A Bundesliga második vonalában már elkezdődtek a küzdelmek, amelyben több egykori ismert csapat is érintett. A Hertha mellett a Schalke, Kaiserslautern, Hamburg vagy épp a Hannover is. Másodosztályt tekintve, ha szimplán csak a neveket vesszük, akkor rangadónak tekinthető a Schalke - Kaiserslautern találkozó. Nem kezdte jól a szezont a Schalke, Hertha és a Kaiserslautern sem, ideje javítani!

2023 aug 5. 20:30 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 2,5 gól felett + mindkét csapat gólt szerez
2.04

Hertha - Wehen: Megszerzik Dárdaiék az első győzelmüket?

Örömteli, hogy a Dárdai Pál fiai történelmet írtak, ugyanis olyan még sosem fordult elő Németországban, hogy három testvér is a pályán legyen ugyanabban a csapatban. Az viszont már kevésbé pozitív, hogy a csapat a Düsseldorf otthonában 1-0-ra kikapott. A klubokat parádés hangulat fogadta, már az első félidőben is domináltak a hazaiak, de ez csak labdatartásban mutatkozott meg, kaput eltaláló lövésig egyik fél sem jutott el.

A második félidő elején egy jobboldalról érkező beadást fejelt a kapuba Ginczek, ez egy olyan játékeleme volt a Düsseldörfnak, amit megpróbáltak többször is elsütni. Rendre keresték a beívelések és laposan belőtt labdák révén a német támadót. A Hertha a bekapott gól után éledt fel, de ez nagyon kevés volt tőlük. Ezt kiemelte Dárdai Pál is, aki nem igazán örült az eredménynek, sok feladata lesz még a csapatának.

A gond pontosan ugyanaz, ami az első osztályban is volt, nem jönnek a gólok, a helyzetek is csak elvétve. A Wehen ellen hazai pályán kéne bizonyítani, azonban nem lesz egyszerű mérkőzésük. A Wehen ugyanis a Magdeburg ellen gól és emberhátrányba is került, alig volt helyzetük, de mégis egyenlíteni tudtak. Ha ezt a küzdést megvalósítják Berlinben is, akkor minimum egy pontot elhozhatnak a házigazdától, de érdemesebb inkább az underes meccs irányába elindulni.

Schalke - Kaiserslautern: Nem férne bele egy újabb vereség

Az elmúlt szezonban a Bundesligában próbált a víz felett maradni a Schalke, de a sok sérülés, illetve a pocsék bajnoki rajt miatt, erre kevés esélyük volt. Szezon közben edzőt is váltottak, de ez sem segített rajtuk. A második vonalba kerültek, ahol rögtön nagy esélyesként emlegették őket a feljutásra. Az első forduló igazi rangadót hozott, hiszen a Hamburg otthonába látogattak, melyet a másik klubként jelöltek meg, mint esetleges feljutó.

A Hamburg nem túl jó előjelekkel vágott neki a meccsnek, mindkét belső védőjük sérülés miatt kihagyta a találkozót (egyikük a csapatkapitány), a középpályáról is voltak hiányzók. Talán ennek is betudható, hogy a hazaiak az offenzív játék felé tolódtak, rengeteg helyzetet dolgoztak ki (csak a Hamburg 31 lövéssel próbálkozott), nem meglepő ezek után, ha a végeredmény 5:3 lett a Hamburg javára.

Ennek ellenére az első félidőben a Schalke vezetett, kiváló megmozdulásoknak köszönhetően a tizenhatoson belül. A második félidőben aztán jött a teljes káosz. Megítélt büntető, kiállítás és egy kaotikus kontra, illetve egy 100 percig tartó találkozó. A Hamburg küzdött jobban, míg a Schalke fejben kicsit elfogyott. Szerencséjükre a Kaiserslautern sem remekelt az első fordulóban, hazai pályán kaptak ki.

Az első meccsek alapján elmondható, kissé hézagos a Schalke és a Kaiserslautern védelme, ugyanakkor mindkét gárda tud gólokat szerezni. A 'Lautern játékában például benne volt még egy gól, de a Schalke sem panaszkodhat a támadásaira. Önmagában a hazai sikerben akkora fantázia nincsen, mint ahogyan a szimpla 2,5 gól feletti opcióban, de ehhez hozzátéve a mindkét csapat gólt szerez lehetőséget, már egész jó szorzót kapunk a fogadásépítő segítségével.

Karlsruher - Hamburg: Újabb fordulatos mérkőzés?

Az előző fordulóban az említett Hamburg fordítás mellett, még volt egy hasonlóan kaotikus mérkőzés, ez pedig a Karlsruher találkozója az Osnabrück ellen. A vendég Karlsruher hamar vezetést szerzett, de az Osnabrück gyorsan egyenlített, félidőre viszont mégis a vendégek vonulhattak előnnyel. Az Osnabrück később is tudott egyenlíteni, de a végén a Karlsruher újból betalált, ezzel egy fordulatos meccsen, sok-sok helyzetből végül öt gól született.

A Hamburg védelme a hiányzók miatt nem jó, de a Karlsruher sem áll még készen a bajnokságra, hiába nyertek. Két olyan csapat mérkőzése lesz ez, amelyek az első fordulóban nem fogták vissza magukat, folyamatosan nyomás alatt tartották az ellenfelet, támadásokat dolgoztak ki. Ezek alapján a gólok piaca jó alap lehet a fogadásra, viszont a 2,5-es határt alacsonyan adják, de közel sem biztos, hogy a 3,5-es esetében megéri egy overrel kockáztatni.

• FC Schalke 04 - 1. FC Kaiserslautern tipp