Pár napon belül kétszer is játszik egymással a Freiburg és a Leipzig, ráadásul mindkét meccs kiemelten fontos lehet. Az egyik a Német Kupa elődöntője volt, majd azt követi a Bundesliga mérkőzés, amely akár a BL-indulásról is dönthet.

2023 máj 6. 15:30 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Freiburg 1,5 büntető lap felett + Leipzig 1,5 büntető lap felett
1.75

Megsemmisítették a Freiburgot, Streich eltaktikázta magát

Christian Streich minden bizonnyal nem rajong a Leipzig csapatáért, egy éven belül kétszer kaptak ki tőlük a Német Kupában, tavaly a döntőben, idén az elődöntőben. Streich eddig 17 meccséből csak 4 alkalommal tudott nyerni a Leipzig ellen, 4 döntetlen mellett 9 vereség a mérlege, ráadásul 40 gólt kapott a lipcsei riválistól. Mondhatnánk, hogy most majd gyorsan bosszút fognak állni a hétközi kupavereségért, de ez nem ilyen egyszerű.

Nem ez az első alkalom, hogy Streich rosszul mérte fel a Leipzig várható taktikáját és erejét, de talán ez az 5-1-es vereség volt a leglátványosabb, amit a hétközben elszenvedtek. Félidőben mér négy góllal vezetett Szoboszlai csapata, ami annak köszönhető, hogy a Freiburg presszingre rendezkedett be, míg a Leipzig erre megtalálta a tökéletes ellenszert a mélyről indított támadásépítéssel.

Freiburg Leipzig
Josko Gvardiol (Fotó: Vitalii Vitleo/Shutterstock.com)

A Freiburg a presszingből nem tudott visszarendeződni védekezésbe, így a gyorsan és dinamikusan támadó Leipzig szétszedte őket. A második félidő már inkább a balhéról és a kiállításról szólt, egy fokkal jobb volt a Freiburg, ami esetében nehéz megmondani, hogy Gvardiol piros lapjának köszönhető-e, esetleg simán feljavult a játékuk. Egy biztos, hogy hétvégén újabb feszült derbi vár a csapatokra.

Bajnokok Ligája főtáblája a cél, újabb Leipzig dominancia következik?

Négy forduló van hátra a Bundesliga idei szezonjából, első négy helyezett juthat be a Bajnokok Ligájába, ráadásul rögtön a főtáblára. Ezért is megy a nagy harc a német bajnokságban, míg a bajnoki címért a Borussia Dortmund és a Bayern München verseng, addig a harmadik és negyedik helyért három csapat küzd: Union Berlin, Freiburg és Leipzig. Első kettőnek 56-56, míg a lipcseieknek 54 pontja van.

Rendkívül fontos a hétvégi mérkőzés, hiszen, ha nyer a Leipzig, azzal egy közvetlen riválist tudna előzni. Hármuk közül a legkönnyebb helyzetben az Union Berlin van, Leipzigre a Freiburg mellett még a Bayern München is vár, de azon kívül két nyerhető meccsük van még. A Freiburg? Nekik négy rangadójuk van, szóval kötelező lenne a győzelem hazai pályán. A kupameccs fényében erre viszont kevés az esély, viszont a vendégek szorzója nagyon alacsony, ezért inkább a büntető lapok irányába indulunk el.

Az egymás elleni meccseken rendre nagy volt a feszültség, kissé érthetetlen módon, mert nem ősi riválisokról beszélünk. Ettől függetlenül a két kupameccsen egyaránt volt kiállítás, míg a legutóbbi öt bajnokiból három alkalommal fordult elő, hogy minimum öt sárga lapot mutatott fel a bíró. A szombati meccs játékvezetője Tobias Welz lesz, aki általában 4-5 büntető lapot oszt ki, minimum 2-2 sárga lapot várunk a csapatoktól.