A Borussia Dortmund tovább akarja folytatni a jó szériát, ez most a felhozó mérkőzések időszaka, amikor kihasználják a könnyű sorsolást adta előnyöket és behozzák a lemaradásukat, míg Edin Terzic legalább az év végéig biztosítja állását.

jan 28. 17:30 Közvetítés:

Terzic él a lehetőséggel, Dortmund kihasználja a lehetőséget

Egyelőre úgy tűnik, hogy hatott a Dortmund vezetőségének terve, miszerint megerősítik a szakmai stábot két egykori játékossal, Nuri Sahinnal és Sven Benderrel. Visszahozták Jadon Sanchót is, fel kellett rázni a keretet, miközben többen is sérüléssel bajlódnak vagy az Afrikai Nemzetek Kupáján vesznek részt (Sebastian Haller, Karim Adeyemi, Felix Nmecha, Julian Ryerson és Ramy Bensebaini). A hiányzók miatt még a védelmet is megerősítették, kölcsönvették Ian Maatsent, aki Benssebaini távollétében oldhatja meg a balhátvéd posztot.

Ennek tudatában vágtak neki a januárnak, ahol a cél az volt, minél több mérkőzést nyerjenek, lefaragjanak a hátrányból, hiszen minimális elvárás a dobogós helyezés. A Bayer Leverkusen remeklése miatt, minden bizonnyal a bajnoki cím elúszik - még a bajorok is odaérhetnek -, de a harmadik pozíció nem elérhetetlen. Eközben a BL-ben is kéne bizonyítani - minimális cél a negyeddöntő -, így a januári Köln és Darmstadt elleni mérkőzések, amolyan felhozóként is szolgáltak, hiába voltak idegenbeli találkozók, elvárható volt a magabiztos siker.

Dortmund Bochum
Donyell Malen (Fotó: Vitalii Vitleo/Shutterstock.com)

Ezt pedig prezentálta is a Dortmund, összességében 7-0-val letudták a két találkozót, egyetlen pontra vannak a harmadik helytől, köszönhetően a Stuttgart - Leipzig páros botladozásainak. A két gárda vereségeket szenvedett, BVB-nél pedig érzik, hogy következő hetekben kell nagyot menni. Február végéig még van 4-5 nyerhető mérkőzésük, utána viszont a március-április brutális lehet, oda kell majd a pontelőny a riválisokkal szemben, ha megtartanák az addigra esetlegesen kivívott dobogós helyüket. A két sikerben fontos szerepet vállalt a Brandt - Maatsen - Sabitzer - Malen négyes, míg Moukoko rendre jól szállt be az utolsó 20 percekre, gólokat szerzett.

A Bochum sem ellenfél?

Menekül a kiesést jelentő helyekről a Bochum, akik leginkább a hazai pályán nyújtott teljesítményüknek köszönhetik, hogy pontokat szereznek. Idegenben a Bochum direkt játékot játszik, felívelik előre, próbálnak kontrákból érvényesülni, de nincsenek kidolgozott támadásaik. Jelentős probléma még, hogy míg a Brest ezt a típusú játékot tökéletesre fejleszti, addig a Bochumnál csak Philipp Hofmannban bízhatnak elől, aki bár rendkívül magas támadó (195 cm), viszont képtelen gólokat szerezni, így ívelgethetik a fejére a labdákat, sok haszna nincsen. A Bochum védekezése idegenben pocsék, átlagban 2-3 gólt kapnak, BVB-nek kötelező a magabiztos győzelem!