Alig telt el három hónap az évből, nemrég kezdtük a negyediket, de már a harmadik De Klassieker következik, azaz a legnagyobb holland rangadó. Most a kupadöntő a cél a Feyenoord - Ajax derbin, feszültségben most sem lesz hiány?

2023 ápr 5. 20:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 4,5 büntető lap felett
Unibet
1.68

Valami nem változik a Feyenoord - Ajax meccseken

A 2023-at egy Feyenoord - Ajax rangadóval indítottuk, ahol sok büntető lapot vártunk, illetve az Ajax győzelmére voksoltunk, igaz, csak DNB-ben. Ez utóbbi jó döntés volt, hiszen a találkozó döntetlennel ért véget, tétünket visszakaptuk, míg a büntető lapok piacán simán jött az 5,5 over, már a 60. percben megvolt a 6 sárga lap, végül 8-nál álltak meg a csapatok.

Az Ajaxnál időközben válság volt, majd edzőváltás, aminek az Európa-liga látta a kárát, simán kiestek az Union Berlin ellenében. A gárda helyzete nem javult, Johnny Heitinga eddig nem igazán vált be edzőként, gyakorlatilag csak a kötelezőket hozta a csapat, miközben a bajnokságban nyolc pontra növekedett a hátrányuk, miután legutóbb hazai pályán kaptak ki a Feyenoordtól

Itt már éreztük, hogy Arne Slot együttesével kell menni, hiszen jelenleg ők a legerősebbek a holland ligában. Az idei két De Klassieker tehát a Feyenoord fölényét hozta, csak ebből már komolyabb előnyt építettek ki az amszterdami riválissal szemben (PSV-ről nem is beszélve), szóval bőven lenne miért visszavágnia az Ajaxnak. Egyfelől, mert idén nem maradt más megnyerhető trófea számukra, csak a Holland Kupa.

A feszültség nem csökken

Úgy érkezünk meg az idei harmadik De Klassiekerre, hogy az első kettőn összesen 15 sárga lap és 62 szabálytalanság volt. Jól látható, hogy ezek nem könnyed mérkőzések, Hollandia legjobb bírói vezetik ezeket a találkozókat, legutóbb Makkelie fújta a sípot, de ő sem tudta 3-4 büntető lapból megoldani a derbit. Csoda lenne, ha egy nemzeti kupa elődöntőben megállnának a felek 2-3 sárga lapnál.

Az Ajax ugyanis nem tud szépen veszíteni és kiesni. Amikor az Union Berlin otthonában kikaptak 3-1-re, akkor is elszabadultak az indulatok, végjátékban pár perc leforgása alatt begyűjtött 4 sárga és 1 piros lapot az amszterdami gárda. A Feyenoord olyan, mintha mindenkiből kihozná az állatot, hiszen a PSV elleni rangadón is sikerült pár szabálytalanságot kiprovokálni az ellenfél részéről. Az eindhoveni játékosok ugyanis 8 sárga és 1 piros lapot kaptak. Erre a mérkőzésre a határt 4,5-nél húzták meg, aminél az overben lehet érték, illetve az Ajax kap több büntető lapot sem rossz opció 1.88-ért.