Rangadót rendeznek az Euroligában, mely a jelenlegi állapotok alapján, tényleg derbinek tekinthető, pedig pár hete még ez nem éppen így volt. A Barcelona és az Olympiakos ott van a közvetlen élmezőnyben az alapszakaszban, ahol minden győzelem duplán számít egy-egy derbin!

jan 10. 20:30 Közvetítés: Unibet

Barcelona: Újabb nagy győzelem

A katalánoknak úgy kellett az El Clásicón elért siker, mint egy falat kenyér. Ez a győzelem tényleg a semmiből jött, hiszen nem sok előszele volt, mert a Barcelona megint kicsit visszaesett játékban, míg a Real Madrid továbbra is Európa legjobbja, aki idén már többször legyőzte a katalánokat. Előtte kaptak ki Monacóban 20 ponttal, de a Madrid ellen sem kezdtek jól a Palauban, a hazai közönség nem volt boldog, szórványos füttyszóval mutatta ki elégedetlenségét. A harmadik negyedik fej-fej mellett haladtak a csapatok.

Az állás 60-62 a vendégeknek, de a Barcelona kezdte az utolsó 10 percet. Három nagyon küzdelmes és szerencsés kosarat szereztek, úgy jutottak el 69-62-es vezetésig, hogy a kosarak jelentős részét a palánk alól gyötörték be, 2-3 madridi játékos szorításában. Jan Vesely volt a kulcsa ennek a rohanásnak, aki az utolsó negyedben szórta a kosarakat, miközben védőoldalon rendre lassította a madridi játékosokat, hiába váltottak el az esetében és kapott kisebb és mozgékonyabb ellenfelet, azokat a szituációkat is megoldotta.

A katalánok ebből a sikerből olyan erőt merítettek, hogy két nappal később szintén egy hazai meccsen legyőzték a Baskoniát. A sikerhez megint egy remek utolsó negyed kellett, ahol 10 ponttal nyertek és fordítottak. A negyedből eltelt 3 perc, amikor 74-68-ra vezettek a baszkok, majd megint Jött Vesely, illetve Laprovittola. A magasember nagyokat küzdött a palánk alatt, összességében 23 pontot dobott (két találkozón 50-et), így a katalánok végül nyertek.

Olympiakos: Bartzokas építkezik

Kostas Sloukas és Sasha Vezenkov távozása után, Georgios Bartzokas mester nehezen rakta össze a pireuszi gárdát. Azt lehetett gondolni, hogy egy olyan rendszerben, ahol tényleg nem az adott játékosra épül minden, hanem a rendszer van a játékosokért, ott könnyebb pótolni egy-egy kieső sztárt. Sloukas és Vezenkov viszont olyan klasszisok, akiknek kiesését megérzi egy csapat.

Vezenkov leütés nélkül rendkívül gyors dobásaival hatékonyabb volt az Olympiakos, míg Sloukas clutch szituációkban segített. Idő kellett, amíg Bartzokas rátalált a megfelelő hadrendre, de most már négy győzelemnél járnak zsinórban, a védekezés a tavalyit idézte, amikor az egyik legjobb volt ebben a görög gárda. A Peters - Canaan páros jól működik, emiatt pedig szoros csatát várunk a Palauban, ahol döntő lehet az utolsó negyed, illetve az is, hogy melyik csapat védekezik majd jobban.