Katalóniában egyre sokasodnak a problémák, hiába hosszabbították meg évekkel Xavi mester szerződését, ha így folytatja, akkor el kell őt küldeni? A Barcelona ugyanis nem fogja megvédeni bajnoki címét, sőt, ideje összekapni magukat, mert még a dobogó sem lesz biztos.

2023 dec 20. 19:00 Közvetítés: Unibet

Nehezedik a Barcelona helyzete

Az elmúlt napokban nem volt éppen jó időszaka Xavinak, hiszen elbukták a katalán derbit a Gironával szemben, ami rávilágított, hogy idén nem lesz bajnok a Barcelona. Ezek után jött az óriási blama a BL-ben, hiszen az Antwerp verte őket 3-2-re, sikerült kikapniuk a BL-főtábla leggyengébb csapatától. Oké, hogy már nem bírt akkora téttel a találkozó, mert megnyerték a csoportot, de ez akkor is szégyen.

Ezt a két vereséget követte a Valencia elleni mérkőzés, ahol kötelező volt a győzelem, mert különben végleg leszakadnak a Girona - Real Madrid kettősről. Ennek ellenére már a második percben nagy bravúrral kellett védenie Inaki Penának, aki Ter Stegent helyettesíti a kapuban. Robert Lewandowski ezek után aktivizálta magát, több helyzetet hagyott ki, de érződött rajta, hogy nagyon motivált, nyerni akar.

Barcelona Almeria
Robert Lewandowski (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

A vezetést viszont a második félidőben az addig kicsit háttérben lévő Joao Felix szerezte meg, de az öröm nem tartott sokáig, ugyanis Hugo Guillamon révén egy zseniális lövéssel egyenlítettek a hazaiak. Őszintén szólva, megérdemelte az egy pontot a Valencia, küzdöttek érte, míg a Barcelonának ez egy újabb jó kritika, hogy Xavi valamit rosszul csinál. A támadójáték nem működik, Lewandowski formán kívül, mint ahogyan a védelemben is jelentős problémák vannak.

Az Almería az áldozat szerepében?

Jelenleg a LaLiga magasan leggyengébb csapata az Almería, sok gólt kapnak, védekezésük pocsék, szinte garantált, hogy elbúcsúzunk tőlük a szezon végén. Rosszul használják ki a lehetőségeiket, így sok gólra nem érdemes tőlük számítani, főleg nem idegenben. Ott tényleg csak azt próbálják elérni, hogy ne üssék ki őket, de így is azért 2-3 gólt kapnak, ideális felhozó mérkőzés lehet ez a Barcelona számára.

Barcelona és a tippek

Az irodák minimum 3-4 gólt várnak a hazaiaktól, nem véletlen, hogy a Barcelona 2,5 gól feletti opciót is 1.47-ért adják mindössze. Evidensnek tartják, hogy itt kiütés lesz, de látva Xavi csapatát, ebben azért nem vagyunk annyira biztosak. Robert Lewandowski góljára 1.35-öt adnak, ebben így önmagában semmi érték nincsen. Ezekben nagy fantázia nincsen, viszont a büntető lapok piacán a 4,5 büntető lap alatti opció nem rossz, ugyanis két egyáltalán nem durva csapat találkozik egymással, kevés lapot kapnak átlagban.