A párharc előtt a nagyobb nemzetközi tapasztalattal, illetve erősebb játékoskerettel rendelkező Basaksehir továbbjutását vártuk, de az első mérkőzés alapján közel sem olyan egyértelműek az erőviszonyok, akár még meglepetés is történhet Törökországban.

2023 márc 15. 18:00
Tipp: 2,5 gól felett
2.32
Tipp: Mindkét csapat gólt szerez
1.98

Meglepően jól játszott a Gent

A belgiumi odavágó a hazai csapat rohamaival indult, de a törökök egy remek kontra után megszerezték a vezetést. Ezzel teljesen felborult a Gent meccsterve, ugyanis hátrányból kellett építkezni, viszont nem illetődtek meg. Folyamatosan nyomás alatt tartották Volkan Babacan kapuját, aminek hamar meglett az eredménye, ugyanis egy gyors kontrából sikerült egyenlíteni, igaz, ehhez kellett a török védelem ügyetlenkedése is.

A bekapott góltól annyira megzavarodott a Basaksehir, hogy majdnem összehoztak egy újabbat a belgáknak, de végül Castro-Montes kihagyta a helyzetet. A rossz körülmények és a saras pálya annyira megzavarta a törököket, hogy a félidő végén megint veszélybe kerültek, de valami elképesztő módon ezt a helyzetet is sikerült kihagynia a hazai támadóknak. A Gent egy félidő alatt rúghatott volna 2-3 gólt, de lehet többet is, pocsék volt a helyzetkihasználásuk.

Gent Basaksehir
Mahmut Tekdemir (Fotó: Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com)

A második félidőben a kapuk előtt keletkezett sár is segített Babacannak, ugyanis a belga támadó lövése épp ebben akadt el. A Basaksehir a 60. perc környékén ébredt, akkor egy hatalmas lehetőségük volt, de a labda elgurult a gólvonal előtt. Innentől csak a Gent próbálkozott, kevés sikerrel, viszont meglepő volt, ahogyan a törökök nem tudtak mit kezdeni a lelkes belgák játékával.

A Basaksehirnek bőven maradt feladata

Ettől sokkal többet vártunk a törököktől, akik jóformában kettő vagy három nagyobb helyzetet tudtak csak kidolgozni. A meccs képe alapján az is meglepő, hogy gólt tudtak szerezni, alig volt náluk a labda, tényleg nincsenek jó formában, nem a véletlen műve a Süper Ligben nyújtott gyengébb teljesítmény sem. A törökországi földrengés megviselte a Basaksehir csapatát is, érezhetően  visszaesett a teljesítményük.

Ez elsősorban támadójátékban érezhető, ahol nem igazán találják a ritmust. A visszavágón fontos lenne érvényesíteni a papírformát, de ettől most eltekintenénk, inkább a gólok piacán nézelődünk. Az over/under fogadás nem egy rossz elgondolás, mert mindkét védelmet zavarba lehetett hozni, ezért a 2,5 gól feletti opció 2.32-ért ajándéknak tűnhet, még akkor is, ha nagy a nyomás mindkét csapaton. Szintén jónak tűnik a mindkét csapat gólt szerez lehetőség is, meglepő, de majdnem duplázós szorzót adnak rá, ami az odavágó fényében kissé ajándékszagú, sőt, talán már túlságosan is.