Kezd kialakulni, kik küzdhetnek majd a Scudettóért a 2023/24-es Serie A szezonban. A Juventust mi az élmezőnybe vártuk, egyelőre jól tartják a tempót a milánói gárdákkal, hétvégén sem lesz nehéz dolguk a Verona ellen!

2023 okt 28. 20:45 Közvetítés: UnibetBet365

Juventus: Közelednek az elejéhez

Nincs kettős terhelése az Öreg Hölgynek, nyugodtan koncentrálhat egyetlen dologra, ez pedig sokat segít abban, hogy a torinói zebracsíkos gárda ott legyen a dobogón. Ahogyan az is, hogy legutóbb Milanóban nyertek 1-0-ra. Ha azt mondjuk, hogy visszafogott volt a mérkőzés, akkor még finoman fogalmazunk, a hiányzók rányomták a bélyegüket az összképre, ugyanis mindkét gárda óvatos volt, a Juventus első félidőben kaput eltaláló lövésig sem jutott el, de így is előnybe került; emberelőnybe.

Amit Malick Thiaw csinált, az butaság volt, hiába verte meg őt egy okos lefordulással Moise Kean, annyival nem gyorsabb nála a Juventus támadója, hogy egy nem kiállítást érő beavatkozással megállítsa a kapu előtt. Ehelyett rögtön lerántotta, pedig az első félidőben Giroud révén volt veszélyes helyzete a Milannak, de ez megpecsételte a sorsukat. A Juventus innentől kimérten játszott, a vereséget el akarták kerülni, támadóoldalon pedig reménykedtek egy gólban.

„A Juventus jól játszott védekezés tekintetében, de a futball pillanatokról szól, Moise Kean pedig jó döntést hozott az adott támadásnál. Amint tíz ember ellen játszottunk, már nem kezdtük jól a második félidőt. Az utolsó percekben türelmetlenek voltunk, és folyamatosan ellentámadásokra adtunk lehetőséget a Milannak. Tény, hogy emberelőnyben voltunk, de Rafael Leão sebessége képes ellensúlyozni ezt a különbséget."

Allegri az eredményorientált futballt erőlteti, ezt már évek óta lehet tudni, nem kockáztat, valószínűleg ezért nem is nyert sohasem BL-t vele a gárda. A bajnokságban viszont ez kifizetődhet, hiszen míg a riválisok kettős terhelés alatt állnak, addig a torinóiak nyugodtan készülhetnek a meccsekre, nem kell sehol sem kockáztatniuk, hiszen ez a keret alapjáraton is dobogóra esélyes, jól jönne nekik egy kis siker a botrányok közepette.

Kevés gól vagy góltalanság?

Nem lesz egyszerű dolga a Veronának, hiszen pontatlanul passzolnak, keveset birtokolják és eladják a labdát, meccsenként alig próbálkoznak 9-10 kapura lövéssel (amiből 3 vagy 4 talál kaput), viszont cserébe a legtöbbet szabálytalankodnak. A Verona durva csapat, maximum ezzel tűnhetnek majd ki, viszont Marco Baroni mesternek sosem ment Allegri ellen, legutoljára 2003-ban nyert ellene, 20 évvel ezelőtt! Idegenben még annyira sem jó a Verona, mint hazai pályán, ezért arra fogadnánk, hogy Allegri minimalista taktikája kifizetődik, nem kap gólt a Juventus.