A PSG bajnoki címe evidens, de mögötte még nyitott kérdések vannak, igaz, már kezd látszódni, ki melyik kupasorozatban indulhat, de épp a Lille és a Marseille boríthatja fel a sorrendet.

2023 máj 20. 21:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 8,5 kaput eltaláló lövés felett
1.75

Mégsem lesz meg a BL-főtábla a Marseille-nek?

Három fordulóval a vége előtt 73 pontja van a Marseille-nek, míg a Lens 75 ponttal rendelkezik, utóbbi nyerte az egymás elleni rangadójukat, ezzel pedig olyan előnybe került, amit nem biztos, hogy az OM képes behozni. A 36. forduló lehet a döntő, ugyanis a Marseille a Lille otthonába látogat, míg a Lens a Lorient vendége lesz. Ha a Lorient képes arra a formára, amire szezon elején, akkor meglephetik a vendégeket, de ez nem realitás manapság. Az OM-nek még ebben a három fordulóban mindent meg kéne tennie, ugyanis a harmadik hely csalódás, ráadásul azzal BL-selejtezőre kényszerülnek.

Dimitri Payet - Olympique Marseille 012
Dimitri Payet (Fotó: Maciej Rogowski Photo/Shutterstock.com)

Valamit nagyon elkalkulált Igor Tudor, ugyanis hiába szerzett gólokat a csapat, nem ezzel volt a gond, hanem azzal, hogy a védelem rendre kapott minimum egy találatot. Az elmúlt 10 fordulóból 8 meccsen kaptak gólt, ezen találkozók többségén ráadásul nem volt acélos ellenfél. A Lens mellett még talán a Lyon elleni derbit lehetne kiemelni, de ott sem volt indokolt a bekapott gól. A legutóbb fordulóban hazai pályán 3-1-re verték a biztos kieső Angers együttesét, de ott is hátrányból kellett fordítaniuk. Az Angers egyetlen igazán veszélyes helyzetet dolgozott ki egész meccsen, abból be is találtak. Az OM pedig kihagyott egy csomó ziccert, simán lehetett volna ez 5 vagy 6-1 is.

A Lille még küzd az EL-indulásért

Nem adta fel Paulo Fonseca együttese, hiába játszottak csak gólnélküli döntetlent a Monaco ellen, amivel nem tudták csökkenteni a hátrányt, mégsem adták fel. A hátrányuk még mindig öt pont a negyedik helyezettel szemben, de mögöttük vészesen közeledik a Rennes és a Lyon. A Lille tehát egy pillanatra sem hagyhat ki, ugyanis jövőre sem lesz európai kupaindulás, ha elbukják az ötödik helyet. A helyzetük érdekes, ugyanis nyerhetnek nagyot is az Európa-ligával, de ha a Konferencia Liga helyüket sem tudják tartani, akkor valószínűleg Fonsecának távoznia kell.

A Monaco elleni találkozóról mindent elmond, hogy a mezőny legjobbja a két kapus volt, akik az egy-egy nagy helyzetet bravúrra védték. A Lille a második félidőben volt aktív, míg a Monaco az elsőt dominálta, de egyik sem tudta gólra váltani a fölényét. Ezek alapján pedig nem feltétlenül a gólok piacában látunk értéket, hanem a kaput eltaláló lövésekben. Ebben a Lille és a Marseille is jó, ketten együtt általában lehoznak 11-13 kaput eltaláló lövést, most a határt 8,5-nél húzták meg, ami esetében jónak érezzük az overt. Mindkét csapatnak mennie kell a győzelemért, mert európai kupaindulás múlik rajta.