Hiába született nagyjából olyan eredmény az odavágón, amivel nem panaszkodhatnának az argentinok, de összességében mégsem lehetnek elégedettek. A River Plate nyert, de csak egyetlen góllal, így nyílt maradt a továbbjutás kérdése. Képes még az Internacional összeszedni magát és továbbjutni?

2023 aug 9. 02:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: River Plate 1,5 gól felett + Internacional 1,5 gól alatt
2.20

A River Plate magának nehezítette a helyzetet

Buenos Aires; Estadio Monumental, teltház. A szurkolók kitettek magukért, hiszen az egész lelátó piros és fehér színekbe öltözött, míg a két edző, honfitárs és egyben jó barát, Demichelis és Coudet szívélyesen üdvözölte egymást a River Plate - Internacional Copa Libertadores nyolcaddöntő odavágója előtt. A tét nagy, ehhez mérten a legerősebb kezdőket küldték pályára az edzők, nem volt indokolt a spórolás.

Míg a másik argentin óriás, a Boca Juniors és a Nacional első meccse borzalmasan gyenge szintet hozott, addig a River Plate friss argentin bajnokhoz méltó módon bekezdett. Kifejezetten szép támadásokat vezettek, kombinatív és gyors játék volt, akár 3-4 húzásból is a brazilok kapuja előtt termettek, de a gól nem akart összejönni. A másik oldalon következtek a friss igazolás, Enner Valencia percei. Előbb egy ollózás után rúgott majdnem gólt, de nem sokkal a félidő vége előtt egy pontrúgás után már megszerezte a vezetést.

Kissé váratlan volt ez a találat a vendégek részéről, hiszen jóformán 2-3 helyzetük volt az első félidőben, szinte végig az argentinok domináltak. A második félidőre a River Plate játékosai felfokozott hangulatban érkeztek, sorra dolgozták ki a helyzeteket. Barco több helyzetet is kihagyott, Demichelis váltott, jött Solari, aki egy kontra végén hamar egyenlített. A stadion felrobbant, de itt még nem volt vége a találkozónak, hiszen Solari újabb remek kiugratást kapott - vagy mondjuk úgy, kiválóan futott üres területbe -, második góljával meglett a győzelem is az argentinoknak.

Ezt vártuk, de mégsem azt kaptuk, amit akartunk

Az odavágóra adott tippünk lejött, hiszen az Internacional nem jutott el két gólig, míg a River Plate többet szerzett egynél. Azonban mi úgy kalkuláltunk, hogy már Argentínában kialakulhat egy olyan különbség, amivel bebiztosítja a továbbjutást a hazai gárda. A 2-1-es siker egy olyan eredmény, amiben benne van, hogy a brazilok találnak majd egy gólt hazai pályán, aztán minden kezdődik elölről.

Enner Valencia, Alan Patrick, Charles Aranguiz és Luiz Adriano személyében olyan támadói vannak az Internacionalnak, akik a semmiből is képesek betalálni. Ezzel tisztában van Demichelis mester is, tudja, hogy a River Plate nem ülhet rá az egygólos előnyre. Ez a River sokkal jobb csapat, mint az Internacional, amikor elkezdtek focizni, 20 perc alatt vágtak kettőt.

A tippünk nem változott a visszavágóra sem, ugyanis megint minimum egy gólt várunk az argentin csapattól, míg a braziloknál hiába van ennyi minőségi támadó, azt gondoljuk, nem jutnak el kettő találatig. Az első meccs képében sem volt benne az, hogy ők gólt szereznek, ehhez Enner Valencia klasszisa kellett. Nem hinnénk, hogy kétszer vagy háromszor beköszönnek a hazaiak.