A francia bajnokság idén annyira nem kedvezett a vendég sikereknek, habár nem rossz a mutató, de lehetne ennél jobb is. Mi viszont most mégis egy idegenben pályára lépő klubban bízunk.

2022 jan 22. 17:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Jonathan David gólt szerez + Lille vagy döntetlen
Bet365
2.75

Forma nem rossz

A regnáló bajnok, ha nehezen is, de összekapta magát, most már az európai kupás helyekért küzd a Lille. Ezt nem gondoltuk volna szeptember környékén, amikor sorra kapták a pofonokat. Azt sem, hogy Jocelyn Gourvennec még januárban is a kispadon fog ülni. A francia tréner összekapta magát és a csapatot is, megtalálta a megfelelő taktikát, de szerencséje is volt, mert olyan tehetséges csatára van, mint Jonathan David.

Idő kérdése, mikor igazolja le egy nagyobb csapat, de addig még a franciáknál szerzi a gólokat. A kezdeti nehézkes rajt után, szeptember közepe óta 21 mérkőzésen 15 gólt szerzett. Az sem mellékes, hogy 101 percenként betalál az ellenfelek kapujába - ezen időszak alatt -, mivel már 90 perce gólképtelen volt, ezért nagyon érik egy újabb David-találat. Yilmaz sincsen mostanság rossz formában, de a török támadónak kell 3-4 nagyobb ziccer, hogy gólt érjen el.

A Lille tehát Davidben bízik, vele pedig összejöhet a győzelem a Brest otthonában. A hazaiaktól a legkomolyabb hiányzó a középpályáról a robotoló Haris Belkebla, aki az ANK-n vesz részt. Hiába ír hosszabb listát pár oldal, ők elsősorban perememberek. A Brest 2022-őt két bajnoki vereséggel nyitotta - legalább a kupában nyertek -, de a PSG-től és a Nice-től kikapni nem szégyen.

Ez most egy nehezebb időszak számukra, sorra jönnek a rangadók, amik sokat kivesznek a játékosaikból. Az évet így kezdik: Bordeaux - PSG - Nice - Lille - Nantes - Rennais. Azért ez erős hatos, nem meglepő, ha kezdenek elfogyni. A védelmük gondban lehet David ellen, így a kanadaitól gólra, míg a vendégektől minimum pontszerzésre számítok.