A szövetség NHL-tempóra váltva már az alapszakaszban sorozatos terheléssel igyekszik hozzzászoktatni a rájátszás színvonalához a mezőnyt. Az ország, Felvidék és Erdély hokilázban ég, minden együttes három alkalommal lép jégre a héten.

hockey-030

Az üldözők a legjobbak után erednek. Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com

Nyugodj békében, Tilu!

A hétvégén tragikus hirtelenséggel elhunyt Rajz Attila (38) korábbi jégkorongozó. A csíkszeredai születésű élsportoló Székesfehérvárott vált ismertté, ahol klubhűsége közel két évtizednyi időszakot ölelt fel, mely több magyar bajnoki címmel párosult. A válogatottban több világbajnokságon szerepelt, majd profi karrierjét a Ferencvárosnál töltött két év után fejezte be. Pályafutása után sem szakadt el a jégtől, edzőnek állt, emellett amatőr szinten tovább hódolt szenvedélyének.

Rajz Attila emlékére

DAB Docler

Miskolc (i), Érsekújvár (o)

A listavezető elszenvedte első hazai vereségét. A Brassó elleni kudarccal továbbra is megmaradt első helyük, a veretlenség elveszítése sem tragédia, csupán sokakban felsejlett a tavalyi rájátszás negatív emlékei. A románok győzelme (2-5) során semmi sem jött össze számukra, a buli elhozatalban, a helyzetkihasználásban alulmaradtak, Martine felesleges odaszúrással hozta hátrányos helyzetbe társait, Szappanos a brassói elcserélést sem tudta kihasználni, továbbá megszenvedtek Kalnins kapujára kék vonalról lőtt lövésekkel is, emellett a liga legjobb hálóőre többször kapott köténygólt. A javításra adott a lehetőség: az Acélbikákra igazi erőfelmérő vár, ugyanis a két üldözőjükkel meccselnek. A kanadai edző kiemelte, hogy csapatként a MOL Liga legjobbjai, továbbá azt, hogy a keret újra teljes, mindenki bevethető. Húzóemberből akad bőven, a hokiban bőven benne van egy-egy rosszabb meccs, ezt a hét elején letudták: Azari, Galanisz, Szappanos csak pár név azok közül, akik kvalitása döntő tényező is lehet. Soron következő ellenfeleit idén már egyaránt legyőzte, de a Miskolc sokszor több támadást vezetett, mint az újvárosi gárda, míg a címvédő a sorozatos terhelésre tekintettel egy teljes sort otthon hagyott.

Érsekújvár

Ferencváros (o), DAB Docler (i)

Kötelező győzelemmel indultak a Csíkszereda ellen, ahol Caradi és Chrenko vezérletével negyedóra hoki elég volt a 3 pont bebiztosításához. Ezután a hátralévő 40 percben a sereghajtót hagyták érvényesülni, de a harmadonkénti egy-egy találatukkal a különbség a végső dudaszóig stagnált. A zöld-fehérek párharcán a címvédőnek áll a zászló, szezonbeli eddigi mindkét meccsüket magabiztosan, legalább 5 gólt szerezve nyerték meg, melyeken a nagyágyúk (Faith, Frolík, Uram, Hurtaj, Polcik) rendre ficánkoltak; illetve ott van az utóbbi meccseken eredményes Podstavek is. Chlebec az 5-0 alkalmával már megtalálta a Ferencváros elleni ellenszert. A hét legfontosabb összecsapása a listavezető otthonában lesz, ahol a legutóbbi alkalommal ellentétben, immáron az új edzővel teljes erőbedobással a győzelemért mennek. Befolyásolja menetelésüket az, hogy a válogatott szünet alatt a szlovák másodosztálybeli kötelezettségüknek tettek eleget, továbbá az egymást követő játéknapok mellett a sok ingázás is negatív tényezőként hathat rájuk.

hockey-illusztracio-002

Képünk illusztráció. (Fotó: johrling / Flickr)

Miskolc

DAB Docler (o), Ferencváros (i)

Majoross együttese már hosszú ideje híres arról, hogy ellenféltől függetlenül rendre több támadást alakít ki és lövést kísérel meg, de egy-egy alkalmat leszámítva a hatékonysággal sokáig komoly gond volt. A Négy Nemzet Tornájának szünetében Majoross a semleges és a támadóharmadbeli játékhelyzeteket gyakoroltatta, mely rögtön kamatozott az Érsekújvár feletti győzelemmel újra birtokukba került a második hely, míg a Brassó szokásához híven extra játékidőre kényszerítette őket, de a sikerhez hiányzó pluszt a magyar csapat tette hozzá. Tyler Metcalfe csúcsformába került, ellenben rögtön megsérült, kiválása érzékeny veszteség. A kanadai származású kiállításranglista vezetője hosszú idő után játékával bizonyította, hogy jégen van a helye, a kapuban Bálizs és Duschek között folyamatos a rivalizálás, az UTE ellen utóbbi kapott gól nélkül zárt, e tekintetben 2-1-re vezet különcsatájukban. A csapat támadórészlege a legjobbak közé tartozik, emellett kiemelendő, hogy rendre eredményesek emberfölényben.

Brassó

Újpest (o), Debrecen (o)

A hazai gárda Dunaújvárosban kezdte a hetet, az első harmad a 4 gól és a több kiállítás ellenére folyamatos hokit hozott, ahol hosszú idő után a legjobbak /Mihály, Virág, Saluga tengely/ újra gól, illetve gólpasszokkal tűntek fel. A héten 7 ponttal kalkuláltak, a DAB. feletti győzelemmel immáron a maximális pontszám begyűjtése a cél, de a szezonban bőven ők túlóráztak a legtöbbet, jól mutatja ezt a szünet utáni két iksz is, emiatt előfordulhat, hogy a győzelmekben is a végelszámolásnál értékes pontot hagynak benne. Az edzőváltás óta drasztikusan feljavultak, október hónap legjobbja címet is bezsebelték, az otthon egymás után lejátszott 4 bajnokit egyaránt behúzva bérelt hely van kinézőben a PO körre. Saluga a Megyeri úti látogatás óta mndig gólhoz segíti csapatát, a kanadai táblázaton jócskán a többiek előtt jár. Mérkőzésein kevés alkalommal kerülnek emberhátrányos szituációba, ez döntő tényező lesz a verekedésre hajlamos újpesti legények ellen.

Debrecen

Csíkszereda (i), Brassó (i)

Nehéz eldönteni, hogy melyik csapat számára a legnehezebb e hét, de az újonc gárda biztosan dobogón van. A Debrecent Kurilyuk, Ladányi, Sychov és Artyom sérülése mellett egy hosszabb nyeretlenségi sorozat is sújtotta. Sok sebből vérzik a gárda, 3 idegenbeli túrára hivatottak, az erdélyi kalandot back-to-back (egymást követő) napokon tudják le. A válogatott mérkőzések okán adodó szünet remekül jött, utóbbi két játékos azóta már bevethető, ellenben a Muhin mester által kezdővé avanzsált Borodin kidőlt, helyére a szezon elején lelépő Diatlov helyett remekül beálló Tőke lesz ismét soron. A Brassó ellen az orosz hokit fémjelzett küzdést és taktikusságot bemutatva -3-ról felálltak, a legutóbbi, pesterzsébeti győzelmükkel továbbra is biztosan őrzik 5. helyüket. Végsőkig kiélezett meccseket játszanak, a címvédő ellen Borodin, a Fradi ellen Budai kapus korcsolyázott le a hosszabbítás elérése céljából. A fittek közül a legjobb honi játékos Berta Ákos, az idegenlégiósoknál Kaskov viszi a pálmát.

Újpest

Brassó (i), Csíkszereda (i)

Az újonchoz hasonlóan otthonuktól távol, Erdélyben kell szerencsét próbálniuk. A leggólerősebb első sorral bírnak, ahol az Elomo, Tapio kettős viszi a prímet. Pontosabban jelen esetben csak vinné, mert Tapio sérült, az Acélbikák elleni meccs záróharmadára elővigyázatosságból már nem is jött ki, míg Elomo idén újabb verekedésének következményeit - az örökrangadó, illetve a Jegesmedvék elleni meccs kihagyásával - viselte. A 'szereda ellen Ágoston kezdett, de a sereghajtó két emberelőnyös szituációt is értékesített, úgyhogy Szilassy gyorsan belátta, hogy a válogatott kerettagságig jutó Pleszkánt kell játszatni, végül bravúrjaival együtt sikerült a fordítás. A szezon negyedik örökrangadóján először maradtak pont nélkül, ahol sokáig kiélezett volt a küzdelem, de a döntő pillanatokban alulmaradtak. A Miskolc ellen az elejétől kezdve érezhető volt a minőségi differencia, végül a mentális és fizikai különbségbeli elmaradás hatalmas vereségben mutatkozott meg. Az idegenlégiósok hiányát Virág és Hegyi többnyire jól orvosolja (utóbbi a kiállításperceket is szállítja), a finn duó visszatérését már a Brassó ellen is emlegetik, de a realitás a vasárnapi meccsre mutat. A vasárnapi meccs igazi csemegének ígérkezik, ugyanis a csíkiak elleni legutóbbi meccs igazi verekedésbe torkollott, ahol újpesti részről Elomo és Hegyi, a túloldalról Curilla kapott végleges fegyelmit.

Jégkorong

Fotó: Link Art/Shutterstock.com

Ferencváros

Érsekújvár (i), Miskolc (o)

A zöld-fehéreknél nagy csalódás az elmúlt időszak teljesítménye, egyetlen dolog menti meg a siralmas produkciót, méghozzá az Újpest legyőzése. Folyamatosan játszották a pesterzsébeti meccseiket, de nem sikerült playoff helyre kerülni. A fővárosi gárdánál rendre változások történnek, az idegenlégiós limitet a szezon elején megemelték, ennek ellenére Kramar létszámfelettivé vált. Guren, Moravecz és Tvrdek a debütálás óta kirobbanthatatlan, az ex-NHL-es hátvéd már gólt, míg a cseh duó asszisztokat jegyez. A régiek közül továbbra is Kiss Gábor a vezér, 8 góljával toronymagasan a legeredményesebb. Erősebb klub - éppen a Miskolc - ellen utoljára bő egy hónapja szereztek pontot. A sok zakó oka kérdéses, egyes alkalmakkor úgy tűnik, mintha egy-egy játékrészt követően lezártnak tekintenék a párharcot, míg rosszabb napjaikkor abszolút csak védekeznek, azt is hézagosan.

Csíkszereda

Debrecen (o), Újpest (o)

A székelyföldi alakulat nagy reményekkel vágott neki a három meccses idegenbeli túrájának, azonban valamennyin pont nélkül maradt. Az Újpest ellen kevés volt a két gólos előny is, a listavezetőnél tett vizit során Dreberg edző fiai erejét felőrölte, hogy mindvégig futottak az eredmény után, végül Pavuk egyéni villanására már nem volt válaszuk. A címvédő csarnokában az első 20 percben eldőlt a 3 pont sorsa, 1-4 után az erdélyi gárda tűz alá vette Krajcovic kapuját, de a fiatalok a svéd centerrel kiegészülő maródiak hiányát nem bírta el. A financiális probléma, illetve a rendkívül ifjú keret mellett probléma az is, hogy a védekezőharmadban megzavarodnak, az emberhátrányos szituációkból sok gólt kapnak. Kevés pozitívumok egyike, hogy a kudarcok ellenére Spady és Satek klasszis játékára lehet építeni. Hazai környezetben ismét a rájátszást érő helyekért küzdő riválisokkal meccselnek, akik ellen egy hónapja 5 pontot is bezsebeltek.

A bet365 iroda a mérkőzés napján publikálja a kínálatot, a tipplista naponta frissül.

• MOL Liga tippek

Miskolci Jegesmedvék - DAB. Docler: 5.5 gól felett
  • Brassó - Újpest: hazai győzelem
  • Brassó - Debrecen: vendégsiker
  • DAB. Docler - Érsekújvár: 5.5 gól felett

Superbet üdvözlő bónusz

Akár 500 RON bónuszt kaphatsz új játékosként.

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: A 2014-es téli olimpia jégkorong mérkőzéseinek helyszíne. Fotó: Martynova Anna/Shutterstock.com