Az első helyen a csoportban Franciaország végzett, míg Görögország biztos harmadik, így minek foglalkozunk egy ilyen találkozóval?

2023 nov 21. 20:45

Franciaország: A görögök nem gurítanak egy tucatot

Most őszintén, mennyire érdekli ez a görögországi túra a franciákat? A csoport első helye biztosított, első kalap az Eb-sorsoláson szintén, eddig a selejtezőben 27-1-es gólkülönbséget hoztak egy holland - görög - ír fémjelezte trió mellett, megsemmisítették a riválisokat. Mindössze az a kérdés, hogy 100%-os teljesítménnyel nyerik a csoportot, vagy esetleg egy meccset leadnak? Kylan Mbappénak annyira lehet fontos, hogy növelje a jelenlegi góljainak számát a válogatottban és közelítsen az 50. találatához.

Ez a francia válogatott még a sérülések ellenére is rendkívül erős, nem véletlenül jutottak Katarban vb-döntőbe úgy, hogy igazán meggyőzően elvétve játszottak csak a tornán. Ha kell, akkor megrázzák magukat, pillanatok alatt rúgnak 2-3 gólt az ellenfélnek, lezárva ezzel az adott találkozót. A csoportban viszont egyetlen riválissal szemben szenvedtek csak, de az nem Hollandia, hanem pont Görögország volt. A Stade de France gyepén beszorították a franciák a helléneket, de ők hősiesen védekeztek, kézzel-lábbal igyekeztek hárítani.

Görögország Franciaország
Antoine Griezmann (Fotó: Maciej Rogowski Photo/Shutterstock.com)

Az első 45 percben a görögöknek egyetlen erőtlen távoli lövésre futotta, azt is biztosan fogta Maignan. A franciák viszont igyekeztek folyamatos nyomás alatt tartani őket, de ez csak a második félidőben hozott eredményt. Ekkor Griezmannt úgy fejbe rúgták a görög tizenhatoson belül, hogy Mateu Lahoz bíró rögtön befújta a tizenegyest (ami nem csoda, hiszen Griezmann feje eléggé vérzett, be is kellett kötni). Mbappé azonban kihagyta a büntetőt, Lahoz azonban azt mondta: első nem sikerült, kapsz egy újabb esélyt!

Mbappé végül az újból elvégzett büntetőt már a kapuba helyezte, ezzel a találattal nyerte meg a mérkőzést a francia válogatott. Lahoz pár perccel később megint főszereplő volt - imád a középpontban lenni -, hiszen kiállította a görög hátvédet, aki gólhelyzetben rántotta le Kolo Muanit. A mérkőzés érdemi része ezzel eldőlt, Mbappé próbálkozott még gólszerzéssel (akadt néhány nagyobb helyzete), de maradt az 1-0. Ez a meccs megmutatta, hogy még mindig képes hatékony védekezésre Görögország.

Görögország - Franciaország információk:

• Dátum és időpont: 2023.11.21., 20:45
  • Helyszín: OPAP Arena, Athén
  • Verseny: Eb-selejtező
  • TV-közvetítés: Spíler2 TV

Minek támadni, ha védekezni is lehet?

Mi lenne nagyobb bravúr a görögöknek? Szerezni egy pontot hazai pályán végig fegyelmezett védekezéssel, esetleg belemenni egy adok-kapok mérkőzésbe, ahol kikapnak mondjuk 5-2-re? Minden bizonnyal az elsőre tennék ők is a voksot, hiszen tisztában vannak azzal, hogy Mbappét és a többieket nem tudnák tartani, ha többször a görög védelem mögé kerülnének. Emiatt érdemes a kevés gólra fogadni (2,5 gól alatt: 1.90), de sajnos a szorzó annyira nem jó, így maradunk a büntető lapoknál, amiből várunk néhányat ezen a találkozón.