Lezajlott az első két mérkőzés az egyenes kieséses szakaszban. Kedden két hazai siker született, ugyanis a Cszka magabiztosan verte a Panathinaikoszt, míg a Fenerbahce kicsit szenvedve, de végül legyűrte a címvédő Maccabit. Vajon megismétlődnek ugyanezek az eredmények csütörtökön is?

Cszka Moszkva – Panathinaikosz

Ahogyan az várható volt bedarálta első meccsén a Cszka a görög csapatot. Szinte esélyt sem hagytak nekik, és már a meccs elejétől magabiztosan kontrollálták a találkozót. Teodosic révén a hazaiak már az első negyedben tetemes előnyt harcoltak ki, amit a másodikban még tovább tudtak növelni. A Pana részéről teljes hitehagyott játékot láthattunk már az elejétől fogva, szinte nulla védekezéssel megspékelve. Ezt a második félidőre még tudták fokozni, és a Cszka cseréitől is kaptak egy verést. Az utolsó negyedben ugyan sikerült kicsit kozmetikázni az eredményt, de ez nagyon gyenge teljesítmény volt. Sajnos eddig bejött az, amire számítottam, hogy a görög csapat nem lesz tényező ebben a párharcban. Ha így folytatják, ebből egy nagyon csúnya 0-3 lehet az ő szempontjukból. Két napjuk volt összekapni magukat, de az első meccs alapján nem sok esélyt látok itt bármilyen csodára. Merthogy a Pana sikeréhez csoda kell. Teodosic és Kirilenko is csak 20 percet töltött a pályán, ami egy ilyen meccsen luxusnak számít. Egyedül Weems játszott önmagához képest gyengén. A másik oldalon viszont csak rossz teljesítményekről lehet beszámolni. Diamantidis borzalmasan játszott, és egyedül Gist mutatott tűrhető teljesítményt. Mi várható a második meccsen? Szerintem ugyanez. Megint hatalmas vereségbe nézhetnek bele a görögök, mert ebben a gárdában nincs több. Ahhoz legalább két-három játékostól emberfeletti teljesítmény kéne.

CSZKA-Moszkva-basketball-001

Fotó: Pavel Shchegolev/Shutterstock.com

Fenerbahce – Maccabi Tel-Aviv

Lássuk be, ezt elszúrta a Maccabi. Kezükben volt a meccs már rögtön az elejétől, de végül kikaptak. Nem is kicsit. Már rögtön az első negyedben kézbe vették az irányítást a vendégek, és Pargo jó játékának köszönhetően hamar el is húztak. Pargo jelentette jó sokáig a különbséget a két csapat között, majd a Fener megtalálta az ellenszert. Minden támadásban más védekezett rajta, volt, hogy kettősember fogást kapott, vagy gyorsan letámadták őt, így a Maccabi előnye fokozatosan elfogyott. A társak nem tudtak felnőni hozzá, és Pargo sem tudott megújulni. A másik oldalon Bjelica és Vesely fokozatosan formába lendült a palánk alatt, és a Zoric-Sipahi duó is sokat tett hozzá a sikerhez. Azonban a meccsen jól látható volt, hogy ez a Fener szenved. Ha nincs Obradovic mester zseniális húzása, akkor már az első meccsen elvesztették volna a pályaelőnyt a törökök. Amit még megjegyeznék, hogy sem a Smith (a Maccabi legponterősebb játékosa), sem Randle nem voltak csúcsformában, mégis nagyon megszorongatták a törököket a vendégek. Tyus jól játszott, és ha a csapatból nem csak ketten lesznek lendületben csütörtökön, akkor akár meg is lephetik a Fenert. Periméteren egyértelmű, hogy Pargo dominál, és ha sikerül Tyuséknak limitálnia Veselyt, akkor elveheti a pályaelőnyt a Maccabi. Úgy érzem, hogy ebben a Maccabiban még jóval több van, mint amit mutattak.

Pargo-Jeremy-Maccabi-001

Jeremy Pargo. Fotó: Celso Pupo/Shutterstock.com

Tippem

A Cszka meccsen hasonlót várok, mint az első mérkőzésen. Nem hiszem, hogy a Panának elég volt 48 óra ahhoz, hogy kitalálja az oroszok játékának az ellenszerét. A Maccabi viszont meglepheti a Fenert. Már az első meccsen is majdnem sikerült, de Tyus és Pargo mellé nem tudtak felnőni a többiek. A Fenerben nem érzem azt az átütő erőt, ami elég lenne egy sima győzelemhez, így újra a Maccabi hendit választom fogadási opciónak.