A hétközi forduló során tovább érdekes mérkőzésre is sor kerül a spanyol bajnokságban, egyik a keddi játéknapról a Real Madrid - Alavés, de talán jóval nagyobb tétje van a Girona - Villarreal találkozónak. A hazaiak szeretnék megszerezni a második helyet a bajnokságban, míg a vendégek az európai kupaindulást jelentő pozíciók egyikét.

máj 14. 22:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: 27,5 kapura lövés alatt
1.80

Girona: Megdolgoztak az ezüstéremért

Amikor május elején a katalán rangadón, a Girona - Barcelona derbin 4-2-re nyertek a hazaiak, az eléggé nagy döbbenetet váltott ki, ugyanis idén másodjára verték 4-2-re a térség óriását. Ez egy előszele a változásnak, ami Katalóniát érinti, ugyanis a Barcelona egy ideje hanyatlóban, míg Gironában pillanatok alatt építettek egy topcsapatot. Mindezt rendkívül tudatosan, megfelelő anyagi és szakmai háttérrel. A bajnoki dobogós helyezés nem a véletlen műve.

Girona - Villarreal statisztika: Villarreal sorozatban 2.5 gól fölötti mérkőzést játszott az utolsó 4 alkalommal. Girona FC hazai pályán átlagban 2.7 gólt szerzett, Villarreal pedig vendégként átlagosan 1.6 gólt. Girona FC hazai mérkőzéseken átlagban 1.12 gólt kapott, Villarreal pedig vendégként átlagosan 1.88 gólt.

Voltak azonban kisebb megingások, ilyen néhány idegenbeli eredmény, legutóbb az Alavés - Girona találkozó sem úgy zajlott, ahogyan a vendégek elképzelték, mert végül csak 2-2-es döntetlen értek el. Egy szöglet után hamar vezetést szereztek, de az Alavés még időben eszmélt, már a 12. percben egyenlítettek a hazaiak egy szép támadást követően. A Girona részéről viszont a nyomás megmaradt, folyamatosan támadták a hazaiak kapuját.

A labda 72%-ban volt a Gironánal, de a veszélyesebb helyzetek az Alavés kontráiból adódtak, akadt 2-3 helyzet, amiből gólt szerezhettek volna. A lüktető meccsen előbb Sávio hagyott ki egy nagy helyzetet, majd a félidő hajrájában Dovbyk tálalt remekül Herrera elé, aki hatalmas gólt szerzett kapásból. A második félidő is a Girona uralmát hozta, mely helyzetekben is megmutatkozott, de növelni nem tudták előnyüket. Az Alavés végül a hosszabbítás utolsó utáni percében egy kétségbeesett támadást követően egalizált.

Villarreal: Nem engedték el a nemzetközi kupát!

Marcelino csapata 3-2-re legyőzte a Sevillát a legutóbb fordulóban, ezzel egy utolsó esélyt megragadva, hogy valamilyen módon elérjék a 7. helyet, mely európai kupaindulást jelent. A fordulatos mérkőzésen többször is vezetett a Sevilla, de végül a Villarreal fordítani tudott. A LaLiga tabella alapján a Villarreal a 9. helyen, még mindig nyögik a rossz bajnoki rajtot és a gyenge nyári átigazolásokat. Mióta edzőváltás történt, top6-ban áll a Marcelino-periódusra a Villarreal. Mindezt úgy, hogy alapjaiban a védekezés nem javult, viszont a támadójáték egy fokkal jobb lett, ami meglepő, mert a spanyol szakember pont hogy a defenzív játékot javítja rendszerint.

Girona - Villarreal mérkőzés tipp

Ez abból a szempontból különleges mérkőzés, hogy Marcelino esetében egy kevés gólos találkozóra asszociálnánk, de a Girona sem volt korábban ennyire gólerős és offenzív játékra törekvő gárda. Emiatt viszont változott a gólok piaca is, hiszen a 2,5-es határ helyett, immáron 3,5 találatra lőtték be a határt, ami esetében nem biztos, hogy van érték az overezésben, bár könnyedén benne van, hogy ebből lesz majd egy 4-5 gólos mérkőzés.

• 3,5 gól felett 1.93

Bármennyire is a gólok felé orientálódunk, mégis kevés kapura lövésből várjuk ezt. A Girona és a Villarreal nem éppen arról híres, hogy sok lövéssel próbálkoznának, sőt, ebben a statisztikai mutatóban kifejezetten a táblázat vége felé kullognak. A Villarreal idegenbeli találkozóin még a 10 kapura lövést sem éri el meccsenként, míg a Girona hazai környezetben a 13-at sem átlagban, ezek után pedig 27,5 kapura lövésnél húzták meg a határt, amit kedvezőnek ítélünk meg egy underre.

• José María Sánchez Martínez (játékvezető): 18 mérkőzés / 94 sárga lap / 5 piros lap / 5,2 büntető lap meccsenként