Alex De Minaur és Naomi Osaka Australian Open (2224938869,1492875113,399186766)

Australian Open: De Minaurnak nem kellene gondot okozzon Raonic, Osaka korán búcsúzhat

Szabi 3 tipp 2024 jan 12. 07:24 Szólj hozzá!

Tenisz tippek Fucsovics Márton Caroline Garcia Milos Raonic Naomi Osaka Australian Open valkusz máté Alex De Minaur Marozsán Fábián

Január 14-én elkezdődnek a rangos ausztrál esemény főtáblás összecsapásai. A hazaiak képviselője, Alex De Minaur iránt idén nagyobb lehet az érdeklődés, mivel a felvezető meccseken nagyon magas színvonalú játékot tanúsított. Naomi Osaka visszatérésére is kíváncsiak lesznek a rajongók főleg, hogy acélos ellenfelet sorsoltak neki Melbourneban.

Nem hagyjuk ki írásunkból a férfi versenytábla magyar játékosait Marozsán Fábiánt, Fucsovics Martont és Valkusz Mátét sem. Marci a volt világbajnok Grigor Dimotrov-al, Fábián pedig a volt US Open-bajnok Marin Cilic-el fog összecsapni. Máté a selejtezős köreit kipipálva előszőr főtáblás Grand Slam-tornán.

De Minaur még a világelsőt is verte az év elején

A United Cup alkalmával kezdte el a 2024-as idényt a huszonnégy éves Alex és miután nyitómeccsét elveszítette Cameron Norrie ellen, egymás után legyőzte Taylor Fritz-et, Novak Djokovicot és Alexander Zverevet. Teljesítményének eredménye a ranglistás helyezésen is meglátszott, mivel pályafutása során először lett tagja a top10-nek. Milos Raonic személyében rutinos ellenféllel kell összemérje erejét az Australian Open első fordulójában, de a harminchárom éves játékos már régota nem az a játékos, aki 2016-ban Wimbledon döntős volt és aki Melbourneban egy elődöntöt és négy negyeddöntőt ért el.

Alex De Minaur 045
Alex De Minaur (Fotó: FiledIMAGE/Shutterstock.com)

A kanadai teniszező két év kihagyás után, a tavaly júniusban tért vissza, de azóta csak Torontóban nyert két egymás utáni meccset, így jelenleg a ranglista 317. helyét foglalja el. De Minaur csak egy alkalommal kapott ki az Australian Open első fordulójában, legutóbbi részvételén a nyolcaddöntőig menetelt. Az év elején mutatottak tükrében, idén akár túlléphet ezen a szakaszon, így nem kérdéses, hogy ki az esélyesebb ezen a nyitómeccsen. Ugyancsak ausztrál kemény pályán, 2018-ban Brisbaneben zajlott eddigi egyetlen összecsapásuk és Alex két sima játszmában nyert. Valószínű, hogy Raonic ezúttal sem fog tudni kiharcolni döntő játszmát.

A kétszeres bajnok Osaka immár anyaként tér vissza

Ki gondolta volna pár évvel ezelőtt, hogy a négyszeres Grand Slam-győztes Naomi Osaka huszonhat évesen a világranglista 833. helyén fogja találni magát. Ez annak köszönhető, hogy a japán játékos 2022 szeptemberében úgy döntött egy hosszas eredménytelen időszak után, hogy szünetelni fog. Csak idén Brisbaneben tért vissza és miután Tamara Korpatsch-ot két szettben verte, kikapott a formáját rég nem találó Karolina Pliskovától. A sorsolás nem volt a legkedvezőbb számára, még akkor sem ha ellenfelét már verte egyszer Melbourneban 2021-ben, majd utána a bajnoki címet is elhódította. Naomi a top20-as Caroline Garciával fog másodjára összecsapni az Australian Openen.

Naomi Osaka 073
Naomi Osaka (Fotó: Alex Bogatyrev/shutterstock.com)

A harminc éves francia játékos nem a legjobb formájában érkezik a rangos ausztrál eseményre. A 2023-as idényt nem zárta valami fényesen és 2024-ben mind a hat mérkőzése döntő szettekbe torkollott. Csak a világelső Iga Swiatektől kapott ki a United Cup-on és a mindent labdát letámadó Jelena Ostapenkotól Adelaideben, de a magabiztosság hiányozni látszik játékából. Mindez ellenére, Caroline-t esélyesebbnek vélhetjük, már csak azért, mert az élvonal tagja volt az utóbbi időben, de valószínű nem lesz könnyű visszavágni a 2021-es két szettes vereségéért. Szettet azonban most elvehet Naomi elől.

Nagy csaták várnak Marozsánra és Fucsovicsra, Valkusz is főtáblás

Fucsovics és Dimitrov egymás elleni mérkőzéseinek mérlege 2-1-es magyar vezetést mutat (mindhárom meccsük amerikai kemény borításon zajlott), de a fölényt nem lesz könnyű megtartani. Marcinak (ATP 69.) csupán egy elveszített meccse van 2024-ban, Grigor (ATP 13.) viszont megnyerte a Brisbane-i tornát. A bolgár játékos sikere nem jött a semmiből, ugyanis a tavalyi idényt remek eredményekkel zárta, elődöntős volt a Shangai-i Mastersen és döntős a párizsin. Érdekes tény, hogy Fucsovics és Dimitrov mindegyik összecsapásán döntő szettre került sor.

Marozsán (ATP 65.) azzal a harmincöt éves Marin Cilic-el néz szembe, aki a 2022-es idény vége óta csak három meccset játszott összesen. Fábián elég hullámzó formát mutatott az idei év elején, de még mindig jobbnak tűnik a horváténál, aki Hong Kongban nem tudta megnyerni nyitómeccsét. A rutinfölény sokat segíthet Cilicnek, de Fábiánnak jó esélye van a továbbjutásra még akkor is ha a horvát Grand Slam-győztes háromnál több felvonásra nyújtja a meccset. Nagy örömünkre, a huszonöt éves Valkusz Máténak (ATP 214.) sikerült a selejtezős meccseit megnyernie és pályafutása során első alkalommal játszhat Grand Slam-torna főtábláján.

18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org. A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2024 január 12. 6:20 UTC.

• Australian Open tippek

Szett hendikeppel: Alex De Minaur -1.5
  • Szett hendikeppel: Caroline Garcia +1.5
  • Játék hendikeppel: Marozsán Fábián -1.5

Borítókép: Victor Velter/Shutterstock, lev radin/Shutterstock, Leonard Zhukovsky/Shutterstock

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Australian Open 2024

SPF Előzetes hozzászólt
2024 jan 26. 16:30
Jannik Sinner - Daniil Medvedev tipp: Az Australian Open döntőjének favoritja a Djokovicot legyőző olasz játékos

Míg Sinner első rangos bajnoki címéért hajt, Medvedev a másodikat szerezheti meg a 2021-es US Open-győzelme után. Olvasd tovább

2024 jan 25. 16:00
Qinwen Zheng - Aryna Sabalenka tipp: Egyoldalúnak tűnik az Australian Open döntője

Többre lesz képes a kínai játékos, mint amennyire a tavalyi US Open-es összecsapásukon volt? Olvasd tovább

2024 jan 25. 08:51
Daniil Medvedev - Alexander Zverev tipp: A tavalyi összecsapásaik szerint, szoros lehet az Australian Open-elődöntőjük

A német játékos hangzatos meglepetést okozott a negyeddöntőben, de az orosz ellenfele a favorit.) Olvasd tovább