A téli olimpia előtti utolsó játéknap következik. A világbajnokságokkal ellentétben, most ott lehetnek az NHL-ben szereplő játékosok. Ez nagy színvonalemelkedést jelent. Mindig megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy azok a csapatok járnak jól, akik nem adnak játékost a nemzeti csapatokba vagy azok, akik adnak. Majd három hetes szünet után fog folytatódni az NHL alapszakasza. Elméletileg csúcsforma közeli állapotban vannak most a csapatok, egy ekkora meccs nélküli időszak megtörheti a csapatokat és összekavarodhat a rájátszás mezőnye. Személy szerint nekem az a véleményem, hogy a játékost adó csapatok jönnek ki jól ebből a kényszerszünetből. Térjünk rá a mai játéknapra. Kilenc összecsapást rendeznek, s több érdekes mérkőzésre is sor kerül. 

Szocsi-2014-hockey-017

Fotó: Tumar/Shutterstock.com

Mélyrepülésben van a Vancouver

Luongo_Vancouver

Forrás: kcxd/flickr

A kanadai alakulat lassan, de biztosan kigolyózza magát a rájátszást érő helyről. Már csak a több lejátszott mérkőzés miatt van a főcsoportjának utolsó playoffot érő helyén. Olyan formában van, mintha a csapat összes meghatározó játékosa sérült lenne, pedig nem hátráltatja a csapatot sérüléshullám.  Egyszerűen belefásultak, kiégtek a játékosok. Személyes véleményem, hogy a Sedin testvérektől kellene megszabadulnia a csapatnak, köréjük épül a Vancouver. Ideje lenne a vérfrissítés a csapatnál. Ez a hanyatlás december közepén kezdődött. Azóta mindössze csak 7 meccset nyert a 24-ből (3/14 idegenben). Egyértelműen látszik, hogy az évek óta fő problémának számító gólszegénység most is a probléma. Addig nem is volt gondja a bajnokságban, amíg 2,70-2,40 (ebben az időszakban 19 meccset nyertek a 34-ből) volt a meccsenkénti gólaránya. Ez változott meg drasztikusan 2,20-3,05-re. Főleg idegenben szembetűnő a változás, már csak 1,5 gólt lő átlagban meccsenként. Ilyen kevés lőtt góllal nehéz meccset, meccseket nyerni.  Egyik pozitívum, amit a csapatról megemlíthetek, az az emberhátrányos védekezés, ebben a liga egyik legjobb mutatójával rendelkezik. Nyolc játékos megy majd a csapatból az olimpiára (3 csatár, 1 kapus és 4 védő): Henrik Sedin, Daniel Sedin, Ryan Kesler, Roberto Luongo, John Carlson, Alexander Edler, Dan Hamhuis, Yannick Weber és Raphael Diaz.  Más környezet, más csapattársak, más taktika. Ez segíthet nekik az NHL „monotonságából” kitörni. Az olimpián résztvevő játékosaik szinte végig játsszák majd a tornát (Kanada, Svédország, USA, Svájc válogatottja ahova játékost ad). A Canucks lehet az egyik csapat, akinek jól jön ez az olimpiai szünet.

Előretör a Maple Leaves 

A legtöbb csapatnak csak vágya lehet a pontszerzés Torontóban. Főleg az utóbbi időben, legutóbb a New York Islanders tudta őt legyőzni 7 meccsel ezelőtt 5-3-ra. Azóta hat ellenfél hat győzelem, 27-16-os gólarány. A Canucksszel ellentétben neki nincs problémája a góllövéssel. Nagy harcban állnak a rájátszásért és ez az a meccs, amit be kellene húzniuk. Ehhez a Vancouver tökéletes partner, elől impotens, hátul meg gólerős. Novemberben Vancouverben találkoztak, azt simán 4-0-ra nyerte a hazai csapat, de azóta sokat változott a világ. Már egy Canucks győzelem is nehezen elképzelhető. A mai győzelmével az Atlantic Division második helyén fogja találni magát, ez kellő motiváció a számára. Tyler Bozek emelhető ki, aki 4 meccsen 3 gólt lőtt. A kapusuk Bernier a hetedik legjobb mutatóval rendelkezik a ligában. Nehéz lesz neki gólt lőni és anélkül nem kétséges, hogy melyik kanadai csapat nyer. A két csapat ritkán találkozik, ezért az eredményeik nem is mérvadóak, de érdekességként megemlíthető, hogy az elmúlt 6 évben lejátszott 5 meccsüket a Vancouver nyerte (5-3, 5-3, 5-3, 3-2, 6-1). A jelenlegi formák és tendenciák alapján a Toronto rendes játékidős győzelme a legvalószínűbb.

Kiváló kapus volt, kiváló edző lett 

Patrick Roynak jól sikerült a váltás. Kiváló játékosból, kiváló edző lett, legalábbis az első szezonja ezt mutatja. Egy tavaly szenvedő csapatot vett át és tett Stanley Kupa győzelemre esélyessé. Hazai pályán nagyon stabilan hozza a jó eredményeket, idegenben vannak nagyobb vesztő szériáik, de ennek ellenére kicsi az esélye annak, hogy ne érjenek oda a rájátszásba.  Tizenöt pont az előnyük a még nem rájátszás helyen álló Phoenixszel szemben. A mai meccsen az utóbbi időben szenvedő New York Islanders vendége lesz. A Coloradónak nem igazán jött ki a lépés idegenben 2,4,2,1,1 gólt lőtt az utolsó öt idegenbeli meccsén, ellenben 17 gólt kapott.  Emellett O’Reilly 13 pontja 13 meccsen kész felüdülés. Két kiváló kapussal rendelkezik a csapat, ha jó napot fognak ki a tipp mehet a levesbe, de az utóbbi idő gyengélkedése okot ad arra, hogy overt rakjunk.

hockey-USA-illusztr-001

Fotó: Francis LARREDE / Flickr

Közönségszórakoztató meccsek

Aki az Islanders meccseit nézik, mindig számíthatnak intenzív, támadás centrikus, sok gólos meccsre. A denveri csapat ellen se várhatunk gólszegény összecsapást. Ezt garantálja a két csapat gólérzékenysége. Az utóbbi időben meccsenként 7,1 gól születik New Yorkban. Utolsó két meccsén átlag alatti gólszám volt (2-4, 1-2), ennek az oka az Islanders kevés lőtt gólja volt. Statisztikailag legalább 7 gól kell, hogy szülessen ezen a meccsen. A kapusaik teljesítménye nem éri el a 0.900-as átlagot, így garantált a legalább 2-3 kapott gól.

Egymás elleni eredményeik az utóbbi időben az Islanders szemszögéből: 5-2, 4-2, 5-4, 4-1, 5-4. Ez is a sokgólos meccs esélyét erősíti. Over 5 az szinte biztos, de az over 6-ban van érték. Emellett a Colorado győzelme ajándéknak tűnik.

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Kemény összecsapások várgatók. Fotó: Photo Works/Shutterstock.com