Egyértelműek az esélyek a pénteki német első osztályú mérkőzésen, ahol a brémaiak próbálják valahogy elfedni majd a védelmi hiányosságaikat, hiszen nem bevethető több kulcsjátékosuk sem.

2023 okt 20. 20:30 Közvetítés: Bet365
Tipp: Borussia Dortmund 1,5 gól felett + Werder Bremen 1,5 gól alatt
1.65

Borussia Dortmund: Feltámadás a gyenge kezdés után

Edin Terzic boldog lehet, ugyanis a válogatott szünetben egyetlen játékosa sem sérült meg, akik már sérüléssel bajlódtak, azok jelentős része felépült, így mondhatni teljes kerettel várja a folytatást. A szezon elején voltak kételyeink, ugyanis a BVB nem kezdett jól, fontos pontokat hullajtottak el, ugyanakkor továbbra is veretlen a gárda (immáron 15 bajnoki mérkőzés óta), a naptári évet tekintve pedig a legjobb csapat idén a Dortmund a német bajnokságban. Több olyan mérkőzésük volt, amely hozzájárult ahhoz, hogy mentálisan erősödjön a fiatal keret, ilyen a Hoffenheim elleni idegenbeli siker, ahol emberhátrányban voltak. Erről beszélt Terzic is:

Két hete Freiburgban azt mondták, csak azért tudtunk nyerni, mert emberelőnybe kerültünk. A mai napon viszont mi kerültünk hátrányba és nem csak azt mutattuk meg, hogy védeni tudjuk a kapunkat, hanem azt is, hogy így is veszélyesek vagyunk a túloldalon.

A Dortmundnak volt két gólnélküli BL-mérkőzése, valószínűleg a továbbjutás ott elszállt, elsősorban a Milan elleni 0-0-al, bár, nem árt megemlíteni, hogy az egy kifejezetten jó mérkőzés, nem az a végig unalmas 0-0, hanem egy olyan találkozó, ahol simán lehetett volna 3-4 találat is. Az előző fordulóban a válogatott szünet előtt 4-2-re verték az Union Berlin csapatát, ott is hátrányból szereztek három gólt, mentálisan nagyon egyben voltak, jól sáfárkodtak a helyzeteikkel. A komolyabb ellenfelekkel szemben kevés ez a csapat (PSG), viszont ilyenből a Bundesligában jelenleg csak kettő van (Bayern München és Bayer Leverkusen).

Felkészülhet a kiütésre a Bréma?

Lehet elég lett volna csak annyit írni erre a mérkőzésre, hogy a Werder Bremen eddig 17 gólt kapott 7 meccsen, a pénteki mérkőzésen pedig nem bevethető az első számú kapus (Pavlenka) és a két alapjáraton kezdő középhátvéd (Pieper és Stark). Ole Werner edző arra kényszerül, hogy egy összetákolt védelmet küldjön a pályára, Milos Veljkovic elvileg a negyedik belső védő lett volna a rotációban, de a sérülések miatt rögtön kezdővé avanzsált, ennek eredménye: 14 bekapott gól 405 perc alatt (magyarán meccsenként 3 gólt kapnak, ha Veljkovic kezd). Ezek alapján pedig számunkra egyértelmű, ha nem spórol az erővel Terzic csapata, akkor itt kiütés lesz.