Téli szünetre megy a román bajnokság, ezért egy sűrű hajrával zárják az idei esztendőt. Bernd Storck egyelőre jól nyitott a Sepsi élén, egy tepsi pontot hozott vele a csapat. Végre leírhattam ezt a remek poént. Eközben a Hermannstadt sem hagyná magát, hiszen szeretnének a nagyszebeniek is betenni három pontot a karácsonyfa alá szurkolóik és saját maguk számára. Parádés bevezetőm után, jöjjön némi labdarúgás elemzés tippel a végén!

2023 dec 21. 16:00 Közvetítés:

Bernd Storck remek bemutatkozása a Sepsi élén

A román bajnokság téli szünete egyébként nem is lesz olyan hosszú, hiszen 2024. január 19-én folytatják is majd a küzdelmeket. Azt írtuk az Otelul Galati elleni meccs előtt, hogy a Sepsi ugyan bajban van, de nem olyan vészes gödörben, amiből Bernd Storck ne tudná kihúzni a klubot. A német mester azt emeli ki nyilatkozataiban, hogy a játékosai mentálisan váltottak, miközben egyébként a taktikai hadrend nagy vonalakban nem változott.

Személyi változások is történtek azért, például Storck megbízik olyan játékosokban, akiket korábban mellőztek. Ennek meg is lett a sikere legutóbb, amikor legyőzték a CFR Kolozsvár csapatát. Félidőben vezetett a kolozsvári együttes, aztán Storck becserélte a nem sok szerephez jutó Sherif Kallakut. A szakember döntése bevált, hiszen Kallaku szerezte meg az egyenlítő találatot, majd végül Vitalie Damascan megszerezte a győzelmet a sepsiszentgyörgyieknek.

Storck mérlege eddig három bajnoki mérkőzésen három győzelem, emellett pedig még egy döntetlen jött össze a Petrolul ellni kupameccsen. Nagyon sűrű a mezőny, az első hatosért folytatott harcban sokan részt vesznek. Így az FC Hermannstadt is, mely legutóbb az FCSB ellen komoly vereségbe szaladt bele. Ha kitart az a lendület, melyet Storck hozott, szép karácsonya lehet a Sepsinek.

Bernd Storck
Bernd Storck (MTI Fotó: Ilyés Tibor)

FCSB elleni zakó után a Hermannstadt

Egyre jobban állandósítja, vagy ahogy kőműves Béla mondaná, bebetonozza első helyét az FCSB csapata. Legutóbb 3 gólt rámoltak az FC Hermannstadtnak, tették mindezt alacsony xG mutató, tehát várható gólok száma mellett. A labda sem nagyon volt a Hermannstadtnál, és egy félidő alatt két találatos hátrányba került. Jött egy laza hármas csere a félidőben, de minden változtatás besült, mert még nagyobb lett az FCSB előnye. A vége 3:0-s győzelem lett a listavezetőnek.

Milyen érdekes a labdarúgásra fogadás, jelenleg a Sepsinek egy ponttal több van, mint a Hermannstadtnak. Pedig azonos számú gólt szereztek, és a sepsiszentgyörgyiek több gólt kaptak, mégis előrébb szerepelnek a tabellán. Ennek oka a hatékonyságban keresendő, ugyanannyi góllal több győzelme van a Sepsinek, míg a Hermannstadt inkább döntetlenre menti a meccseit.

FC Hermannstadt - Sepsi mérkőzés tippek

Azt gondolom nagyon egálhoz közeli lesz ez a mérkőzés, de végül Bernd Storck újszerű lendülete hozhatja meg a vendég sikert. Erre az Unibet kínálatában 3.45-ért fogadhatunk, viszont lehet óvatosabbra veszem a dolgot és dupla esélyben tippelek a meccsre. Egész pontosan arra gondolok, hogy a Sepsi legalább egy pontot szerezni fog. Neked van tipped a találkozóra?

december 21., csütörtök

A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 december 19. 15:18 UTC.