Olyan csapatok küzdhetnek a harmadik számú európai kupasorozat trófeájáért, akikre már nagyon ráférne egy győzelem. Még egyik párharc sem dőlt el, így a visszavágó is tartogat izgalmakat.

2022 máj 5. 21:00

Marseille - Feyenoord

A francia klub előbb a Konferencia Liga elődöntőjében szenvedett vereséget, majd hazai pályán 3-0-ra kikapott a francia bajnokságban is. A rivális Lyon gyűrte le őket, de könnyedén megeshet, hogy fejben az OM játékosai már az elődöntő visszavágójára gondoltak, ahol mindössze egyetlen gólos hátrányt kéne ledolgozniuk a hollandokkal szemben. Az a legnagyobb kérdés, hogy képesek-e rá?

Az odavágó érdekesen kezdődött, hiszen két hatalmas helyzete volt a franciáknak, de Dieng pocsék befejezéseket választott. Az OM 15 perc alatt eldönthette volna a továbbjutás kérdését, annyira szellős volt a hollandok védelme, de ehelyett a Feyenoord került előnybe. Három perc alatt rúgtak két gólt, mozgalmas első 20 perc végén már 2-0-ra vezettek. Dieng azonban annyira agilis volt, hogy végül csak rúgott egy gólt, sokkal nehezebb szögből, de megoldotta, így 2-1-re módosította az állást.

A félidő vége előtt egyenlítettek a franciák, de a második játékrészre úgy jöttek ki, mint akik teljesen más rendezvényen vannak. A saját középkezdésükből gólt kaptak, ez úgy tűnik, hogy ilyen francia szokás, hiszen a PSG is megcsinálta a Real Madrid ellen. Az odavágó öt gólt hozott, de simán lehetett volna ez 8-9 is, ha kicsit jobban koncentrálnak a csapatok (Dieng egymaga 4 gólt rúghatott volna).

Középpályás védekezés egyik oldalon sem létezik, mennek előre a játékosok, nincsen különleges stratégia. Ha a visszavágón is hasonló mentalitás érvényesül, akkor három gól alatt biztosan nem állnak meg a felek, OM-nek érdeke, hogy minimum 1-2 gól szülessen, védekezésük annyira instabil, hogy hiába rúgnak kettőt, simán kaphatnak egyet, ami magával hozhatja a 2,5 overt.

Roma - Leicester

José Mourinho megoldotta volna a munka nehezét? Idegenben elértek egy értékes döntetlent, bajnokságban hibáztak, de valószínűleg ez már a legkevésbé sem érdekli őket, hiszen könnyedén összejöhet egy nemzetközi kupadöntő. Erre utoljára 1991-ben volt példa, pedig az elmúlt években jártak BL- és EL-elődöntőben is. Az angolok az odavágón próbáltak kezdeményezőek lenni, de Mourinho és a buszozás hasznos volt.

A visszavágón így megint Brendan Rodgers van lépéskényszerben, ugyanis nekik kell támadniuk, megint nyugodtan építhet a gyors kontrákra az olasz klub. Ha ehhez hozzátesszük, hogy Brendan Rodgers mindössze egyetlen meccsen győzte le José Mourinhót, mindezek mellé 5 portugál siker és 3 döntetlen tartozik, akkor érezhető a Roma edzőjének fölénye. Ez a visszavágón is megmutatkozhat.