Azt gondoltuk, hogy majd a bajnoki időszakra kicsit visszaesik a forma az Inter Miaminál, de tévedtünk. A Barcelona-kontingens egy része kicsit pihent, de a New York Red Bulls otthonában így is nyertek.

2023 aug 31. 01:30 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Inter Miami 1,5 gól felett + Nashville 1,5 gól alatt
1.96

Inter Miami: Az se baj, ha Messi csereként jön

Az előző fordulóban a New York Red Bulls vendége volt az Inter Miami, emelkedő jegyárakról beszéltünk, ezeket a többezer dollárért jegyet váltott szurkolókat pedig ki kellett szolgálni. Lionel Messi és Sergio Busquets ugyan csak a cserepadon kaptak helyet, de végül a második félidőben beálltak, ami miatt még a hazai nézők is tapsoltak, jobban örültek neki, mint a saját csapatuk támadásainak.

Mondhatni tartalékos kezdővel kezdtek, hiszen Messiék mellett még Martínez is pihenőt kapott, ennek ellenére a csapat rendkívül lelkesen játszott. Valami a Leagues Cup győzelemmel átfordult náluk, szinte verhetetlennek érzik magukat. Ennek ellenére a New Yorknak akadtak helyzeteik, de elizgulták őket, míg az Inter Miaminál Gomez nagyon higgadt volt, miután jól mozgott üres területbe.

Inter Miami Nashville
Drake Callender (Fotó: lev radin/Shutterstock.com)

Az első félidőt így megoldották Messi nélkül, a vezetés is megvolt, de lehetett volna ez 2-0 is, viszont Campana önző volt. A második félidőben felélénkült a New York, itt már érezhető volt, hogy közel az egyenlítés, de Callender rendre óriási bravúrral védett. Ekkor érkezett Messi és Busquets, hogy új lökést adjanak a csapatnak. Sokáig nem történt semmi, majd jött a varázslat a 89. percben, Messi tudatosan kivárt a megfelelő pillanatig az ellenfél tizenhatosán belül, majd jött egy kiváló kényszerítő, ebből pedig az első gólja az MLS-ben.

Nashville: Zsinórban négy pofon

Közel volt a kupagyőzelemhez a Nashville, de végül nem jött az Inter Miami ellen, így bőven van miért visszavágni. Mintha az a vereség kisebb nyomott hagyott volna bennük, ugyanis az MLS-ben újabb pofont kaptak - ez már a negyedik vereségük zsinórban -, az Atlanta 4-0-ra verte őket. Esélye sem volt a Nashville-nek, ha szimplán csak az xG-mutatókat nézzük, akkor is 3.76-1.09 a differencia, de őszintén szólva, lehetett volna ez több is, mint egy négygólos vereség. Már az első 10 perc során kapufáig jutott az Atlanta, Nashville védelme egész meccsen nem állt a helyzet magaslatán, pedig épp a defenzív játék a gárda erőssége.

A 15. percben újabb kapufát ért el az Atlanta, ezt egy átlövés után, nagyon érett a góljuk. Ennek ellenére a Nashville került óriási helyzetbe, eladott labda hátul, szemben a kapuval egy az egyben Mukhtar, majd irgalmatlanul a kapu fölé bombázta. Ez a kihagyott helyzet olyannyira megtörte a Nashville-t, hogy utána jöttek is a gólok az Atlanta részéről. Két kiválóan megkomponált támadás, majd darabjaira hullott a vendégek hátsó alakzata. Ez pedig nem jó előjel az Inter Miami ellen. Valószínűleg, mivel hazai pályán játszik David Beckham csapata, ezért Messiék kezdenek, mivel a műsort csinálni kell, emiatt minimum két gólt várunk a hazaiaktól és ennél kevesebbett a vendégektől.