Az élmezőnyben lévő csapatoknál minden flottul megy, ellenben a követőbolyban szűk egy hónap leforgása alatt komoly változások történtek: az újpesti együttes egyértelműen az örökrangadókon elért győzelmekből él, az újoncnál a kapus váratlan balhés távozása, a Brassó és a Ferencváros kettősénél az edzőmenesztés, a Csíkszeredánál a pokoli gyenge bajnoki start borzolja a kedélyeket.

hockey-017

Fotó: AlexTois/Shutterstock.com

Dunaújváros - Csíkszereda

A két csapat szeptember végén találkozott, azóta három októberi mérkőzésre került sor.

A nyugati alakulat a fővárosi lilák ellen már a második játékpercben megszerezte a vezetést, a gyors találat megadta a találkozó alaphangját, az első harmad végére háromra duzzadt az előny, a második játékrészt is góllal nyitották; majd az Újpest egyik legjobbja, Elomo duplája és két perc alatt megfelezte a különbséget. A győzelem végül az utolsó harmad kontrolljának és Kalnins védéseinek köszönhetően összejött, de McLean már a korábbi meccsek alkalmával is hangoztatott elégedetlensége, most is napvilágot látott, rendre maximálisra törekszik, nehezen viseli a találkozók egyes szakaszai alatt negatív értelemben mutatott 180 fokos fordulatot.

Az Érsekújvár ellen a szokatlan időpont ellenére igazi rangadóra készült a nézősereg. Az acélbikáktól megszokott intenzív kezdés most is jött, a nyitóharmad eleje óriási dunaújvárosi fölényt hozott, mindössze egy-egy ellentámadás érkezett a címvédőtől. Az extra első perceket követően csendes időszak következett, egészen a második harmad közepéig, amikor az elpuskázott emberelőnyös szituációt követően a DAB. Docler nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, és Krajcovic parádéit követően rövid időn belül Azari és Papp is kihagyhatatlan helyzetbe került. A zárórész alkalmával a vendégek domináltak, de az ellentámadásokból Galaniszék veszélyeztettek, a végeredmény azonban már 40 perc játék után kialakult. A mérkőzést eldöntő tényezők egyértelműen az edzői húzásokban rejlett, amíg Robert Spisak a sűrű program okán egy sort otthon hagyott, addig Donald McLean kihasználta ezen ziccert és sorait folyamatosan változtatva frissen tartotta játékosait.

Pénteken ismételten az Újpest volt terítéken, a gyors korai gól már velejárója meccseiknek, vezetésüket követően az első harmad hátralévő időszaka a bunyó szerelmeseit hozta lázba, ugrásszerűen megugrott a kiállítások száma, érdekesség, hogy a dunaújvárosi jégcsarnokban nem volt emberelőnyös találat. A második harmad újra a játékról szólt, a megyeri útiak egyenlítését követően a favoritok azonnal büntetővel jöhettek, melyet Galanisz kíméletlenül kihasznált, ezzel duplázott és innentől megkezdődött a vendég gólgyártás. A harmad végén az Újpest kettős emberhátrányt is túlélt, sőt ezt követően emberhátrányból betalált, de ezzel is mínusz hárommal fordultak. Az utolsó 20 perc sokáig csak formalitásnak tűnt, egészen Tapio Jussi góljáig, innentől az acélbikáknak a 2 perces kiállítást kellett túlélniük, mert az üres kapus szituációnál garantált volt, hogy lesz legalább egy lehetőségük, melyet Peterdi kihasznált.

Őszi Promóció - Bet365

Regisztrálj általunk a bet365-re október 31-ig és részt vehetesz a sorsoláson! Részletek ITT!

Az erdélyi klub a listavezető legyőzését, valamint szoros küzdelemben elbukott erdélyi derbit követően, pénteken a DHK otthonában győzelmi reményekkel korcsolyázott jégre. A kezdés idilli állapotokat tükrözött, de a Muhin trénerrel a nemzetközi ligába érkezett orosz stílus nem feküdt a Csíkszeredának, a második harmad elején az újonc találatok sorozatával sokkolta az erdélyieket, ráadásul a szépítő találat megszerzését követően azonnal újabb gólt kaptak. A hatodik újonc találat abszolút véglegesen megtörte az addig is dinamikus játék híján lévő csíkiakat, gyengélkedésüket jól mutatja, hogy a Debrecen fiatalja is gólokat szereztek ellenük. 8 mérkőzést követően utolsóként figyelik a történéseket, erősen benne van a pakliban, hogy hamarosan a Brassó és a Ferencvárosnál már meghúzott jelenségre kerül sor itt is. Érdekesség, hogy eddig a magyar csapatokat otthonukban egyaránt túlórában legyőzte, de Magyarországon járva rendre pont nélkül és nagy zakóval tért haza.

Múltidéző

A DAB Docler - Csíkszereda erdélyi mérkőzésén a csíkiak a három idegenbeli túrát követően az idény első otthoni mérkőzésére készültek. Az első harmad elején mutatott rendkívül agresszív, támadóstílusú játékfelfogás szűk 10 perc játék után már 3 gólos előnyben mutatkozott meg. Ezt követően az acélbikák hosszú ideig nyalogatták a sebeiket, de idővel kiheverték a korai pofonokat és nagyszerű játékkal egalizálták a különbséget. A hosszabbításra a magyar gárda érkezett lélektani fölénybe, de a több gólos hátrány ledolgozásáért erőn felül teljesítettek, ami a túlórában a románok sikerét eredményezte. Két héttel később a magyar csapatot tartom a mérkőzés favoritjának köszönhetően annak, hogy mind formában, mind lendületességben ég és föld a két csapat közötti különbség, például Hrdel a cseh kettőből jött, de center lévén sebességben oda-vissza veri a védőket.

Jégkorong 2

(Fotó: Nagel Photography/Shutterstock.com)

A nap másik mérkőzésén a Brassó miskolci vendégjátékára kerül sor, ők szintén nemrégiben találkoztak, ugyanis az októberi hónapot egymás ellen nyitották. A Jegesmedvék jó szezonkezdetet produkáltak, egészen a sereghajtó, Csíkszereda elleni hosszabbításos vereségig vezették a tabellát, a tegnapi játéknapon az első játékrészben nagy nyomást helyezett rájuk a Ferencváros, de a zöld-fehérek lelkesedését a második harmadban két góllal sikerült alább adni. A jégkorongban két gólos előny nem számít soknak, főleg úgyhogy a borsodiaknak összességében nem ment a játék. Jó teljesítményt Bálizs kapus, valamint a szezonbeli góljait tegnap megduplázó Tóth nyújtott. A 4. gól megsemmisítette a Fradit, de  a záró akkord utolsó perceiben már csak az idő lepörgetésére játszottak, mely egyértelműen a mai meccsnek tudható be. A Brassó a tavalyi döntő visszavágójáért készült bosszút állni, az új edző először tartott tréningeket. A revansként beharangozott ütközet erőteljes tempóban kezdték, de jó védekezésük ellenére mind az első, mind a második 20 percet elveszítették. Az utolsó játékrészre fordulva az egyenlítésért mindent megtettek, kézben tartották az irányítást, mely az utolsó 5-6 percben kifizetődött, Petres előbb assziszt, majd gólt jegyzett, a címvédőnek momemtuma nem volt ezen időszakban. A hosszabbítás nem hozott találatot, míg a szétlövésben a bajnok újra borsot tört az orruk alá. A tavalyi finalista kemény órákon megy keresztül, tegnap még Érsekújvárott volt extra játékidős fellépése, most újabb erős ellenfél otthonába utaznak. A Miskolc átlag alatti teljesítménnyel, az utolsó perceket lecsalva, az eredményt látva könnyed győzelmet arattak, míg a vendégek vért izzadva szétlövésben alulmaradtak. Az egymást követő játéknapokon az előző napi eredmény, és a fizikai állapot döntő tényező.

15 eurót nyerhetsz a román-magyaron! Részletek ITT!

Tippre fel

Mindkét mérkőzésen a csapatok friss emlékekkel bírnak aktuális riválisukkal kapcsolatban, egymás elleni meccseik a rendes játékidőben egyaránt döntetlennel végződött; most a szereposztás felcserélésével a magyar egyesületek kerültek előnybe, melyet véleményem szerint hazai jégen kamatoztatni fognak.

Az események kezdete előtt átlagosan 2-3 órával jeleníti meg a szorzókat a bet365