Az idei Giro d'Italia emlékezetes marad, de nem feltétlenül arról, mekkora csaták voltak az első két hétben, hanem a bukásokról, betegségekről, viszontagságokkal teli időjárásról és a nagy szökésekről. Elérkeztünk az utolsó héthez, de még mindig nem láttunk igazi harcot az összetett menők között. Most már nem lehet húzni a dolgokat, de vajon ki jöhet ki győztesen az idei kaotikus olasz körversenyből?

Mindenki tartalékolt

Az elmúlt két hét komoly felfordulást okozott a Giro d'Italián, hiszen kiszállt a versenyből a legnagyobb favorit, Remco Evenepoel. Elmarad így a Roglic - Evenepoel csata, de Tao Geoghegan Hart kiválása is komoly érvágás, hiszen amilyen formában volt a brit, reális esélye volt a dobogóra, de még akár a végső győzelemre is. Az összetett esélyesek az időjárási körülmények (eső és hideg), folyamatos bukásuk és a kemény utolsó hét miatt, nem támadták be egymást az első 15 szakasz során. 

Nem láthattunk csatákat, támadásokat, csak a szökevények versengtek egymást között. Ez pedig megmutatja, hogy miért volt pocsék az idei Giro d'Italia útvonala: túlságosan kemény utolsó hetet állítottak össze. Amikor van három nehéznek ígérkező hegyi etap, illetve egy hegyi időfutam, akkor mindenki inkább arra tartalékol. Emiatt a verseny első kétharmada nézhetetlen, tudták az esélyesek, hogy itt bizony felesleges erőt kiadni. 

Roglic és a többiek

Erről beszélt Primoz Roglic is, aki kifejtette a Giro d'Italia előtt, hogy az utolsó hétre időzítették a csúcsformát, addig csak túlélő üzemmódban van a szlovén klasszis. Geraint Thomas nem olyan típusú versenyző, aki őrült módon betámad mindenkit, megfontolt, bízik az időfutamában, ritkán szokott elmenést kezdeményezni. Joao Almeida esetében szintén ritka a támadás, bár a portugál azért szokott próbálkozni, de most ő is tartalékolt. 

Giro d'Italia
Primoz Roglic (Fotó: Nicola Devecchi / Shutterstock.com)

Damiano Carusónak voltak kisebb megindulásai, de ezek jóformán csak felmérők voltak a többiek számára, hogy képesek-e tartani vele a lépést, veszélyesnek ítélik-e meg összetettben. A 15. szakasz végén, volt egy kisebb megindulás, ott pedig látható volt, ki az, aki még tartani tudja a nagy négyes tempóját az összetett esélyesek közül: Ilan Van Wilder, Eddie Dunbar és Andreas Leknessund. 

Van Wilder, Dunbar, Leknessund és a többiek

Közülük Van Wildernek nincsen csapata, hiszen Remco Evenepoel segítője lett volna, de a verseny utolsó hetére csak három embere maradt a Soudal - Quick Step csapatának. Mindössze egyetlen hegyi segítővel, ráadásul komoly tapasztalat nélkül - maga Van Wilder is elmondta, nem áll még készen egy háromhetes vezetői szerepre -, jóformán csak egy top10-et jósolunk a belgának, ha szerencséje van (Van Wilder top10-ben végez: 2.75). 

Andreas Leknessund kapcsán még mindig szkeptikusak vagyunk, hiszen továbbra sem tartjuk hegyi menőnek. Ami választ adhat a norvég valós képességére, hogy a 8. és a 13. szakaszon rendre leszakadt az emelkedőn a Roglic - Thomas - Caruso - Almeida - Dunbar ötösről. Igaz, nem volt nagy hatránya, de az igazán komoly emelkedők csak most jönnek, így nem tartjuk reálisnak, hogy Leknessund dobogón végezzen.

Eddie Dunbar lehet a kellemes csalódás. Az ír versenyző nem tartozott a legnagyobb tehetségek közé fiatalon, viszont kitartó munkával felküzdötte magát a ranglétrán. Korábban az Ineosban volt segítő, de sosem kapott lehetőséget a nagy versenyeken. A kisebbeket pedig érezhetően kinőtte, nyert Tour de Hongriet, illetve kontinentális szinten még szakaszokat. Tavaly év végén váltott, ez pedig jót tett neki. 

A Giróra jó formában érkezett, közvetlen előtte a Tour de Romandie többnaposon végzett top10-ben. A 15. etapon mert kezdeményezni egy támadást, ha vannak kisebb megindulások az összetett esélyeseknél (kevés volt eddig), akkor rögtön teszi a kereket. A hegyi időfutam valószínűleg nem fog ki rajta, minden bizonnyal top10-ben végez, de ebben akkora érték nincsen (1.14), esetleg egy szakaszgyőzelmet érdemes vele megpróbálni (13.00).

Nagy szorzók nyomában

A dobogó esetében a favorit az Almeida - Roglic - Thomas trió, viszont, ha kiindulunk abból, hogy Caruso rendelkezik az egyik legjobb harmadik hetes teljesítménnyel, akkor bőven van ráció a dobogójában (2.50). Amikor 2021-ben második lett Egan Bernal mögött, akkor az utolsó héten szakaszt nyert, folyamatosan lépdelt előre összetettben. Caruso top3-as szereplése, illetve Van Wilder top10-es helyezése mellett, amiben még látunk értéket, hogy a top10-ben komoly változások lesznek.

Jelenleg 10 főt adnak 1.60 alatti szorzón, akik közül minimum 2-3 esetében nem tartjuk indokoltnak az ilyen alacsony oddsot. Ezért ajánljuk Aurélien Paret-Peintre jó helyezését (top10: 4.00), mert a francia képes konstans jó teljesítményre. Rendre a második vonalban érkezik meg az összetett esélyesek mögött, kiindulva abból, hogy az Ineos beáldozhatja az Arensman - De Plus duót, illetve Kamna és Leknessund nem klasszikus háromhetes menő, esély nyílik rá, hogy bejöjjön a top10-be. Stabilan szokta hozni a többnaposokon a 10-15. hely közötti eredményeket, most viszont annyira megfogyatkozott a mezőny, hogy elérhet egy jó eredményt a francia bringás. 

  • Kerékpár tippek

    Damiano Caruso dobogón végez
  • Aurélien Paret-Peintre top10-ben végez
  • Ilan Van Wilder top10-ben végez

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés