Eléggé nagy bajban Kamerun, nem elég, hogy a tornát egy botránnyal kezdték, de még az eredmények sem jöttek, így két meccs után reális, hogy kiesnek a tornáról. Lehetséges, hogy a győzelem sem lesz elég a nyolcaddöntőhöz!

jan 23. 18:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: Nem szerez gólt mindkét csapat
1.62

Kamerun: Egy korszak vége?

A 2022-es katari-vb-n kint voltak, 2017-ben ANK-t nyertek, míg két évvel ezelőtt bronzérmesek voltak, de már érződött, ha ez a generáció kifut, komoly bajban lesz Kamerun. Akkor is, ha szimplán nincsenek formában a játékosok, jön egy botrány, mint Katarban. A botrány jött, megint André Onana, aki hiába utazott sokat, nem került keretbe az első meccsen. A csapat vele is szenvedett volna, mert a gólszerzést Onana nem oldja meg, márpedig két csoportmeccsükön a 20 kapura lövésből csak 4 talált kaput, ezekből 2 gólt értek el. Nem túl meggyőző, mindössze egyetlen pontra volt ez elég, most pedig imádkozniuk kell, ugyanis a többiek kezében a sorsuk.

Onana-botrány: Tavaly a katari-vb-n már összetűzött egymással a szövetségi kapitány Rigobert Song és André Onana, amikor Song kritizálta Onana stílusát, majd kirakta a keretből. Ezek után Onana lemondta a válogatottságot, de időközben meggondolta magát. Az ANK előtt az utolsó pillanatban repült Elefántcsontpartra, miután vasárnap még meccset játszott a Manchester Unitedben. Alig három órával a találkozó kezdése előtt ért oda úgy, hogy 8000 km-t repült egy magángéppel, illetve hosszabb autóutat is meg kellett tennie a zord időjárási körülmények miatt. A szövetségi kapitány nem jelölte őt a meccskeretbe, mire Onana így reagált: "Minek jöttem ide magángéppel, ha még a keretbe sem kerültem be?" Korábbi válogatott klasszisnak, El Hadji Dioufnak kellett lefognia, hogy ne ugorjon neki Songnak.

A Szenegál ellen elszenvedett 3-1-es vereség ugyanis azt jelenti, minimum kettővel kéne legyőzniük Gambiát, miközben figyelik a csoport másik mérkőzését, ahol számukra nem jó a döntetlen, mert a nyolcaddöntőbe ebben az esetben csak csoportharmadikként kerülhetnek. A matek része pedig most következik: valószínűleg az A, B és D csoport harmadik helyezettje megelőzné őket, izgulni kéne a negyedik helyért még akkor is, ha legyőznék Gambiát. Ahhoz, hogy továbbjussanak biztosan, minimum 3-4 gólos sikerre van szükségük, tehát az eddigi pontatlan játékuknak véget kell vetniük.

Gambia meglepheti őket

Azért lesz az utolsó körben kellemetlen ellenfél Gambia, mert csak védekeznek. Alig birtokolják a labdát, kevés értékelhető támadásuk van, ellenben a defenzív játékra összpontosítanak, próbálják elkerülni a kiütéses vereségeket. Ez Szenegál ellen a félidő előtti kiállítás miatt nem jött össze, de összességében egészen jól partiban voltak a kontinens egyik legjobbjával. Kamerunnak kockáztatnia kell, ha pedig ez nem sikerül, arra rá is fázhatnak. Az irodák is evidensnek veszik, hogy nem lesz kiütéses siker (2,5 gól alatt: 1.58), mi pedig abban látunk értéket, nem szerez gólt mindkét csapat.