Fucsovics Márton 109 Fucsovics Márton (Fotó: Bryan Pollard/Shutterstock.com)

ATP Párizs: Fucsovics a vb-esélyes Zverevvel ismerkedik

Szabi 1 tipp 2023 okt 30. 07:16 Szólj hozzá!

Tenisz tippek Alexander Zverev Masters Fucsovics Márton ATP Párizs

Az Emil Ruusuvuori és Gregoire Barrere elleni két szettes győzelmeinek köszönhetően, Fucsovics Márton az idény utolsó Masters főtáblájára került, ahol Alexander Zverevvel csaphat össze, aki az ATP Finalsra való kijutási jogosultságát is kergeti.

2023 okt 31. 11:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Játékok száma: 23.5 Alatt
Unibet
1.50

A kemény borításra való visszaváltás óta egy tornán sem nyert két meccsnél többet a harmincegy éves magyar játékos (ATP 51.), de sikerült néhány neves ellenfelet vernie. A US Open első fordulójában Sebastian Kordát, majd Shanghaiban, a múlt héten bázeli bajnoki címét sikeresen megvédő Felix Auger-Aliassime-t búcsúztatta. Egy még keményebb kihívásban lesz viszont része a francia fővárosban, ahol top10-es ellenfél vár rá. Az amúgy is nehéz feladatát az a két tény is nehezíti, hogy még sosem játszott ellene és a huszonhat éves német játékos (ATP 9.) harcol az idényvégi vb-n résztvevő legjobb nyolc játékos közé férkőzni.

Zverev negyeddöntőt játszott a US Openen

Szép eredményeket mutatott fel Alexander a második kemény pályás idényrészben, de csak Csengtúban nyert bajnoki címet és volt pár váratlan nyitómeccses kudarcban is része. Cincinnatiban az elődöntőig menetelt, a US Openen az utolsó nyolcig bírta, majd Chengtuban nem talált legyőzőre. Pekingben újabb elődöntőnek örvendhetett, azonban a Shanghai-i Mastersen első meccsét elveszítette Roman Safiullin ellen és Tokióban pedig ugyanúgy járt Jordan Thompson ellen is. Mindkét veresége két szettes volt. Bécsben a negyeddöntőben állította őt meg Andrey Rublev. A duplán motivált Zverevnél alig lehetne Fucsovicsnak nehezebb ellenfélben része, de Safiullin és Thompson említett bravúrjai emlékeztetnek, hogy nem létezik előre kikiáltott nyertes.

A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 október 30. 6:12 UTC.