágóért?

Girona: Elérhető közelségben az álom elérése

Mindössze 2-3 nehéz mérkőzése maradt a katalán kiscsapatnak, hogy aztán a többi kötelezőt hozva ott legyenek jövőre a Bajnokok Ligájában. Egy évvel ezelőtt ezt még senki sem gondolta, de Pere Guardiola befektetése bőven megtérült, tovább robog a CFG-projekt, hiába, hogy manapság nem megy nekik idegenben, hazai meccseket hozzák, ami elég lehet a BL-helyezés elérésére. Kiindulva az elmúlt évekből, az esetlegesen megszerzett 77 ponttal már bőven top4-ben lehet végezni (sőt, dobogón!), de azért vegyük gyorsan számításba, hogy az egyik hazai meccsük a feljavuló Barcelona ellen lesz.

A Girona előnye, hogy nincsen kettős terhelés, ráadásul az idegenbeli meccsekből is azért nyerhető egy vagy kettő, de most először az Atlético Madrid otthonában kéne bizonyítaniuk. A dobogó szempontjából azért is fontos ez a mérkőzés, mert a Matracosok két BL-meccs között játszanak ellenük fáradtan, Girona pedig a támadófocijával megzavarhatja Simeone csapatát, akiket már néhány hónapja 4-2-re legyőzött. Ott az argentin mester nem igazán találta az ellenszerét a Girona támadófocijának, ez utóbbi pedig problémát okozott a Betisnek is, Artem Dovbyk gólkirály formában volt, ez utóbbira lehet alapozni a hétvégi bajnokin is.

Girona statisztikái: Átlagosan 2.1 gólt szereztek az eddigi La Liga 2023/2024 mérkőzésein. Inkább hazai mérkőzéseken szoktak több gólt szerezni, átlagban 2.5 gólt szereztek otthon. Vendégként ez a mutató kisebb: 1.6. Inkább idegenbeli mérkőzéseken szoktak több gólt kapni, idegenben átlagban 1.33 gólt kaptak.

Atlético Madrid - Girona taktika, felállás és sérülések

Diego Simeone taktikája ismert, nem is nagyon változtat rajta, mindössze átmenetek vannak aközött, ahogyan a Wanda Metropolitanóban, illetve ahogyan idegenben játszik a csapat. Otthon megpróbálják letarolni az ellenfelet, agresszív presszing, alig tudja az ellenfél kihozni a labdát és mindenáron gólokat akarnak szerezni az első félidőben (legutóbbi 10 hazai meccsei közül 7 találkozón szereztek gólt az első félidőben a Matracosok). Idegenben azért óvatosabb Simeone, az sem mellékes, hogy nem árt pihentetni, ugyanis több labdarúgó túl lett hajtva (Griezmann, Witsel, Koke, Morata stb.), ez a sérüléseknél is meglátszott.

Atletico Madrid LaLiga

Az Atlético Madrid tehát nagy elánnal kezdhet majd ennek ellenére, hogy már a félidőben gólt szerezzen, itt minden azon múlik majd, hogy a Girona hasonló hibát elkövet-e, mint amit a Betis ellen, azon a találkozón a védelem nagyon bizonytalan volt. A Girona taktikája, hogy sokat birtokolják a labdát, de a rövid passzok mellett hosszú keresztpasszokkal nyitnak új oldalt. A pálya egyik részére tömörülnek, majd jön a tudatos ívelés a másik oldalra, ahol gyors kontrát vezetnek. Míchel ezen elképzelése működhet majd Lino oldalán, aki védekezésben kevésbé agilis, mint a másik szárnyon Molina. A gyors kontrák pedig hatékonyan lehetnek a fásult madridiakkal szemben.

Atlético Madrid - Girona tipp

A Girona majd kettő hetet tudott pihenni a találkozó előtt, rendezni a sorokat, miközben nekik nem volt sorsdöntő BL-meccsük. Ebből a szempontból egyértelműen nehéz az Atlético Madrid helyzete, másfelől viszont hazai pályán elképesztő a mérlege Diego Simeone együttesének: 20 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség. Ritka az, hogy őket meglepjék, még akkor is a végletekig küzdenek a közönségük előtt, ha mindenki hulla fáradt. Ebből a szempontból elvetnénk tehát a vendégek pontszerzését, pedig lenne érték az 1.76-os szorzójukban. A gólok piacán viszont a 2,5 overben lehet fantázia 1.65-ért, illetve abban is, hogy mindkét csapat gólt szerez.

Atlético Madrid - Girona élő közvetítés

Hol nézhető az Atlético Madrid - Girona mérkőzés? Magyar kommentárral a Spíler 2 felületén szombat délután 14:00-tól, illetve az Unibet oldalán követhető a találkozó.