Nagyon karcsú idénye van eddig a Dinamo Bukarestnek, utolsó előtti helyen szerepelnek a forduló előtt. De van ennél nagyobb gondjuk is, annyira vérszegények támadásban, hogy sok reményük nem lehet az FCSB ellen. Több mint háromszor annyi gólt szerzett a listavezető, így aztán nem csoda, hogy az Unibet kínálatában 1.40-ért kínálják a vendégek győzelmét.

2023 nov 26. 19:30

Nehéz októbere volt az FCSB-nek

Több döntetlen és egy vereség is becsúszott az FCSB-nek október során, de mégis meg tudta tartani első helyét. Az üldöző CFR Kolozsvár vélhetően nyerni fog ebben a fordulóban, így be kell húznia a kötelezőt a vörös-kékeknek szintén. Az októberi meccsek között volt egy igazi puskaporos hangulatú, melyen a szurkolók addig cigányoztak, hogy már tervben volt a félbeszakítás lehetősége. Végül pályán maradt a Rapid Bucaresti, és vereséget szenvedett az FCSB csapata egy lapokkal tarkított mérkőzésen.

Végül az alább látható, 40 ezer néző előtt lejátszott rangadónak büntetőfeljelentés lett a vége az ügyészségen, de persze ez nincs hatással az FCSB teljesítményére. Történt ugyanis, hogy a gyengébb időszakot követően, a válogatott szünet előtt újra nyerni tudott a csapat. Kevesebb labdabirtoklással és magasabb xG mutató mellett, győztek 2:1-re az U Craiova 1948 ellen. Már az első negyedóra végén vezettek 2 góllal, aztán az 57. perctől kezdve emberhátrányban voltak. Elég kemény együttes ez az FCSB.

Nagyon gyenge formában a Dinamo Bukarest

Papíron is gyengébb a Dinamo Bukarest, például a transfermarktnál a kerete 6.55 millió euróra tehető, míg az FCSB-nél ugyanezen érték 30.10 millió euró. De a pályán mutatott teljesítmény is gyengeséget tükröz, az eddigi 16 forduló alatt összesen 9 gólt szereztek. Nincs könnyű dolga ilyen kerettel Ovidiu Burcának, de szerintem csodával határos, hogy még nem menesztették a kispadról a 43 éves szakembert.

Amikor egy idényben mindenki közel 20 gólt szerzett vagy épp afelett jár, akkor a te csapatod 9 találata kiugróan kevés. Annyira hogy ott már rendszerszintű gondok vannak és valahogy meg kell próbálni változtatni. Mert jelenleg ha nem lenne a még náluk is sokkal gyengébb Botosani, akkor teljesen utolsók lennének. Így is van egy 5 pontos lemaradásuk az előttük álló U Craiova 1948 csapatával szemben.

Dinamo Bukarest - FCSB vendég győzelem?

Annyira gyengének tűnik a Dinamo, hogy hiába a hazai pálya előnye, inkább fogadnék az FCSB győzelmére. Mely egyébként a legerősebb vendég csapat, talán a botrányokkal teli hazai közeg túltolja bennük a lendületet saját stadionjukban. Mindenesetre a vendég győzelem mellett én a büntetőlapokra történő fogadásban is látok rációt, overezni érdemes ezen a téren.

november 26., vasárnap

A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 november 23. 15:53 UTC.