A férfiak 800 méteres gyorsúszásában lemásolják a tavalyi tokiói döntőt? Milák Kristóf megint világbajnoki aranyérmet nyerhet világrekorddal?

Férfi 200 méter pillangó: Milák aranyérem

A hétfői előfutamok során már látszódott, Milák Kristófból szinte semmit sem vett ki a szombati váltó, könnyed úszások után került döntőbe, nagyon magabiztos versenyzéssel. A kérdés inkább az, hogy ki lesz a második, mert az aranyérem eldőlt, ezt így gondolják az irodák is (Milák győzelme: 1.01). A szorzó elsőre megdöbbentő, de tényleg nincsen ellenfele. Nagyon hasonlóan úszik Milák, mint tavaly Tokióban, akkor végül egy olimpiai rekord lett a vége a döntőben. Második helyen akkor Tomoru Honda végzett, erre most is jó esély van, japán versenyző nagyon stabilan hozta az 1:54-es időkat. Magyar szempontból még fontos, hogy Kenderesi Tamás 6. helyen került döntőbe, reggeli úszása során elmondta, még bőven maradt benne, tartalékol a döntőre, reméljük, hogy egy újabb magyar érem lehet ebből még.

Férfi 800 méter gyorsúszás: A történelem ismétli önmagát?

Mykhailo Romanchuk és Florian Wellbrock kettőséről szólt a délelőtt, dominálták a mezőnyt. Egy futamban voltak, ahol nagy iramot diktáltak. Azt hihetnénk, hogy ez csak a hétfői budapesti világbajnokság 800 méteres előfutamainak a leírása, de ugyanez történt Tokióban is. Az ukrán - német páros volt akkor is az első két helyen, mögöttük pedig Robert Finke és Gregorio Paltrinieri kerültek döntőbe, kissé elmaradva a két legjobbtól.

Budapesten ismétlődött minden, döntő esélyesei így Wellbrock és Romanchuk, akik nem mellesleg jelenleg edzéstársak is, hála a német nagy gesztusának, amit a háború sújtotta Ukrajnából érkező versenyzőnek tett. A szorzók 3.00 és 4.00 között mozognak a Wellbrock - Romanchuk - Paltrinieri trióra, míg Finkére mindössze 8.00-as szorzót adnak. Hogy lehet ez, hiszen az amerikai az olimpiai bajnok?

A tavalyi tokiói előfutamok után, ugyanis egy olyat húzott a döntőben, amire kevesen számítottak. Az említett hármas akkor is óriási tempót diktált, szinte belehajszolták egymást egy komfortzónán kívüli döntőbe (ahogyan az előfutamok során is...). Finke 700 méternél szó szerint sehol sem volt, még 750 méternél is majd egy testhossz volt a hátránya, utána érkezett a legendássá váló utolsó 50 méter.

Olyan lendülettel érkezett meg, hogy szinte "elszáguldott" a többiek mellett. Az egyetemről mindenki úgy ismerte Finke-t, mint kiváló hajrázót, aki ha egy testhosszon belül van az utolsó 50 méteren, akkor szinte bárki ellen fordít. Egészen elképesztő volt, amikor 1500 méteres döntőben az utolsó 50 méteren 25:78-at úszott. A riválisoknak tehát taktikát kéne váltani, de úgy tűnik, megint ugyanazt csinálják, mint egy éve. Ezért, hiába óriási a szorzó, ha megint hasonló lesz a forgatókönyv, akkor Finke fog nyerni.