Javában zajlik az év második Masters-tornája, ahol már a harmadik fordulós mérkőzések következnek, mi pedig a Hubert Hurkacz - Adrian Mannarino találkozót választottuk. A két játékos jól ismeri egymást, mi pedig egy tendenciát követnénk velük kapcsolatban.

2023 márc 27. 22:40 Közvetítés: Unibet
Tipp: Lesz tie-break a mérkőzésen
Bet365
2.25

Hurkacz védendő pontjai

A lengyel Hubert Hurkacz tavaly elődöntős volt a Miami Masters-tornán, ahol csak a későbbi győztes, Carlos Alcaraz tudta őt legyőzni két szettben, mindkettő tie-breakben. Azon a versenyen mindössze egyetlen meccs volt, amelyben egyetlen szett sem húzódott el tie-breakig, de ott a második fordulóban Karatsev ellen sem volt könnyű dolga, hiszen három szettre kényszerült. Hurkacz viszonylag kiélezett meccseket játszott akkor is, idén sincs ez másképp.

Az Australian Open első fordulóját leszámítva, zsinórban három öt szettes mérkőzése volt az év első GS-tornáján, nem csoda, hogy végül a nyolcaddöntőben Kordával szemben kiesett (természetesen öt szettes meccsen, utolsót épp tie-break során bukta). Kisebb pihenő után Rotterdamban egy 500-as tornán gyarapította a TB-s meccsek számát (két meccs, négy TB), majd Marseille-ben nyert 250-es tornát, ott is sokszor végletekig kiélezett szettekben.

Hurkacz Mannarino
Hubert Hurkacz (Fotó: Yu Chun Christopher Wong/Shutterstock.com)

Dubai negyeddöntője nem hozott szerencsét neki, hiszen Novak Djokovic volt az ellenfél, aki sok esélyt nem hagyott a lengyelnek, míg Indian Wells második fordulójában Tommy Paul ellenében veszített. Hurkacz nehezen zárja le nemcsak a szetteket, de a meccseket is, ez pedig valószínűleg állóképességben is visszaüt. A marseille-i döntőben Bonzi volt az ellenfele, papíron ez egy sima meccs, de Hurkacz korábbi három találkozója alatt, csak kicsivel töltött kevesebb időt a pályán, mint Bonzi négy meccsen (köszönhetően a sok TB-s meccsnek). Végül a második szettben megszorongatta a lengyelt a francia, de csak tie-breakig jutott, nyerni már nem tudott.

Mannarino nem könnyű ellenfél

Adrian Mannarino rutinos róka, aki ugyan csak néhány alkalommal győzött pályafutása során top10-es versenyzővel szemben, viszont azért megszorongatja őket. Hurkacz ellenében eddig három mérkőzése volt, ha nem számítjuk az AO-n kapott 3-0-t, akkor Rotterdamban 2021-ben, illetve a párizsi Masters-tornán tavaly is egyaránt tie-breakig vitte, hiába két nyert szettig mentek a meccsek, majd kétórásak voltak.

Egyik versenyzőt sem könnyű brékelni, de Hurkacz ráadásul idén nem is villog ilyen szituációkban, mindössze a bréklabdák 29%-át tudta megnyerni ATP-versenyeken. Ez kevés lesz Mannarino ellen, aki idén (is) sokszor bonyolódott hosszabb meccsekbe. Összességében, hiába hatalmas favorit Hurkacz az irodák szerint, látunk értéket egy tie-breakben.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 március 26. 15:5 UTC.