Amennyire jó mérkőzésnek ígérkezik a szombati Fehérvár-Paks párharc, a formák alapján épp annyira elrettentő az alábbi Kisvárda-Újpest összecsapás. Mindkét fél gyatra helyzetben vág neki a 2023-as év utolsó tétmeccsének. Nyögvenyelős, brusztolós ütközetet várunk a felektől.

Sokadszorra viccelt meg minket idén a Kisvárda

Bevalljuk őszintén, nem igazán érzünk rá a Kisvárda mérkőzéseinek kimenetelére. Legutóbb a Diósgyőr elleni hazai vereség pirosította be fogadásunkat, melyen legalább egy pont otthontartását elvártuk Feczkó Tamás legénységétől. Jó előjelekkel vágott neki a piros-fehér alakulat a miskolciak elleni találkoznak, hiszen hazai környezetben egy győzelemmel és döntetlennel a háta mögött mentek a mérkőzésbe Ötvös Bencéék, míg a DVTK igencsak rossz passzban utazott az ország keleti szegletébe.

A meccsen a Diósgyőr aprólékosan felépített támadásokkal igyekezett célt érni, míg a Kisvárda elsősorban pontrúgások révén veszélyeztette Odyncov kapuját. Aztán az első játékrész végén a várdaiak összehoztak egy büntetőt, amivel előnyhöz jutott a Diósgyőr. A második félidőben hiába kapcsolt nagyobb fokozatra a hazai együttes, mégis tovább tudna növelni előnyét Kuznyecov Szergej alakulata, így a Kisvárda már csak szépíteni tudott Camaj révén (1:2).

Megtört az Újpest vereség sorozata

Hosszú-hosszú idő után múlt héten pontot tudott szerezni az Újpest együttese. A fővárosi Lilák hetek óta az OTP Bank Liga legrosszabb periódusát futó klubjának számítottak, hiszen október vége óta minden alkalommal vesztesen hagyták el a játékteret. Ennek köszönhetően dobogóért harcoló felsőházi csapatból rövid idő alatt a tabella alsó harmadában tanyázó alakulat lett.

Ennek következtében egyértelműen sikerként könyvelhető el részükről, hogy a kiesőhelyekről menekülni igyekvő Zalaegerszeg otthonából raboltak egy pontot Csoboth Kevinék. Az 1:1-es döntetlennel zárult találkozón mutatott játék képéről ugyan nem lehet elmondani, hogy javult volna, hiszen a második félidő elején szó szerint a semmiből szerzett vezetést az UTE. Az előnyt azonban nem sikerült megőrizniük az egyre inkább kitámadó zalaegerszegiekkel szemben. A lefújást megelőző percekben Medgyes Sinan távoli lövését nem tudta hárítani Molnár Zsombor, így kialakult a pontosztozkodást jelentő végeredmény, amivel talán a újpestiek lehettek elégedettebbek.

Te mire tippelnél erre a találkozóra?

Látható tehát, hogy mindkét gárda háza táján komoly problémák vannak a mutatott játékkal. Míg a Kisvárda jobbára az egész szezon alatt szenved, addig az Újpest kálváriája jórészt november eleje óta tart. Jó kérdés fogadási szempontból, mit is várunk a találkozótól? A játék képe kapcsán bennünk nagyon hasonló forgatókönyv rajzolódik ki, mint a Zalaegerszeg-Újpest találkozón. Jórészt a mezőnyben folyik majd a küzdelem, s a felállt védelmekkel szemben, potens támadósor híján nem jönnek majd futószalagon a gólhelyzetek.

A mérkőzés ritmusára rátehet még a téli hidegebb idő is. Megérzésünk alapján leginkább gólok piacán az under felé tolódnánk el, annak ellenére, hogy az Újpest a liga egyik legoveresebb együttesének számít. Mindazonáltal a Megyeri útiak támadó szekciója egyre rosszabb az ősz folyamán. Csoboth Kevinen kívül nem igazán érzünk átütő erőt egyik játékosukban sem. Ambrose ugyan legutóbb szerzett egy gólt, viszont a légiós csatár játéka többnyire súlytalan az Újpest élén.

Hazai szempontból továbbra is a pontrúgások jelenthetik majd talán a legnagyobb sanszot a gólszerzésre, mivel akciók vezetése terén talán az egyik leggyengébb csapat a Kisvárda az NB1-ben. A fentebbi okok miatt láthatóan nagyon óvatosan közelítünk fogadási szempontból jelen mérkőzéshez, s valószínűsíthetően meg is maradunk ezúttal a no bet kategóriánál. Mindazonáltal kíváncsian várjuk meglátásaitokat a mérkőzés kapcsán! Valakinek esetleg van erős megérzése tippek terén? Ha igen, osszátok meg velünk komment formájában!