Az első mérkőzés némi meglepetésre lett győzelemmel zárult, ugyanis Grigorij Chirkin a 64. percben rúgott egy oltári nagyot a labdába, ami leszedte a pókhálót a bal felső ficakból. Mondták többen is, hogy bazi nagy gól volt, megnéztem én is, való igaz, az orosz játékos nagyon eltalálta jó 25-30 méterről. Ha ez nem történik, a mérkőzés 0-0-val záródik, olyan tipikus keleti-orosz meccs volt. Nagyon erős, jól felkészített csapatok, akik védekeznek foggal-körömmel, aztán begyötörnek egy gólt valahogy. Ez legutóbb a Ventspilsnek sikerült, de ne legyünk meggyőződve arról, hogy ők is jutnak tovább. A BATE tapasztalt csapat, akiknek kell a suska a továbbjutásért, enélkül felborulhat a pénzügyi mérlegük, ugyanis tavaly túlköltekeztek. Ezért a továbblépésért mindent megtesznek, a hétvégén pihentették az egész első csapatot (mint a Debrecen), ki is kaptak a bajnokságban a Dnepr Mogilevtől 3-1-re. Ez is belefért nekik, mert fölényesen vezetik a pontvadászatot. Ma azonban szerintem nagyon odateszik magukat, és koncentrálni fognak. Tudják, ha a lettek lőnek egy gólt, akkor oda a továbbjutás, ezért hátul biztosan nagyon zártak lesznek. A góllövéssel szerintem nagyobb problémáik lesznek, mint a védekezéssel, mert a lettek úgy állnak fel, hogy kihúzzák ezt a meccset. Én valami begyötört gólféleségre számítok, úgy a 60. perc tájékán, addig simán kibírja a Ventspils a fehérorosz nyomást. A vendégeknek még egy olyan eltalált lövésük nem lesz, mint az első meccsen, tehát az ő góljukra nem számítok. Van egy olyan fogadási típus a gamebookersen, hogy a BATE 1-0, 2-0 vagy 3-0-ra nyer, és ezért megkínálják az embert 2.40-es szorzóval. Érdekes akció, én ezt is bepróbálnám.

tipp: BATE nullára nyer