E hétvégén mindössze a mezőny fele kap szerepet, a hétvége csúcspontja az örökrangadóval megspékelt vasárnap lesz. Pénteken fordulatos, gólokban gazdag meccsen szerzett 2 pontot a lilák ellen az Érsekújvár, míg a Miskolci Jegesmedvék már bő fél perc játék után vezettek Pesterzsébeten, de a végén, a gyér helyzetkihasználás miatt, pont nélkül távoztak. Vasárnap lesz még egy jelenésük a fővárosi együtteseknek: az egymás elleni idei mérleg - a labdarúgó szakosztályt is ide véve - 3-0 az Újpest javára.

Nincs jövő az első sor nélkül

Tavaly brutálisan gyenge szezont futott az Újpest. Az alapszakaszbeli búcsú után hivatalosan is megkezdődött a felkészülés az idei évre, az erősítést pedig egyértelműen a légiósokban keresték. Az alapozás után még nem voltak bíztatóak az eredmények, bár az már körvonalazódott, hogy az első sort - Hegyivel kiegészülve - a külföldiek viszik majd a hátukon. A szezon kezdetén szorgosan gyűjtögették a pontokat, Tapio és Elomo számos akcióban benne van, a kanadai táblázaton a legjobbak között vannak, bár az örökrangadók és a DAB Docler látogatása során nagyobb hangsúlyt fektettek a verekedésre. A mérkőzések elején legtöbbször bealszanak, s ez jelentős kihatással van a folytatásra. A Brassó elleni vereséggel az erdélyiek megfosztották az 5. helyüktől, de - jócskán az alapszakasz elején - továbbra is rájátszást érő helyen állnak. Szűk 48 órával ezelőtt Felvidéken ismét borsot törtek a bajnok orra alá, a MOL Liga nyitómérkőzése után ismét nem volt elég a 60 perc tiszta játékidő a döntéshez. Az esélytelenek nyugalmával érkeztek, mégis végig partiban voltak, sőt igazán csak 5 a 4 elleni helyzetekben izzadtak meg. A felvidéki kiállításokat igyekeztek kihasználni, 5 a 3 elleni, illetve a következő előnyös játék is találattal zárult.

Gyors építkezés

A vendégegyüttes a gyenge bajnoki rajt, az edzőváltás, a sűrű mérkőzésprogram és a hiányzók létszáma okán nehéz időszakon megy keresztül. A legutóbbi péntek-vasárnap partiból pocsékul jöttek ki, a formán kívül játszó borsodiak ellen ugyan voltak jó periódusaik, de a végére totálisan felőrlödtek, míg az újonc ellen pillanatig nem volt valós esélyük. Hétfőn a Csíkszereda ellen már újabb játékos került le a maródiak listájáról, bár a kezdés szörnyűre sikeredett, a 0-3-ról fordítás, fantomgól és utolsó tizedmásodperces rúgott gól egyvelege már a Fradi hosszabbításos győzelmét vetítette előre. Az erdélyi alakulat a játékvezetői tévedésekre hivatkozva óvást nyújtott be a szövetséghez. Pénteken kőkemény, területlezárós védekezéssel indultak neki, mégis bő fél perc után hátrányba kerültek, e találat meglepetésre nem hozott fordulatot, a játék Budai kapuja előtt folyt tovább, de a záróharmadban Hegyi emberelőnyös gólja után, a hét eddigi legjobbja Kiss Gábor kiugrása góllal zárult. Két győzelemmel a zsebben jön a derbi, ráadásul az új edzővel a védekezés igazi erősséggé válik, illetve hamarosan rátalálnak a mostani remeklés okán háttérbe szorult csatárgondokra is, mivel a scout már a svédeknél van.

jégkorong_VB_evolúció

Forrás: flickr/RicLaf

Kevesebben is erősek

A mezőny végén kullog a két klub, de az emberelőnyös szituációk kivédekezésében a legjobbak közé tartoznak, sőt a fővárosiak az elmúlt egy hónapban már emberhátrányból is többször betaláltak.

Jutalomra fel

Pénteken egyaránt hatalmasat küzdött mindkét alakulat, a Ferencváros hátrányból fordított, az Újpest szétlövésben alulmaradt. A heti történések jegyében az idény harmadik örökrangadóját ugyan egy pontos előnnyel várják a lilák, de a formát tekintve egyértelműen a zöld-fehérek vannak lélektani fölényben. Ez alkalommal az idegenbeli környezet ellenére kijön a két klub közötti erőkülönbség, illetve a befektetett munka folytán a Fradi révbe ér.

A holnapi nap folyamán, dél körül publikálja a kínálatot a bet365.