Kemény munkája volt az elmúlt egy évben Simone Inzaghinak, de úgy tűnik, beérik a feszített tempó. Mit is értünk ez alatt? Hol tart most az Inter, illetve mi a helyzet Mourinho kupagyőztes Romájával?

2022 okt 1. 18:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 4,5 büntető lap alatt
1.89

Tényleg nem ért hozzá

Antonio Conte átadott egy klubot, ahol volt koncepció, amely elvette a Juventustól az egyeduralmat. Bajnoki címet nyert az Inter, majd jött Simone Inzaghi. Az egy dolog, hogy anyagi szempontból is komoly bajban van az Inter, hiszen szerződésekre rengeteg pénzt költenek, de most már ott tartunk, hogy az edzői stáb sem nyújtja azt, amit kéne. Inzaghi érkezésével összeomlott a csapat, játékosok fejben teljesen szétestek.

A Lazio egykori trénere mindennel próbálkozott, Udinese otthonában például a 30. percben húzott egy kettős cserét (!!), hogy felrázza a csapatot. Sokkot akart, kaptak is, ugyanis 3-1-re nyert az Udinese. Mindeközben az Inter szurkolótábora felhívást intézett a vezetőség, a Zhang-család ellen, hogy az anyagias hozzáállásuk miatt, távozniuk kell a klub éléről, mert nem szolgálják a csapat érdekeit. A Roma ellen már tüntetésre készülnek, miközben Inzaghi elveszíti az öltözőt.

Ez olyannyira igaz, hogy elvileg egy hónapot kapott, majd érkezhet helyére Stankovic, bár ezt mindössze egyetlen forrás hozta le. Az Internél tehát mind anyagi, mind szakmai problémák vannak, amiket sem a vezetőség, sem az edzői stáb nem tud megoldani a klub szenved, bajnokságban is kapják a pofonokat, míg a BL-ben két fontos meccs következik a szintén több sebből vérző Barcelona ellen.

Mourinho megoldja

Míg az Internél teljes a fejetlenség, vereséggel vonulhattak a válogatott szünetre, addig a Roma egy fokkal jobb helyzetben. Ők is vereséggel mentek szünetre, de az Atalanta ellen összességében jól játszottak, hiába kaptak ki 1-0-ra, ebből még simán lehetett volna egy győzelem is. Azonban a csavar itt jön, ugyanis, ha Mourinho és Inzaghi egymás elleni mérlegét vesszük figyelembe, akkor Inzaghi 3-0-ra vezet, hiszen háromszor nyert a portugál ellen.

A káosz közepette nehéz fogadni, főleg úgy, hogy mindkét oldalon akadnak fontos hiányzók. A bizonytalan helyzet miatt, inkább a büntető lapok irányába indulunk el, mérkőzés játékvezetője Davide Massa lesz, aki olykor képes "elszabadulni", de összességében 3-5 sárga lap környékén tartotta tavaly is a meccseit. A Roma és az Inter idén a "legbarátságosabb" csapat, alig kapnak sárga lapot, ezek alapján lehet érték a 4,5 alatti opcióban a büntető lapok piacán (Skriniar és de Vrij összesen kapott eddigi 27 Roma elleni meccsen 1 sárga lapot).