Élesedik a küzdelem Londonban. A délutáni programmal befejeződnek a negyeddöntős küzdelmek és az este folyamán már az elődöntőért játszanak a versenyzők. A játékban levők közül - Webstert kivéve - mindenki pályára lép, így igazán élménydús napja lehet a darts kedvelőinek, fogadóinak.

Michael van Gerwen

Michael van Gerwen. (Forrás: DartsMagazine.nl)

Lewis - King

Mervyn King már nem a régi. Ezt jobb ha elfogadja mindenki. Még mindig tényezője a profi dartsnak, reméljük minnél tovább, de már nem azt a játékot látjuk tőle, amit a neve korábban garantált. Lewis abszolút esélyese a mai találkozónak, ahogy a szorzó (1.14) mutatja is. S, valljuk meg, van min "kozmetikáznia", hisz egymás elleni mérkőzéseik mutatója 4-16 King javára! Az irodák, a fogadók és én is úgy érzem, hogy ez sikerüni is fog neki. A szetthendikepet is jól sikerült belőniük (-2.5). Valóban 1-2 szettet lehet reálisan elvárni Kingtől. Bár nekem van egy olyan megérzésem, hogy ez egy egyoldalú mérkőzés lesz. Az első meccsét King még simán hozta egy szolidabb, de korrekt teljesítménnyel, a másodiknál viszont meg voltak Evans lehetőségei és egy picit nagyobb koncentrációval szorosabb mérkőzés, sőt, meglepetés is lehetett volna. Lewis ellenben elsöprő volt idáig (legutóbb bőven 100 feletti átlaggal), s semmi jele nincs, hogy ez megváltozna. Így azt mondom, hogy a William Hill, Lewis -2.5 szettes ajánlata 1.80-ért, már értéket képvisel. Az egyértelmű mérkőzés alapgondolatából kiindulva, a 180-as dobásokra leadott határt is soknak tartom (13.5). Eleve kevesebb legre számítok, másrészt Mervyn egy kicsit szolidabb dobó ezen a téren. Így úgy gondolom ezt 1-1.5-el eltolták az irodák. Úgy is mondhatnám, hogy ahhoz képest, hogy 4-0 és 4-1 a favorit tippjük, nem mozgatták hozzá a 180-asok határát.

Wade - Petersen

Nagyon érdekes mérkőzés lesz. Elhatároztam Wade eddigi játékát látva, hogy ebben a fordulóban mindenképp a vereségére fogadok. Egyszerűen nem meggyőző. Mindkét mérkőzését az ellenfelei rontották el. Mindkettőnek nyilai voltak a győzelemhez! Wade ezt kihasználta és nem remegett meg a keze, ellentétben az ellenfelekkel. Úgy érzem már neki sem kéne itt lennie a játéka alapján. A probléma ott van, hogy éppen a selejtezős Petersen lesz az ellenfele. Ő sem volt olyan acélos az első két mérkőzésén, viszont amit Pipe ellen csinált, azért le a kalappal. Látszik, hogy fejben nagyon egyben van a srác. Az egészet úgy fogja fel, ahogy kell, s nem görcsöl. Kérdés, hogy ezt meg tudja e ismételni? Mert ha igen, akkor van egy value betünk 5.00 szorzóért. Esetleg kevésbé bátraknak egy Petersen +2.5 szett 2.00-ért. Úgy érzem menni fog a dél-afrikainak az ismétlés. Első kilenc nyílból 100-as átlaga volt az utolsó két meccsén (a selejtezőst ne nézzük, mert ott csak 5 leget játszottak), Wadenek ez mérhetően kevesebb (95-96 a két meccs átlaga), szóval ha ismét hoz egy normális kiszálló százalékot -ahogy eddig- akkor lehet meglepetés, mert legtöbbször ő fog hamarabb kiszállóra érni. Wade pedig eddig is a "tűzzel játszott", s nem dolgozott meg kellően a továbbjutásért. A játékát ismerve kicsi a valószínűsége, hogy a harmadik meccsére gyökeresen megváltozik az.

Van Gerwen - Anderson

Az eddigiek alapján Gary Andersont alábecsülik az irodák. Komoly teljesítmény van az eddigi két meccse mögött, s alacsonyabb szorzót érdemelene a holland ellen. Már ebből is adja magát a tipp, hogy szetthendikeppel (+2.5) vállalható. Ennek ellenére még sem tudom ajánlani. Van Gerwen olyan tömeget képes dobni, amivel eltünteti az "első pálya" és a "hátsó pálya" különbségét. Tehát egyszerűen nem lehet arra alapozni, hogy Gary tudja hozni előröl a legjeit, majd a szettjeit. Magyarán Van der Voorthoz hasonlóan úgy zúg ki 4-1-es vereséggel, hogy hoz egy 100-as átlagot és 40%-os kiszállót. Abszurd, de nagyon könnyen előfordulhat. Sőt! Valószínűsíthető. A 180-as dobásokban sem látok értéket. Annak ellenére sem, hogy Anderson valójában jó dobónak számít ebből a szempontból és első két meccsén elért összesen 5 maximuma csalóka. Sajnos ezt az irodák is "lecsekkolták", így 5.5-ön hagyták a skót határát. Így sem az over, sem az under nem igazán jó fogadás ebben az esetben. Alacsony téttel van fantázia Van Gerwen magasabb kiszállójában (1.57), mert mostanában rendre összejön neki egy-egy magasabb érték, Andersonnal ellentétben, de igazából ez sem kellően vonzó. Így komoly tétet én nem számok erre a mérkőzésre. De! Mivel magas színvonalú mérkőzést várok, ahol egymást hajtják majd a felek, látok egy halvány esélyt egy 9 nyilas kiszállóra. Erre pedig a William Hill korrekt 21.00 oddsot ajánl nekünk.

darts-Newton-Wes-002

Wes Newton. (Fotó: Krispy Brown / Flickr)

Wright - Newton

Wright eddigi három meccsén 100 körüli átlaggal dobott. Nem hiszem el, hogy ezt tartani tudja. Előbb utóbb jönni fog egy mélyebb hullámvölgy. Newton folyamatosan fejlődő tendenciát mutat, de nála sem hiszem, hogy ezt a fejlődést mérkőzésről mérkőzésre fenn tudja tartani. Hogy ezt miért gondolom? Egyszerűen ez egy ilyen sport. Az időszakosan jelentkező nehézségek, hullámvölgyek megszokottak. Versenyző függő, hogy kinél mikor, milyen mélyen és formában jelentkezik. Az egész évet tekintve ennél a két játékosnál várható a formahanyatlás. Nem szentírás, de nem lesz meglepetés, ha az elvárt szinttől elmaradnak esetleg. Így nagyon szimpatikussá válik a 180-as dobásokra egy under 15.5, még akkor is, ha itt már 5 nyert szettig tart egy mérkőzés. Eddig sem erőltették meg magukat a "fiúk", plusz ahogy mondtam, formahanyatlásra számítok mindkettőnél. Ami még számomra vonzó, az a magasabb kiszálló esélye. Én itt Wrightot jobbnak látom. Az eddigi statisztika is mellette szól és ő valamennyivel stabilabb tud lenni, mint Wes Newton.

White - Whitlock

Ezt a tippet nem csűröm-csavarom. Whitlock tovább fog jutni, mert egyszerűen jobb a riválisánál. Míg White-tól láthattuk mindazt amit tud, addig az ausztráltól közel sem. Ennek ellenére mindenkit úgy elvert eddig szettveszteség nélkül, mint b... a ......! Szerintem ismeritek a mondást. Ha csak egy nagyon picit javulni tud, Whitenak nem marad szemernyi esélye sem. Teljesen mindegy, hogy remek statisztikája van az angolnak, 5 szettben ilyen mérkőzésen belüli formaingadozást Whitlock keményen büntetni fog.