Közel egyforma teljesítményt hozott az Eb-selejtezők alatt Koszovó és Fehéroroszország, melyeknek nem sikerül a kijutás. Helyette sokat küzdöttek mezőnyben, nem szereztek túl sok gólt és egymás ellen zárhatnak. Izrael elviszi a harmadik helyet, lévén Andorrában lép pályára, így aztán igazán nagy tétje nincs ennek az összecsapásnak.

2023 nov 21. 20:45

Kevés gólt szerez mindkét válogatott

Nem világverő együttesekről van szó, az eddigi 9 forduló alatt mindkét válogatott 2-szer tudott mérkőzést nyerni. Már ez is nagy dolog, figyelembe véve, mennyire kevés gólt szerez mindkét válogatott. Koszovó legalább eléri a meccsenkénti átlagos egy találatot, viszont Fehéroroszországnak még ez sem sikerült. Az eddigi 9 selejtezős összecsapása alatt csak 8-szor tudott az ellenfelek hálójába találni. Legutóbb épp Andorra ellen nyertek, egyetlen góljuk révén.

Azért valahol nagyon jól mutatja a csapatok erejét, hogy Andorrát egyikük sem verte oda-vissza. Mindkét válogatottal tudott Andorra döntetlent játszani egyszer, így aztán nem is várhatták a felek, hogy majd kijutnak az Európa-bajnokságra. Koszovó sem viszi egyébként túlzásba a hálószaggatást, de a védelme erősebbnek tűnik, amit a 10:9-es gólaránya is jelez. Kevesebbszer kaptak ki, mint aktuális ellenfelük, 5 döntetlenjüknek hála.

Vojvoda - Koszovó 001
Vojvoda (Fotó: DarioZg / Shutterstock.com)

Legutóbbi egymás elleni meccsük

Milyen érdekes, hogy a kevés gólt emlegetem, de a legutóbbi egymás elleni meccsükön voltak helyzetek, sőt gólok, így aztán az overes fogadások jöttek be. Fehéroroszország hiába volt hazai pályán, hagyta fölényben játszani Koszovót. A labdabirtoklást ugyan a koszovóiak nyerték, de a találkozót a fehéroroszok 2:1-es eredmény mellett. Egy gyengébb első félidővel indítottak, nem igazán voltak lövések vagy helyzetek, majd a második játékrészben változott a helyzet.

Sokkal több löket ment kapura, támadások alakultak ki, és az xG mutató, tehát a várható gólok száma is elkezdett emelkedni mindkét válogatott esetében. Egy kis kihagyás Koszovótól, és el is dőlt a mérkőzés. Történt ugyanis, hogy a 73. percben Vladislav Morozov megszerezte a vezetést, majd növelte az előnyt a 75. minutumban Maks Ebong. A meccs végén még jött egy büntető által a koszovóiak szépítése, de döntetlenre már nem tudták menteni a dolgot.

Koszovó - Fehéroroszország mérkőzés tippek

A hazai győzelem felé húznak az Unibet kínálatában a szorzók, ugyanis Koszovó győzelme 1.67-ért játszható, míg Fehéroroszország sikere 5.50-ért fogható. Én leginkább a döntetlent tippelném, de inkább a gólok irányába megyek el. Egész pontosan, hogy nem lesz sok találat, inkább taktikai harc, mezőnymunka és kevés helyzet. Nagy összegben azért nem fogadnék erre a meccsre semmit.

november 21., kedd

A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 november 20. 13:57 UTC.