Azt gondolhatták Barcelonában, hogy ugyan kiestek a nemzetközi kupákból, de Spanyolország az övék, többször legyőzték a Real Madridot, jövőre pedig meghódítják Európát is. Azt hitték, hogy a bab is hús, majd az ősi rivális megmutatta az utat a Copa del Rey elődöntőjében.

2023 ápr 10. 21:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 4,5 büntető lap felett
1.68

A Barcelona-átok

Az elmúlt években megfigyelhető volt egy olyan trend, hogy amikor kritikus meccshez érkezik a Barcelona valamelyik kupában, akkor összeomlanak. Ez nem egyszeri alkalom, de még csak nem is néhány megingás, hanem ez egy nyolc éve húzódó dolog, amely Xavi érkezésével sem ért véget:

• 2015/16: Atlético Madrid 0-2 (BL-negyeddöntő visszavágó, odavágót 2-1-re nyerte a Barcelona)
  • 2017/18: Roma 0-3 (BL-negyeddöntő visszavágó, odavágót 4-1-re nyerte a Barcelona)
  • 2018/19: Liverpool 0-4 (BL-elődöntő visszavágó, odavágót 3-0-ra nyerte a Barcelona)
  • 2019/20: Bayern München 2-8 (BL-negyeddöntő)
  • 2021/22: Eintracht Frankfurt 2-3 (EL-negyeddöntő visszavágó, odavágón 1-1-es eredmény született Frankfurtban)
  • 2022/23: Manchester United 1-2 (EL-rájátszás visszavágó, odavágón 2-2-es eredmény született)

Mindössze a Manchester United ellen nem kezdhette előnyből a Barcelona a visszavágót, előnyből is sikerült kiesni minden esetben, ezért is volt furcsa az a magabiztosság, amivel a Real Madrid ellen készültek, hiszen a királyiak imádják az ilyen nagy téttel bíró meccseket, ez a profiljuk, elég csak a tavalyi BL-menetelésre gondolni. Az újabb El Clásico kiütéses madridi sikert hozott, így hiába nyert rangadót pár hete az ősi rivális ellen a katalán csapat, ez most semmit sem jelentett, fontos szituációban megint csődöt mondtak, Xavi-éra alatt már nem először, teljesen mindegy, ki irányítja a csapatot, mint ahogyan az is irreleváns, játszik-e Messi vagy Suárez.

Barcelona Girona
Gavi (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

A probléma ugyanis mélyebb, míg a 2019-es Anfield Roadon elbukott mérkőzés keretéből most is hárman kaptak szereptek - akik közül ketten a mezőny leggyengébb teljesítményét nyújtották -, addig érdemes megfigyelni, mennyire leblokkoltak a katalán fiatalok is. Gavi eléggé komoly pressziót kapott a sajtótól, pályafutása egyik legrosszabb teljesítményét nyújtotta, de Baldéval sem lehetett elégedett Xavi. Nagyon úgy tűnik, hogy azokat az éveket még mindig nem heverte ki a Barcelona, lenyomata pedig még mindig ott van a mostani csapaton, akik nem tudnak kritikus helyzetben higgadtan és jól játszani.

A másik katalán csapat

A Girona gyakorlatilag a harmadik számú katalán gárda, amely idén újból a spanyol első osztályban szerepel. Az elnöke az a Delfi Geli, akire talán még emlékeznek a hardcore spanyol foci rajongók, hiszen a legendás Alavés jobbhátvédje volt, akinek öngóljával veszítette el az UEFA-kupadöntőt a spanyol kiscsapat a Liverpool ellenében. A Girona idei célja a középmezőny, végre megszilárdítani helyüket a legjobbak között. Ez egyelőre sikerül is, ami a jó támadójátéknak is köszönhető, hiszen a 4. legtöbb gólt érték el a LaLigában

Nem jönnek zavarba idegenben sem, általában gólt szereznek, mellé büntető lapokat gyűjtenek be, ők sem maradhatnak ki a LaLiga-őrületből, ami idén megszállta a játékvezetőket. A bátrak fogadhatnak a büntető lapokra, mert a januári első meccsükön is 6 sárga és 1 piros lap villant (5,5 over: 2.20). Mi alacsonyabb határ mellett tesszük le a voksunkat, viszont a Girona góltól ezen a meccsen azért óva intünk (1.89), mert a Barcelona jelenleg a legjobban védekező gárda a topligákat figyelembe véve, még akkor is, ha ez a Real Madrid elleni kupameccsen nem látszott.