Elkezdődik a rájátszás az Euroligában, ahol a cél a Final Four. A negyeddöntők során olykor nem számít a kiemelés sem, hiszen vannak csapatok, melyek hasonló erősségűek, így lehet ez a Monaco és a Maccabi Tel Aviv esetében is. A párharcuk akár a sorsdöntő ötödik meccsig is elhúzódhat?

2023 ápr 25. 20:15 Közvetítés: Unibet
Tipp: 166,5 pont alatt
Bet365
1.64

A Maccabi Tel Aviv a szezon végére időzítette a jó formát

Az mindent elmond arról, milyen hangulat van a Maccabi Tel Aviv körül, hogy a harmadik meccsre - első izraeli találkozó - mindössze 4 perc alatt elfogyott az összes jegy. A kiváló atmoszféra garantált, de addig még két mérkőzés vár Monacóban a Maccabira, ami nem lesz sétagalopp. Az sem lehet véletlen, hogy a csapat vezetése áprilisra tartogatta néhány fontosabb játékossal a szerződéshosszabbítást, ezzel is lökést adha a rájátszásra a keretnek.

A Maccabinál két dolgot tudnak: nem szabad hibázni hazai pályán, illetve idegenben pocsék a gárda teljesítménye. Emiatt kis túlzással, de bármilyen taktikát kipróbálhatnak a két egymást követő hercegségbeli mérkőzésen. A Maccabi ugyanis elvétve szokott nyerni idegenben, liga egyik legrosszabb csapata, ha nem otthon játszanak. A dobásaik kevésbé hatékonyak, ellenben hazai pályán verhetetlenek.

Nehéz első mérkőzésre van kilátás, fontos lenne, hogy a sérüléssel bajlódó játékosok visszatérjenek, erre van is esély. Lorenzo Brown és Bonzie Colson is elvileg bevethető a keddi meccsen, illetve Wade Baldwin is játékra kész. Az egy másik kérdés, hogyan hat rájuk a kihagyás, hiszen sem Brown, sem Colson nem játszott a legutóbbi bajnokin. Mindketten a kezdőötös tagjai.

A formát tekintve viszont nem lehet oka panaszra a Maccabinak, az utóbbi hetekben sorra nyerték a mérkőzéseket. Amikor nagy volt a tét, akkor rendre nyertek az izraeliek, így tettek a Real Madrid ellen is, ahol hosszabbításban tudtak győzni. Igaz, nem voltak semmivel sem jobbak a spanyoloknál, csak jobban akarták a sikert, szívósak voltak, palánk alatt hatékonyabban védekeztek és a betörések is jobban mentek, ez pedig elfedte a gyenge triplázásukat.

Monaco kiengedett a végére?

Amiben bízhatnak Izraelben, hogy a Monaco az Euroliga alapszakaszában végére kicsit elfáradt, de az is lehet, hogy ez tudatos döntés volt a vezetőség részéről. Ez utóbbi nehéz kérdés, valószínűleg nem kapunk rá választ, az viszont biztos, hogy nem kellett feltétlenül mérkőzéseket nyerniük, hogy megtartsák a top4-es kiemelést. Eközben behúztak egy Francia Kupát, stabilizálták a helyüket a francia bajnokság élén, szóval akkora probléma azért nem lehet Monacóban.

A hercegségbeliek gyengése, hogy nincs meg a spacing, hiszen hiába van olyan játékosuk, mint Mike James, aki megbontja a védelmeket, többiek pedig a triplavonalon várják a kiosztott labdát, egyszerűen nem tudják bedobni azokat. Inkább építenek emiatt a középtávolikra és a betörésekre, mert triplából a hatékonyságuk gyenge, ez pedig megbosszulhatja magát a Maccabi ellen.

Hiába dobnak nagy volumenben, ha ehhez gyenge hatékonyság párosul, ráadásul offenzív lepattanók terén sem erősek. Ha képes a Maccabi hozni a szokásos jó palánk alatti védekezést, illetve a periméter defenzív játéka is összekapja magát, akkor képesek lehetnek egy szorosabb meccsre. Ami elrettent minket, hogy legutóbb Monacóban majd 20 ponttal kapott ki a Maccabi, ennek másfél hónapja.

Emiatt inkább egy másik tipp felé vesszük az irányt, kevés összesített pont. A rájátszásban általában a védekezés egyre feszesebb lesz, hibázgatnak a csapatok támadóoldalon. Az elmúlt időszakban a Maccabi úgy próbált idegenben meccsben maradni, hogy agresszív védekezést alkalmazott, de a Monaco is próbálta 80 pont alatt tartani a riválisokat. Emiatt a 166 pont körüli határt jónak érzékeljük egy underre

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 április 23. 20:24 UTC.