Brazília egyik legintenzívebb rangadóját rendezik, amely nem mellesleg most két élcsapat ütközete is lesz. Indulatokból nem lesz hiány, reméljük gólokból és látványos játékból sem.

2022 jún 21. 01:00 Közvetítés: UnibetBet365

Ideje lenne a revansnak

Az elmúlt pár hónap során a Palmeiras több alkalommal is megtréfálta a Sao Paulót. Két ősi ellenségről beszélünk, akik rivalizálása közel 100 évre nyúlik vissza. Sao Paulo város rangadóját mindig feszültségek övezték, több botrány (és tragédia) is volt a találkozókon. A 2021-es Libertadores-kupában a negyeddöntőben kerültek össze, ahol az odavágón elért döntetlen után, hazai pályán 3-0-ra nyert a Palmeiras, nem bírta elviselni a vereséget a Sao Pauló, pár perccel a harmadik gól után jött is a kiállítás.

Ezek után következett a Paulista állami bajnokság döntője, aminek továbbra is óriási a presztízse. Az első meccsen 3-0-ra vezetett a Sao Paulo, amikor a szó szerint a semmiből szerzett szépítő találatot a Palmeiras. Hiába villogott Jonathan Calleri, nem volt lefutott a döntő. Az 50. percre a visszavágón már 3-0-s előnyben volt a Palmeiras, hajrában megszerezték a negyedik góljukat, amire a Sao Paulo egy piros lappal válaszolt.

A megtorlás szinte kódolva van ezen a rangadón, nem szívlelik egymást a felek és akkor még finoman fogalmaztunk. Ha az egyikük nyer egy fontos párharcot, akkor ott kiállításba torkollik a találkozó. Ha nincsen esetleg kiállítás, akkor is villan minimum 4-5 sárga lap. Egyelőre nem tudjuk, kit jelöltek ki játékvezetőnek a mérkőzésre, de a Sao Paulo idén sem a szomszédba egy kis szabálytalanságért és agresszióért.

Érdekesség, hogy a büntető lapok határát 6,5-nél húzták meg, viszont egy ilyen meccsben könnyen benne, hogy "csak" 4 sárga és 1 piros lap érkezik, ami összességében 6 büntető lapnak számít, így hiába volt papíron agresszív meccs, mégsem jött az over. Pontosan emiatt, most inkább szimplán csak a piros lapot preferáljuk, amire eléggé jó szorzót kaphatunk, mintha nem is foglalkoztak volna a két klub közös múltjával.