Darts in a dartboard

(Forrás: Wikipedia)

Jones – Anderson

Nem kis meglepetésre Jones búcsúztatta Michael van Gerwent az előző fordulóban. Valójában a holland saját magát verte meg. Nem ismerem pontosan a kiszállószázalékát, de valami nagyon minimális. Egyszerűen nem jöttek neki a végén a duplák. Azt pedig egy laikus - aki látott három meccset életében - is tudja, hogy nem elég magas pontszámokat dobni, a végén a duplát is hozni kell. Hogy érzékeltessem: 85.48-as átlaggal „dolgozott” Jones, míg Mighty Mike 91.33-al. Ekkora különbséggel ritkán veszít mérkőzést valaki. Ezt nem is ragoznám tovább. Egyébként az első mérkőzésen sokkal jobban dobott Wayne. 99.00-es átlaga sokat mondó. Nem fiatal ember már, nem is láttam eleget ahhoz, hogy elhamarkodottan mondjak róla bővebben dolgokat, de az eredményeit elnézve olyan érzése van az embernek, hogy a magasan jegyzett játékosok ellen megremeg a keze.

Az összesített PDC ranglistán a 32. jelenleg. Úgy tűnik, ennél többre hivatott. A mostani meccséhez visszakanyarodva kérdés, hogy Andersont hova sorolja? Az utóbbi években már sikerült kétszer is legyőznie. Anderson pedig idén még nem nyert három meccset egymás után (most kettőnél tart). Még akkor sem, amikor Taylort legyőzte. Na jó, egyszer mégiscsak nyert három meccset egymás után, de akkor tényleg underdogok jöttek egymás után. Ezen a tornán eddig remekül teljesített. Hamiltont szó szerint elsöpörte az útból egy 6-0-al. Két meccses átlaga 95.96, ez párosul 17 lejátszott leg alatt 44 darab 100+ dobással. Kiszállója is teljesen korrekt. Ennek ellenére sem tudok neki hinni. Egész évben instabil volt. Én is látom, hogy most két remek meccset játszott, de az egyike azoknak, akik képesek a teljes negatív átfordulásra, Jones pedig most pozitív impulzusokat kapott. Elhiheti végre, hogy le tudja még győzni a legnagyobbakat. Halkan jegyzem meg, hogy ő idén gyengébb ellenfelektől nem kapott ki, talán csak egyszer. Ez feltételez azért egy stabilitást is a játékában. Úgy gondolom, Anderson az esélyes, viszont nem éri meg rá tenni egy petákot sem. A mérkőzés inkább „no bet”, fanatikusoknak (szumos) pedig kicsi téttel Jones.

Van der Voort – Michels

Holland házirangadónak tűnik, de nem az. Van der Voort több, mint 90 000 Ł gyűjtött dartsvagyonával 29. volt a ranglistán még júliusban. Azóta volt két remek versenye, ahol teljesítményével a legjobbakat ostromolta. Tehát előrébb is lépett. A mérleg másik oldalán Michels 4000 fontja és 107. ranglistás helye áll. Csak elvétve indul jegyzett PDC-versenyen. Az utóbbi három évben csupán ezt a két meccsét nyerte meg. Nyilván nem kutyaütő, hisz akkor nem lenne itt (selejtezőből érkezett), de sokat elmond a kettejük közötti különbségről, hogy magasabb szintű versenyeken nem futottak össze. Nincs egymás elleni mérkőzésük. Smith ellen elég volt neki egy ezen a szinten átlagosnak mondható teljesítmény. Huybrechts ellen viszont többet mutatott közel 91-es átlagával.

Úgy érzem, szerencséje is volt ezen a két mérkőzésen két verhető teljesítményt nyújtó ellenfél ellen. Benne szerintem nincs több. Van der Voort, ahogy említettem is, jó formának örvend. Felveszi a versenyt a legjobbakkal. Nagy lehetőség ez most neki, hogy verhető ellenfelet kapott. Bár meg kell jegyezni, hogy szinte majdnem ugyanazt a statisztikát hozta ezen a két mérkőzésen, mint jelenlegi ellenfele. Talán ezért is ilyen magas rá a szorzó. Viszont van egy óriási különbség közöttük. Míg Michels tudása maximumát hozta eddig (valószínűleg), addig van der Voortban több is van, amit az elmúlt hetekben bizonyatott is! Szóval szerintem vállalható a favorit. Főleg ilyen magas szorzón.

Newton – Wade

No, ez tényleg no bet! Newton sokkal stabilabban játszik, mint tavasszal. Korrekt, magas szintű játéka van. Nem szívesen tennék ellene. Korántsem agyhalott önmagát idézi. Wade viszont négy versennyel meghosszabbította a nyári szünetet a nagy pofája miatt. (Eltiltották, mert élesen bírálta a PDC-t, tiszta diktatúra.) Visszatérése nem volt izgalommnetes. Első találkozóját 2-5-ről fordítottam meg a magas pontszámaival az utolsó legekben. A másodikra sem javult sokat a helyzet, ott meg a kiszállói mentették meg. Szóval ha fegyvert fognak a fejemhez, akkor egyértelmű Newtont fogok mondani, de igazából bármi lehetséges ezen a találkozón.

Wright – King

Szintén egy no bet mérkőzés. Wrightnak szurkolok, tetszik az eltökéltsége, mindamellett két lábon áll a földön. Ritkaszámba megy a kigyensúlyozott játéka (az utóbbi pár hétre értem), amit igen magas szinten űz (csak ezen a két mérkőzésen ostromolja az átlaga a százat). Egyértelműen ő az esélyes. Viszont Mervyn King nem akárki. Szintúgy igazán meggyőző teljesítménnyel. Úgy gondolom kisebb megingás is elég lehet a mérkőzés elvesztéséhez. Ezért inkább kihagyom.

Whitlock – Kellett

Kellettnek nem sikerült elkápráztatnia. Barneynál is szerencsére volt szüksége (a holland nem tudta megdobni a dupla 16-ot). A statisztikája sem jó. Egyértelműen a szárnyaló ausztrál az esélyes. Viszont ami nem szimpatikus azaz 1.33-as szorzó rá. Oké jobb Kellettnél, ez egyértelmű. A formája is jobb. A statisztikái is jobbak. Viszont játszotta már el Kellett ezt velem egyszer. ET verseny volt az is év elején. Végül döntőig ment a legnagyobbakat kiejtve… Bízom Whitlockban, de nem tudom figyelmen kívűl hagyni, hogy időnként ő is képes váratlan formahanyatlásra. Így ezt a mérkőzést legfeljebb buliszelókra ajánlom.

Chisnall – Painter

A szorzó rém gyenge Chisnallra. Igaz, hogy rendkívül motivált, remek a formája, a statisztikája, de Painternek is. Ez, ebben a szorzóban nem tükröződik. Chisnall tizenvalahány meccse nem talált legyőzőre. Két komoly versenyt nyert egymás után. Ez lenne a harmadik. Viszont ez nem foci. Itt természetes a körbeverés a legjobb játékosoknál is. Az a gyanús inkább, ha valaki sokáig nem kap ki. Úgy gondolom minden egyéb szempontot félretéve, lassan veretni kell Chisnallt. Ez törvényszerű ebben a sportban.

Caven – Beaton

Utálom Cavent. Ellenszenves egy figura. Ezért nem tudok vele kapcsolatban objektív lenni. Biztos, hogy teszek Beatonra. Az eddigi mutatók alapján van is esélyem. Beaton jobb statisztikával rendelkezik. Két meccs alatt 1 leget vesztett. Bár az ellenfelei sem voltak ütősek. Valószínűleg szoros mérkőzés lesz. Ez Beatonnak kedvezhet. Láttam már idén pár összeomlást Caventől.

Thornton – Dolan

Ezen a mérkőzésen is meglepetésszagot érzek. A skót eredménye meggyőzőnek hathat, de valójában két gyengén játszó ellenfelet kapott. Az ő átlaga sem érte el a kilencvenet eddig (88.19). A két mérkőzésen pedig egyetlen 180-ast sem dobott. Aki ismeri a játékát, az joggal teszi fel a kérdést, hogy akkor hogyan tudott nyerni? Thorntonnak a győzelemhez szüksége van a 180-asokra. Túl sok a szektortévesztése és alacsony a kiszálló százaléka (ebben az évben). Ő akkor tud nyerni, ha tud kompenzálni. Az eddigi 14 legben 34 darab 100+ dobása van. Ez sem eget rengető. A magas kiszálló és a kiszállószázalék amivel a meccseit nyerte. Ez viszont nem erőssége. Meglepne, ha még egyszer így le tudna hozni egy meccset. Nagyon meglepne. Annál is inkább, mert nem kiegyensúlyozott játékos. Hullámvölgyei sokszor érthetetlen okból jönnek. Dolan ugyan verhető ellenfél, de ezen a versenyen szép két mérkőzés áll mögötte. 93.5-ös átlaga  38 darab 100+ dobással nagyon biztató. Úgy érzem igenis van esélye. Reálisnak itt is az egyenlő esélyeket tartom, ezért van érték az underdogban.

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés