Alig néhány nap telt el, amikor mindenki elégedett volt a Girona kiemelkedő teljesítményével, most pedig már sokan kritizálják őket, ahogyan magyar játékosilat is, Yaakobishvili Antalt. A katalán kiscsapatnak muszáj javítania, ha továbbra is versenyben akar lenni a spanyol bajnoki címért.

jan 28. 14:00 Közvetítés: Unibet

Girona: Elmúlik a világ dicsősége?

Érdekes napokon van túl a Girona, ugyanis a hét elején még mindig magasztalta a csapatot, sőt, legújabb csillagot is, Yaakobishvili Antalt. Az első két meccsén a Gironában nagyon jól játszott, főleg a Sevilla ellen, ahol 5-1-re nyertek és a 30. percben egy sérülés miatt cserélte be őt Míchel edző. Azt a találkozót uralta a Girona, rúghattak volna 8-9 gólt is, Yaakobishvili kiváló volt a védelem tengelyében, nagy jövőt jósoltak neki.

A nagy jövő szerintünk továbbra is él, hiába volt a mezőny leggyengébb játékosa a Mallorca elleni kupameccsen. Olvasva a különböző közösségi médiában megjelent posztokat és az alattuk lévő hozzászólásokat, sokan csalódtak, hogy elment a Tippmix, mennyire gyenge volt a Girona, főleg Yaakobishvili Antal. Ő még mindig csak egy 19 éves srác, akit élesben, életében először küldtek pályára kezdőként, ráadásul a Spanyul Kupa elődöntőjében.

Egyáltalán nem Antallal volt a probléma, hanem azzal, hogy kiszolgáltatott helyzeteket adtunk az ellenfélnek, labdákat veszítettünk, és az átmenetekben felülmúltak minket. Nincs szükségünk újabb védőre csak azért, mert három gólt kaptunk. A büntetős szituáció határeset volt, megadta a játékvezető, nem foghatjuk erre a vereséget.

Összehozott egy büntetőt, két gólban is benne volt, eladott több, mint hat labdát a meccsen, szinte csak rosszul megmozdulása volt, de még mindig próbál beilleszkedni, előtte van még sok-sok év a felnőttek között, nem kell róla egy rossz 90 perc után leszedni a keresztvizet, edzője is megvédte a fiatal tehetséget. A sorozatos terhelés még sok a Gironának, ez látszik az elmúlt hetekben, hiszen, ha a bajnokságban jobban megy, akkor a kupában kevésbé, illetve igaz ez fordítva is.

Celta Vigo: Folytatódik a küzdelem

Ahogyan a héten a Girona is kiesett a Spanyol Kupa negyeddöntőjében, úgy a Celta Vigo is búcsúzott egy nagy lehetőség kapujában. A Sociedad idegenben nyert 2-1-re ellenük, így erre az évre nem maradt más Iago Aspasék számára, mint a kiesés elől való menekülés a LaLigában. A vigóiaknak a Sociedaddal szemben esélyük sem volt, végig a baszkok kontrollálták a találkozót.

A bajnokságban is a Sociedad múlta őket felül legutóbb, gyakorlatilag a 180 perc alatt minden ugyanúgy zajlott néhány nap leforgása alatt. A Celta Vigo korán gólt kapott, utána nehezen bontakozott ki, veszélyes helyzetük alig volt, míg a baszkok köszönhették szépen, irányították mindkét találkozót. A Celta Vigo rossz százalékban használja ki a helyzeteit, keveset birtokolják a labdát, kontráik kevésbé veszélyesek. Ez így nem jó párosítás a Girona ellen, akik ezt kihasználva nyerhetnek idegenben!