A milánóiak kisebb botlása után, újból élesedik a küzdelem az Inter és a Juventus között, ezért is lesz fontos a szombati Verona elleni találkozó, ahol az Intertől kötelező győzelmet várnak!

jan 6. 12:30 Közvetítés: Unibet
Tipp: Inter 1,5 gól felett + Verona 0,5 gól alatt
2.18

Inter: A Genoa mindenkit megtréfált

A Genoa - Juventus mérkőzés után Calciopolit kiáltottunk, hiszen a találkozó után még bírói marasztalás is történt, mert annyira botrányosra sikeredtek az ítéletek. A Genoa szekerét egyértelműen tolták, több olyan ítélet is született, ami nekik kedvezett, ezt sérelmezték torinói oldalról is. A Genoa nem sokkal később az Inter csapatát is fogadta, azt lehetett gondolni, ez egy merőben más mérkőzés lesz, ahol a milánóiak nyernek, ezzel tovább növelik a pontkülönbséget a riválisokkal szemben.

Ahhoz képest, hogy a Genoa mennyire alárendelt szerepbe helyezkedik Gilardino irányítása alatt a meccseken, most egy teljesen más pozíciót vettek fel, első félidőben náluk volt a labda többségében, igyekeztek irányítani az eseményeket, ez végül egy gólváltást eredményezett. Mondjuk az Inter vezetést jelentő gólja előtt volt egy véleményes szabálytalanság, de a milánóiak jóval aktívabbak voltak (mindkét kapura) az első félidőben.

Inter Verona
Federico Dimarco (Fotó: ph.FAB/Shutterstock.com)

A hajrában azonban a Genoa egy pontrúgás után egyenlített, majd a második félidőben Arnautovicnak volt egy nagyobb helyzete, illetve újabb pontrúgások okoztak nehéz pillanatokat a kapusoknak, de több gól már nem született. Az látványos volt, hogy az Inter elsősorban rögzített szituációk után tudott csak helyzetbe kerülni, illetve egy-egy átlövés révén, annyira jól zárt a Genoa védelme.

Az Inter esetében ugyanakkor pozitívum, hogy lassan felgyógyult mindenki - jelenleg Juan Cuadrado van a maródiak listáján -, csütörtök már a csapattal edzett Lautaro Martínez és Federico Dimarco is. Elvileg a szombati mérkőzésen pályára léphetnek, Bologna elleni kupavereség alkalmából sérültek meg. A védelemből is mindenki visszatért, Simone Inzaghi tehát összességében jól lehozta a kritikus időszakot.

Verona: Idegenben súlytalanok

Marco Baroni csapata keveset birtokolja a labdát, leginkább hosszan előrevágott indításokra specializálódtak, kontrákat vezetnek, kerülik a rövid passzokból álló játékot, igyekeznek gyorsan levezényelni a támadásikat. A játékosaik kevés csellel próbálkoznak, nincsen trükközés,, de legalább a kontrákból több lövésig eljutnak, viszont náluk a helyzetek kihasználásával akadnak problémák.

Idegenben finoman szólva sem erősek, próbálják elkerülni a kiütéses vereségeket, de most olyan ellenfelet kaptak a nyakukba, akik hazai környezetben 2-3 gólt szereznek a meccseiken, ritkán hibáznak. Az Inter kerete teljesnek mondható, ráadásul tudják: kiestek az Olasz Kupából, januárban csak a Serie A-ra kell fókuszálni, most kell megalapozniuk a jó bajnoki hajrához szükséges feltételeket, mert utána februártól már következik a Bajnokok Ligája.