Miközben meghalt Kossuth Lajos és Magyarországon a dualizmus korát élték, az amerikai Charles Fey megalkotta azt a szerkezetet, ami eszedbe jut a nyerőgép szó hallatán. Forgó tárcsák, indító kar és nyeremény 1984-ben, megalapozva a szerencsejáték egyik legnépszerűbb formáját.

Voltak elődei a Liberty Bellnek, technikailag viszont ez volt az első, ami a klasszikus nyerőgép alapjának tekinthető. Három forgó tárcsán körben szerepeltek szimbólumok, felül egy nyíláson keresztül kellett beledobni az érmét, és a pörgetés indítása, a gép jobb oldalán lévő kar meghúzásával történt. Charles Fey ügyelt a megjelenésre is, a névadó Szabadságharangon ugyanúgy szerepel a repedés, mint a Philadelphiában lévő valódi Liberty Bellen. Gyorsan megszerették az emberek, közel száz darabot gyártottak belőle, és néhány évig uralta is a piacot, aztán más cégek elkezdték másolni. Íme fotón a szóban forgó nyerőgép!

Liberty bell. Fotó: Wikipédia

A készítő az alsó részre kifizetési táblázatot rakott, ezen feltűnnek a tárcsákon szereplő szimbólumok: kártya motívumok, patkó és a sokat emlegetett harang. Utóbbival lehetett a legnagyobb nyerni, ha az egyetlen nyerősorra mind a hármat kiforgatták. A nyeremény kiadása automatikusan történt, az alsó nyíláson vehették fel az érméket. Nem elég, hogy elkezdték lemásolni és átvenni a piac irányítását Feytől, még a játékgépeket is betiltották az 1900-as évek elején. Ez persze nem akadályozta meg a gépek gyártóit, továbbra is készültek újabb és újabb fejlesztésűek, amikkel nem pénzt, hanem rágógumit lehetett nyerni.

Superliga 23+24 bónusz

24 RON ingyenes fogadást kapsz szakaszonként, amennyiben 23 RON értékben fogadsz a román Superligára!

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Liberty bell