Az a bizonyos 10 perc, mikor a Barcelonának minden sikerült a Villarreal ellen, ebből meríthetnek erőt a továbbiakra? Ez mentheti meg az őszi teljesítményüket? Az a bizonyos utolsó szalmaszál, amibe kapaszkodhat a katalán gárda.

2022 okt 23. 21:00 Közvetítés: Bet365
Tipp: Barcelona 2,5 gól alatt + 3,5 gól alatt a mérkőzés
1.65

Nem adták fel

Az Inter elleni elbukott párharc, majd az elveszített El Clásico után összeomolhatott volna a Barcelona, de talán szerencséjük is volt. Szerencse, mert az az Unai Emery érkezett ellenfélként a Villarreallal, amely edző anno 6-1-re kapott ki a Camp Nouban. Mi bizalmat szavaztunk a Villarrealnak, hiszen egy mélyponton lévő Barcelona fogadta őket, de a katalánok összekapták magukat, már az első félidőben eldöntötték a győzelem sorsát.

A mérkőzés első percében már Ansu Fati lövése majdnem gólt ért, de végül az oldalhálót súrolta, majd jött a 30. perc és a Villarreal összeomlása, hiszen Lewandowski kétszer villant, majd jött Ferrán Torres remek egyéni megoldása és középre centerezése majd ebből Fati gólja. Érződik a Barcelonán, hogy Lewandowski góljai és megmozdulásai kellenek, hogy ez a csapat megnyugodjon.

A fiatalok lelkesek, de sokszor bizonytalanok, Lewandowski rutinja viszont aranyat ér, de látszanak a lengyel támadó korlátai is. Xavi most jól rotált, észrevette, hogy Raphinha és Dembélé kissé megcsömörlött, sok volt nekik a válogatott szereplés is, illetve a biztos kezdő státusza, Fati új lendületet vitt a csapatba, valószínűleg a sérülékeny szélső most már meccsen megkapja a lehetőséget, mert az látszik, vele másképp fest a támadójáték.

A védelembe kezdenek visszatérni a játékosok, Koundé már a helyén, Alonso kezdett mellette, mert Christensennel még nem kockáztatott Xavi, de már Bellerín is a padon ült. A Barcelona most kapott egy kis lökést ezzel a győzelemmel, amelyre nagy szükségük van, hiszen a BL elúszott, viszont a bajnokságot nem engedhetik el. Ilyen nyári bevásárlás után óriási blama lenne, ha nem nyernének semmit.

Valverde bosszúja

Az Athletic Bilbao kiválóan kezdte a szezont, miután Ernesto Valverde visszatért a klubhoz. A győzelmek sorra érkeztek, idegenben kétszer is négy gólt szereztek, ami nem túl gyakori a baszkoktól. A nemzetközi kupa okozta kettős terhelés nem hátráltatja őket, nyugodtan koncentrálhatnak a bajnokságra, ami ilyen feszített őszi tempó mellett kifejezetten jó, hiszen a riválisok folyamatos terhelés vannak, addig ők pihenhetnek.

A kezdeti sikerek azonban kissé csalóka képet festettek a baszkok valós erejéről. Az elmúlt hetekben következett a "nehéz időszak" a Bilbao számára, hiszen Sevilla - Atlético Madrid - Getafe - Barcelona - Villarreal ötössel játszanak 22 nap alatt. Eddig három ellenfelet tudtak le, mindössze két pontot szereztek, Getafe ellen érződött, hogy ez most kissé sok nekik és kezdenek fáradni, közel sem olyan mély a keret, mint ahogyan azt Valverde gondolta.

Yeray Alvarez (Fotó: Christian Bertrand/shutterstock.com)

Megmutatkozik, hogy ki az a 11-12 játékos, akit Valverde használ, többiek 5-15 percet kapnak (jobb esetben), nincsenek igazán meccsben. Ha kiesik valaki sérülés vagy eltiltás miatt, akkor idő kell, míg az új láncszem megszokja a folyamatos játékot. Ha nem megy a játék és változtatni kell, akkor nem valószínű, hogy 5-10 perc alatt valaki képes megváltani a világot.

A baszkok valószínűleg mindent megpróbálnak majd ennek ellenére Barcelonában, hogy legalább egy pontot megmentsenek. Valverde egy nyugodt, nem éppen beszédes szakvezető, akiben valószínűleg kevés a feszültség, legalábbis a külvilág felé ezt mutatja. Ugyanakkor biztos van benne sértettség, hogy elküldték Barcelonából, hiszen mégis az utóbbi hat év legsikeresebb edzője volt. A bosszú tehát ott lebeg a szeme előtt.

Milyen taktika kell?

Valverde általában jól szokott felkészülni a nagyokból, amíg a Barcelona trénere volt, szinte folyamatosan nyerte az El Clásicót a katalán csapat, de levette a pályáról az akkor még csúcson lévő Juventust is, viszont pályafutása során egyetlen nagycsapat ellen nem ment neki: ez a Barcelona volt. Az összkép valószínűleg kissé csalóka, hiszen ő abban a korszakban volt a Barcelona ellenfele, amikor Guardiola, Luis Enrique és Vilanova volt a katalán csapat trénere.

Az akkori Barcelona még tényleg az elithez tartozott. A mostani szeretne az elithez tartozni, így lehet esélye a Bilbaónak, de ehhez az kell, hogy fegyelmezetten lezárják a széleket az agilis katalán szélsők előtt. Xavi ugyanis ide összpontosítja a csapat erejét, nem hiába van több klasszis szélsője. Itt bontják meg a védelmeket vagy a másik megoldás, hogy középre ívelik az oldalvonal mellől Lewandowski irányába.

A vendégeknek tehát erre, illetve Lewandowski villanásaira kell figyelnie, mert ebben van jelenleg a Barcelona ereje. Koundé visszatérésével talán a védelem is stabilizálódik (igaz, ebből még a Clásicón nem sokat láttunk), így a baszkoknak nagyon koncentrálni kell majd, amikor adódik egy-egy lehetőség, hogy a legjobban használják ki. Ez egy kemény találkozónak ígérkezik, ahol kevés gólt várunk, Valverde megint a defenzív játék irányába tolódhat el, biztos pontszerzésre törekszik.