Tenisz - női fonák 001

Az a nyerő női fonák

Szabi 2020 okt 12. 09:00 Szólj hozzá!

Tenisz WTA ATP taktika

Számtalanszor hangzott már el lenézően az a megállapítás, hogy egyesek úgy ütnek, mint a nők. Azok, akik eddig szégyenkeztek emiatt, mostantól büszkék lehetnek.

Közismert taktikai terv, hogy a teniszezők nagy része az ellenfeleiknek fonákját támadja leggyakrabban, mert általában ez szokott lenni a gyengébb oldaluk. Ez az ütésük generálja a kevesebb nyerő ütést és a több hibát is. Bár ez az irányvonal érvényes úgy a női, mint a férfi teniszre, egy érdekes statisztikai adat látott nemrég napvilágot, ami szerint nagy különbség van az ATP és a WTA között a fonák eredményességét illetően. Kiderült, hogy a hölgyek sokkal nagyobb arányban ütnek nyerőt fonákkal, mint a férfiak.

  • ATP nyerők: 86%-ban tenyeressel, 14%-ban fonákkal
  • WTA nyerők: 65%-ban tenyeressel, 35%-ban fonákkal (!)

Az egyetlen, ami nem meglepő ebben a mutatóban az, hogy kőkeményen igazolja a színvonalas tenyeres kimagasló fontosságát a profi teniszben. Ugyanakkor, az a tény mindenféle statisztika nélkül is egyértelmű, hogy egy megbízható fonák nélkül nincs keresnivalója senkinek a versenyszerű teniszvilágban. Próbáljuk kissé átgondolni, hogyan lehetséges az, hogy a nők fonákja több mint kétszeres arányban termel nyerő pontokat a férfiak fonákjánál.

Erőhátrány a taktikázás serkentője

Először szögezzük azt le, hogy a férfi tenisz a fizikai erő szempontjából fölényes a nőivel szemben. Ez a tény adhat magyarázatot az említett mutatóra két szempontból is.

1.) A fizikai erőhátrány miatt a hölgyek kevesebb nyerőt tudnak ütni tenyereseikkel, így jobban rá vannak utalva fonákjukra. Emiatt jobban is bízhatnak ebben az ütésükben és többször is próbálkozhatnak nyerőt ütni vele mint a férfiak.
2.) Ugyanakkor, ide tartozik az a tény is, hogy a női szerva szintén kevésbé erős a férfiakénál, így a szervafogadás minősége miatt is többször kényszerülhetnek a nők fonákkal ütni az adogatásukat követően. Ez sokat számíthat, mivel a mai teniszben elég ritkák az öt ütésnél hosszabb labdamenetek.

Azt mindenképpen meg kell jegyezni, hogy a férfiak esetében ez a 14%-s mutató rettentően alacsony, főleg egy olyan időszakban, amikor a kétkezes fonákot használják a legtöbben a megbízhatósága miatt. Ez elgondolkodtató és véleményem szerint javítani kellene. Következtetésképpen, csak annyit mondhatok, hogy minden elismerésem a hölgyeké! Meglátásom a kérdéssel kapcsolatban csupán személyes eszmefuttatás, cáfoljátok a leírtakat vagy egészítsétek ki hozzászólásaitokkal amennyiben ezt szükségesnek találjátok. Nektek mi a véleményetek a témával kapcsolatban?

Ki lehet próbálni azt is, hogy megfigyeled egy (ATP/WTA) mérkőzésen, hogy az a játékos, aki gyakrabban üt fonákkal a másiknál, nyer vagy veszít általában.


Fogadj itt teniszre!


18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org.

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés


Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

  • Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org
hirdetés

Még több Tenisz